Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

 • plakat rajd rowerowy

Rajd rowerowy z podglądaniem

W najbliższy weekend, już w niedzielę 20 czerwca br. odbędzie się impreza dla miłośników dwóch kółek. O godzinie 11:00 spod remizy OSP w Zawałach wyruszy rajd rowerowy organizowany w ramach projektu współfinansowanego z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego. W ramach projektu „Całym rokiem aktywnym krokiem” zorganizowane zostaną 4 różne imprezy sportowe. Pierwsza z nich to właśnie niedzielny rajd rowerowy.

 • plakat dotyczący turnieju

Można będzie postrzelać z łuku:)

Od 7 do 10 czerwca 2021 r. na terenie przy Stadionie Miejskim w Chełmży pod okiem wykwalifikowanego instruktora odbywać będą się warsztaty z łucznictwa. Zatem mieszkańcy Chełmży mają jeszcze 2 dni by wziąć w nich udział i stanąć do rywalizacji w turnieju łuczniczym o Złotą Strzałę Grodu Łoza, który odbędzie się 20 czerwca 2021 r. Całe wydarzenie ma charakter amatorski oraz edukacyjny i służy dobrej zabawie.
 • Otwarcie infrastruktury w Włęczu (54)

We Włęczu ponownie zabrzmiał dzwon…

11 maja Anno Domini 2021 z dzwonnicy we Włęczu po raz pierwszy od lat popłynął dźwięk dzwonu. Jako pierwszy w ruch wprawił go Kazimierz Kaczmarek – członek Zarządu Powiatu Toruńskiego, bowiem to właśnie z budżetu powiatu, a dokładnie z wydzielonego w nim budżetu obywatelskiego pozyskano środki na jego zakup. 20 tys. złotych umożliwiło niezwykle aktywnym realizatorom projektu „Dzwonnica i cmentarz we Włęczu – świadkowie historii”, czyli członkom Czernikowskiego Stowarzyszenia „Czyż-Nie” na wykonanie drewnianego ogrodzenia cmentarza ewangelickiego, montaż drewnianych stołów i ław oraz stojaków na rowery.

 • dzwonnica we Włęczu

Uroczyste otwarcie we Włęczu

W najbliższy wtorek, 11 maja br. o godz. 12:00 przy cmentarzu we Włęczu nastąpi uroczyste otwarcie infrastruktury powstałej w wyniku realizacji projektu współfinansowanego z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego.
W ramach projektu wykonano ogrodzenie cmentarza ewangelickiego, zamontowano drewniane stoły, ławy oraz stojaki na rowery a dzwonnica wzbogaciła się o nowy dzwon.
 • Koncert w ramach projektu Plaża Chełmża (7)

Z batutą i humorem pod ….parasolem

…i to nie przeciwdeszczowym, a przeciwsłonecznym. A wszystko to za sprawą koncertu, który odbył się w miniony piątek na scenie na wodzie w Chełmży. Koncert był zwieńczeniem projektu „Plaża Chełmża” finansowanego z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego 2020. Uczestnicy koncertu wysłuchać mogli polskich i światowych przebojów w wykonaniu Powiatowej i Miejskiej Orkiestry Dętej z Chełmży. Wśród szumu fal rozbrzmiewały melodie filmowe, dziecięce przeboje i aranżacje znanych utworów.

 • plakat

Koncert z parasolem w tle...

Już w najbliższy piątek, 4 września zapraszamy na koncert Powiatowej i Miejskiej Orkiestry Dętej z Chełmży. Koncert odbędzie się w Chełmży – scena na wodzie, startujemy o godz. 18.00.

