Patrycja Bezrudczyk (pseudonim artystyczny Pati.Beri) jest samoukiem w dziedzinie malarstwa. Zamiłowanie do sztuk pięknych zaszczepili w artystce rodzice i przyjaciele rodziny. Od 2006 roku poszukiwała formy estetycznej charakteryzującej jej malarstwo i wyróżniającej spośród innych artystów.
Krzysztof Balewski jest rzeźbiarzem samoukiem. Tworzy od 1993 r. a jego zdolności artystyczne odkrył i następnie zachęcił do pracy twórczej nieżyjący już Michał Kokot – znany twórca ludowy Osieckiego Stowarzyszenia Kultury Ludowej.
Jadwiga Maćkiewicz jest samoukiem. Od najmłodszych lat artystkę pasjonowało rękodzielnictwo. Podstawy wiedzy na temat tej sztuki przekazała jej mama. Artystka posiada bogatą kolekcję swoich prac: obrusy, serwetki, bieżniki, odzież: swetry, kamizelki, narzutki, peleryny, sukienki itp., stroiki bożonarodzeniowe i wielkanocne. Wykonuje robótki na drutach i szydełku.
Elżbieta Podlaszewska jest samoukiem. Od najmłodszych lat artystkę pasjonowało rękodzielnictwo. Podstawy wiedzy na temat tej sztuki przekazała jej mama. Artystka posiada bogatą kolekcję swoich prac: obrusy, serwetki, bieżniki, odzież: swetry, kamizelki, narzutki, peleryny, sukienki itp., stroiki bożonarodzeniowe i wielkanocne.
Barbara Marycz haftuje od dzieciństwa. Zamiłowanie do rękodzieła odziedziczyła po mamie, która była jej nauczycielem. Pierwsze robótki ręczne wykonywała już w wieku szkolnym. Produkty hafciarskie (makatki, serwetki, poduszki, powłoczki na poduszki, firany, swetry, czapki, rękawiczki itp.) można podziwiać w jej prywatnym domu, w Gminnym Ośrodku Kultury w Obrowie oraz na wystawach regionalnych, dożynkach i lokalnych imprezach.
Kapela Ludowa Braci Kamińskich istnieje od 1986 r. Skład zespołu jest czteroosobowy: Henryk Kamiński – akordeon, Ryszard Cąbrowski – skrzypce, Zbigniew Dudkiewicz – saksofon i Kamil Kamiński – bęben. Bazując na repertuarze dawnych oberków, poleczek czy walczyków, kapela pielęgnuje dawne tradycje regionu, pogłębia treści muzyczne na ludową nutę. Wykonuje też utwory biesiadne.
Młodzieżowa Orkiestra Dęta istnieje od 1990 r. Założycielem zespołu był Edward Nowak, pedagog i lokalny animator wydarzeń wychowawczo-kulturalnych. Obecnie prowadzącą orkiestrę jest Anna Stelter.
Zespół „Kawęczynianki” istnieje od 1987 r. Założony został przy Kole Gospodyń Wiejskich w Kawęczynie. Kierownikiem zespołu jest Jadwiga Politowska. Zespół liczy siedem osób. Artyści nie tylko promują zanikający folklor tradycyjny, wykonują też polskie utwory biesiadne.
Osiecka Grupa Teatralna powstała w 2010r. z inicjatywy mieszkańców Osieka nad Wisłą: nauczycieli, rodziców i osób, którym bliska jest kultura. Współzałożycielem był również ś.p. Michał Kokot. Swoją działalność rozpoczęliśmy od prób teatralnych do jasełek reżyserowanych przez Katarzynę Wichrowską (obecnie Tofil). Premiera odbyła się 06.01.2011r. w kościele parafialnym w Osieku nad Wisłą. Spektakl został przyjęty z entuzjazmem przez lokalną społeczność, co zachęciło zespół do dalszej działalności.
Dziecięco-młodzieżowa schola „Źródło” (początkowo „Osieckie słowiki”) została założona w 2010 r. przez Beatę Strąk. Pomocą służyła katechetka, Katarzyna Wichrowska (obecnie Tofil). Osobą wspomagającą grą na gitarze była Ewelina Mytlewska, która po rezygnacji pani Beaty, zaczęła prowadzić scholę wraz z Patrycją Bezrudczyk. Pani Patrycja po kilku latach posługi, musiała niestety zrezygnować z przyczyn zawodowych.