Niejednokrotnie Powiatowa i Miejska Orkiestra Dęta zaskoczyła nas niestandardowym koncertem oraz niesztampowym wykonaniem polskich i światowych przebojów. A wszystko to pod batutą Jacka Kałamarskiego, który z niezwykłą lekkością i humorem zapowiada kolejne utwory. Nie inaczej będzie i tym razem.
 • Parasole trzcinowe na plaży (19)

Na plaży, na plaży fajnie jest…

A to za sprawą parasoli trzcinowych, które w minionym tygodniu stanęły na plaży w Chełmży. W sumie jest ich 9. Pięć z nich daje cień plażowiczom na plaży miejskiej , cztery zaś na plaży „Stolbud”.

Realizacja powyższego zadania została sfinansowana z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego 2020 w ramach projektu „Plaża Chełmża” na który swój głos oddało blisko 700 mieszkańców powiatu.

 • Kino plenerowe (5)1

Weekendowe kino na leżakach

Prawie 700 mieszkańców powiatu toruńskiego skorzystało z możliwości obejrzenia filmów w kinie plenerowym, które w miniony weekend zawitało na plażę do Józefowa, gmina Lubicz. A wszystko to w ramach projektu „Qulturoweekendy” współfinansowanego z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego 2020.

 • plakat_kinoletnie

Qulturalny weekend w Józefowie

Tego jeszcze w budżecie obywatelskim powiatu toruńskiego nie było. W ramach projektu „Qulturoweekendy” kino plenerowe zawita do gminy Lubicz, a dokładnie do Józefowa. Sense obywać się będą pod gwiazdami, na plaży, w sąsiedztwie urokliwego jeziora. Projekcja odbędzie się w dniach 24 – 26 lipca, zaczynamy od godz. 21:30. Pierwsze 100 osób otrzyma popcorn gratis.
Seanse są bezpłatne. Pierwszym 100 osobom organizatorzy zapewniają leżaki, zatem warto zabrać ze sobą własny kocyk lub siedzisko.

W związku z wprowadzonym stanem epidemii w kraju podczas seansu obowiązuje dystans społeczny. Osoby mieszkające razem mogą przebywać na jednym kocu. Wszyscy uczestnicy kina letniego powinni mieć zakryte nos i usta. Przy wejściu każdy widz poproszony zostanie o dezynfekcję rąk a także zmierzona zostanie mu temperatura.
 • logo budżetu obywatelskiego

COVID-19 a realizacja zadań z budżetu obywatelskiego

W związku z ogłoszonym stanem epidemii w Polsce i wynikającymi z tego tytułu ograniczeniami w życiu społecznym, jak również trudnym do przewidzenia zainteresowaniem ze strony mieszkańców udziałem w realizowanych projektach, a także wychodząc naprzeciw oczekiwaniom liderów zwycięskich projektów Zarząd Powiatu Toruńskiego podjął decyzję o zmianie harmonogramu realizacji budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego 2020.
 • zakupione ławki

Relaks w zielonej oazie 2

Boisko Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Chełmży wzbogaciło się o dodatkowe wyposażenie. Dla przypomnienia: w III edycji Budżetu Obywatelskiego Powiatu Toruńskiego 2018 utworzono infrastrukturę rekreacyjną służącą do wypoczynku. Składał się na to montaż ławek ze stolikami i donicami z zielenią. Celem projektu edycji IV było doposażenie miejsca relaksu o kolejne ławki, stojak na rowery oraz kosze na śmieci.

 • Nowy sprzęt straży pożarnej w Papowie Toruńskim (1)

OSP w Papowie Toruńskim wzbogaciło się o nowy sprzęt

W ramach tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego Ochotnicza Straż Pożarna w Papowie Toruńskim wzbogaciła się o nowy sprzęt usprawniający akcje ratownicze. Dzięki determinacji i zaangażowaniu strażaków do jednostki trafił zestaw poduszek pneumatycznych wysokiego ciśnienia o wartości 20.000 zł. Używany jest do ratowania ludzi przygniecionych ciężarami, do likwidacji skutków wypadków i katastrof, wykonywania czynności obsługowo-naprawczych przy rurociągach, rozpychania prętów stalowych, przesuwania ciężkich maszyn czy podnoszenia budowli.

 • roll-up-obywatelski_www

Obraz wykreowany na kartach "Małego Księcia" - konkurs plastyczny

Do 25 marca br. organizatorzy konkursu czekającą na prace plastyczne w wykonaniu uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Konkurs jest częścią projektu "Archipelag Artystycznych Marzeń" realizowanego w ramach budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego 2020.

Uczestnik konkursu ma za zadanie wykonanie jednej pracy plastycznej na temat: Obraz wykreowany na kartach "Małego Księcia". Technika pracy dowolna (z wyjątkiem prac komputerowych), na podłożu płaskim. Dopuszczalny format prac min. A5, max. A3. Szczegóły konkursu w Regulaminie - do pobrania poniżej.
 • roll-up-obywatelski_www

Spotkanie liderów budżetu obywatelskiego 2020

Serdecznie zapraszamy liderów zwycięskich projektów IV edycji budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego 2020 na spotkanie odbędzie się 28 stycznia br. - wtorek, o godz. 14:00 w sali konferencyjnej 123, I piętro, w Starostwie Powiatowym w Toruniu, ul. Towarowa 4-6.
W przypadku braku możliwości osobistego uczestnictwa, na spotkanie zapraszamy przedstawiciela zespołu, który realizować będzie zadanie finansowane z budżetu obywatelskiego.

Podczas spotkania omówione zostaną m.in. zasady realizacji zwycięskich projektów, sposób ich finansowania a także zasady promocji. Otrzymacie również Państwo niezbędne materiały.
 • Koncert kolęd Piotra Kubowicza (18)a

„Archipelag artystycznych marzeń” - pierwsza muzyczna wyspa za nami

Pierwsze z wydarzeń realizowanych z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego z puli powiatowej już za nami. Po raz kolejny artysta „Piwnicy Pod Baranami” zawitał do gminy Czernikowo. Tym razem gościliśmy Piotra „Kubę” Kubowicza*, który wspólnie z utalentowaną młodzieżą zaśpiewał kolędy. Koncert był podsumowaniem warsztatów wokalnych, które artysta prowadził dla uczniów szkół z gminy Czernikowo. Jak podkreślali uczestnicy warsztatów były to spotkania wymagające, intensywne, które zapadły im w pamięć m.in. dzięki osobowości artysty, umiejętnemu przekazaniu wielu cennych wskazówek pozwalających, w tak krótkim czasie, przygotować się do finałowego występu. Co najważniejsze, młodzież mogła czerpać z talentu i pasji mistrza, z jego wrażliwości, a materialną pamiątką tych spotkań były płyty artysty z autografem.

 • Plakat o koncercie

Artystyczny start budżetu obywatelskiego!

W niedzielę, 12 stycznia 2020 roku z kolędami i pastorałkami wystąpi Piotr „Kuba” Kubowicz – artysta krakowskiej Piwnicy Pod Baranami. Jest to pierwszy koncert realizowany z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego 2020 w ramach projektu „Archipelag artystycznych marzeń”. Artyście towarzyszyć będzie kilkudziesięcioosobowy chór młodzieży szkolnej uczestniczącej w warsztatach wokalnych. Koncert odbędzie się w kościele w Makowiskach. Początek o godz. 10:15. Wstęp wolny! Zapraszamy.
 • Baner budżetu obywatelskiego

Budżet obywatelski 2020 – wyniki głosowania!

Zakończono weryfikację i liczenie oddanych głosów na projekty zgłoszone w IV edycji budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego, których realizacja planowana jest w 2020 roku. Pod głosowanie poddano 48 projektów – 31 z puli lokalnej i 17 z puli powiatowej.

Ile oddano głosów?

Łącznie wpłynęło 20 538 kart do głosowania. Na projekty w puli lokalnej swój głos oddało 11 367 mieszkańców, zaś w puli powiatowej 9 079. W urnie znajdowało się także prawie 100 kart, które nie zawierały nazwy projektu na który oddano głos.
 • 2019-10-08 Budżet obywatelski powiatu toruńskiego -...

Urna otwarta, karty przeliczone

We wtorkowe przedpołudnie nastąpiło otwarcie urny z głosami oddanymi na projekty zgłoszone do realizacji w budżecie obywatelskim 2020. 12-osbowa komisja dokonała przeliczenia kart, zarówno tych wrzuconych do urny jak również tych, które nadeszły do nas drogą pocztową. Niniejszym informujemy zatem, iż mieszkańcy naszego powiatu nas nie zawiedli i oddali ponad 20 tys. głosów! Obecnie trwa ich weryfikacja, a ogłoszenie wyników nastąpi do 31 października.

 • zdjęcie urny

Zaczynamy głosowanie!

O realizację ze środków z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego 2020 ubiegały się 52 projekty, w tym 35 ze środków z puli lokalnej i 17 z puli powiatowej. Prezentujemy listę projektów poddanych pod głosowanie, obowiązującą kartę do głosowania oraz klauzulę informacyjna RODO.

 • Baner budżetu obywatelskiego

Karta do głosowania i klauzula informacyjna RODO

Zaczynamy głosowanie! Poniżej zamieszczamy zatem wzór katy do głosowania oraz klauzulę informacyjną dla głosujących w ramach budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego 2020.

Uprawnieni do głosowania są mieszkańcy powiatu toruńskiego ziemskiego. Każdy z nich ma do dyspozycji dwa głosy: jeden z nich może oddać na dowolnie wybrany projekt zgłoszony w puli powiatowej, drugi – na projekt zgłoszony w puli lokalnej gminy, w której mieszka.
 • Ostateczne wyniki oceny

Ostateczne wyniki oceny

Poniżej zamieszczamy ostateczne wyniki oceny projektów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego 2020.

Przypominamy, iż o realizację ze środków z budżetu obywatelskiego ubiegały się 52 projekty, w tym 35 ze środków z puli lokalnej i 17 z puli powiatowej. Złożone wnioski podlegały ocenie przez zespół składający się z przedstawicieli właściwych merytorycznie wydziałów. Po dokonanej ocenie - 4 wnioski wstępnie nie zostały dopuszczone do głosowania. Jeden z wnioskodawców odwołał się od podjętej decyzji, jednakże jego odwołanie zostało rozpatrzone negatywnie.
 • logo budżetu obywatelskiego

Budżet obywatelski 2020 – mamy pierwsze wyniki!

Już są! Wstępne wyniki oceny zgłoszonych projektów do budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego 2020. Przypominamy, iż o realizację ze środków z budżetu obywatelskiego ubiegają się 52 projekty, w tym 35 ze środków z puli lokalnej i 17 z puli powiatowej.
Złożone wnioski podlegały ocenie przez zespół składający się z przedstawicieli właściwych merytorycznie wydziałów. Ocena obejmowała m.in. sprawdzenie ich pod kątem spełniania wymogów formalnych, zgodności z prawem czy też pod kątem wykonalności technicznej. Zweryfikowane zostały także koszty realizacji zadania.
 • 62583

Budżet obywatelski 2020 - startujemy!

Masz ciekawy pomysł na co wydać publiczne pieniądze, by dobrze służyły mieszkańcom naszego powiatu? Nie czekaj i już dziś zgłoś go w 4. edycji Budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego 2020. Po rocznej przerwie startujemy z nową energią i liczymy na kolejne świetne pomysły naszych mieszkańców. Rozpoczęcie przygody z budżetem obywatelskim jest niezwykle proste: wystarczy mieć dobry pomysł, ciekawie go opisać, zebrać poparcie i złożyć wniosek. Na wnioski czekamy od 15 lipca do 31 lipca 2019 r. Zainteresowanym możliwością skorzystania z tej formy sfinansowania planowanych działań podpowiadamy jak skorzystać z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.