Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

 • Logotypy
 • 2_8 - Zdjęcie

Hala maszyn rolniczych oraz Muzeum Techniki Rolniczej przy ZS CKU w Gronowie

Zespół Szkół CKU w Gronowie już wkrótce zyska nowoczesny budynek, w którym pomieści się hala maszyn rolniczych oraz Muzeum Techniki Rolniczej.
Powiat Toruński w najbliższych dniach ogłosi przetarg na wybudowanie tego nowoczesnego obiektu, którego powierzchnia użytkowa przekroczy 1100 m2.

 • Spichlerz w Lubiczu 1

Pieniądze z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla Powiatu Toruńskiego

2 mln zł wynosi dotacja z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla Powiatu Toruńskiego. W ślad za inicjatywą utworzenia na terenie Powiatu Toruńskiego w Lubiczu Górnym Centrum wieloetnicznej kultury i tradycji dawnego pogranicza i podpisanym listem intencyjnym z partnerami tego przedsięwzięcia Starosta Toruński złożył wniosek o dotację na ten cel z RFIL. Wniosek zyskał aprobatę i dotacja w wysokości 2 mln zł została Powiatowi na ten cel przyznana.

 • 2017C przebudowa drogi powiatowej...

Remonty na drogach powiatowych

Przebudowa skrzyżowań, budowa zatok i peronów autobusowych, nowe zjazdy, aktywne przejścia dla pieszych z sygnalizacją oraz wymiana oznakowania pionowego i naniesienie poziomego – to plan prac na przewidzianych do remontu w tym roku drogach powiatowych.

 • Rogówko - Lubicz 1

Rośnie sieć powiatowych dróg rowerowych

Będzie się działo na powiatowych drogach. Powody do zadowolenia będą mieli zarówno kierowcy, jak i rowerzyści. Trwa rozbudowa powiatowej sieci dróg rowerowych. Okazuje się, że to niełatwe, wieloletnie przedsięwzięcie, które rozpoczęła budowa trzech dróg rowerowych, ma ogromny potencjał rozwojowy. Co więcej, projekt ten wstrzelił się idealnie w potrzeby mieszkańców, zapewniając bezpieczny i wygodny dojazd rowerem do wszystkich miejscowości gminnych w naszym powiecie.

 • 2021 03 04 Podpisanie listu intencyjnego_Centrum...

W powiecie toruńskim powstanie „Centrum wieloetnicznej kultury i tradycji dawnego pogranicza”

W czwartek (4.03) w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego odbyło się spotkanie, w czasie którego przedstawiciele Powiatu Toruńskiego, Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Gminy Lubicz oraz Województwa Kujawsko-Pomorskiego podpisali List Intencyjny, w którym deklarują zamiar współpracy w celu utworzenia „Centrum wieloetnicznej kultury i tradycji dawnego pogranicza” w Lubiczu Górnym, jako ośrodka ochrony i popularyzacji wielokulturowości i dziedzictwa pogranicza.

 • 2021-01-29 Podpisanie umowy ma budowe drogi rowerowej...

Będą kolejne kilometry dróg rowerowych!

Mowa o drodze rowerowej Browina - Grzywna - Kuczwały - Sławkowo. W piątek 29 stycznia partnerzy inwestycji spotkali się, by zawrzeć umowę. W obecności Wicestarosty Toruńskiego Michała Ramlaua i członka Zarządu Łukasza Kowalskiego podpisy pod dokumentem złożyli: dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Adam Orłowski oraz Marcin Osiński prezes firmy Bios Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka Komandytowa z Chełmży odpowiedzialnej za wykonanie robót budowlanych.

 • 2020-04-28 osiek-obrowo i skrzyżowanie na czernikowo (16)

2020 – rok udanych inwestycji

Mimo trudnych warunków, panujących w kraju obostrzeń związanych z pandemią COVID-19 i ograniczeń w funkcjonowaniu wielu gałęzi gospodarki, powiat w pełni i zgodnie z harmonogramem zrealizował plan ubiegłorocznych inwestycji.

 • 2021-01-08 Droga Biskupice - Wymysłowo (3)

Startują tegoroczne powiatowe inwestycje

Jeszcze w połowie grudnia ubiegłego roku podpisano umowę na przebudowę drogi powiatowej Biskupice–Wymysłowo–Warszewice. Jest to inwestycja partnerska, realizowana we współpracy z gminą Łubianka, przy współfinansowaniu ze środków Funduszu Dróg Samorządowych.

 • 2020-12-22 Odebranie budynku Poradni...

Filia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Dobrzejewicach ma nową siedzibę

22 grudnia w Dobrzejewicach oficjalnie odebrano nowy budynek Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

W listopadzie 2019 r. rozpoczęły się prace nad projektem Poradni. 23 marca 2020 r. podpisana została umowa na budowę filii a wyłoniony w przetargu wykonawca inwestycji, firma Bud-Eko R.S. Szymańscy z Torunia szybko wkroczyła na plac budowy. Przypomnijmy, że nowa siedziba Poradni powstała na działce znajdującej się za Domem Pomocy Społecznej „Dom Kombatanta” w Dobrzejewicach. Budynek o nowoczesnej architekturze zaprojektowała pracownia Pro-Kor Krzysztof Lisewski z Torunia.

 • Wręczenie promes z Funduszu Inwestycji Lokalnych (4)

Do powiatu trafią kolejne pieniądze z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Głównym celem Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych jest danie impulsu do dynamicznego rozwoju we wszystkich regionach Polski. To szczególnie ważny instrument podczas walki z ekonomicznymi skutkami pandemii COVID-19. Wczoraj, w Delegaturze Urzędu Wojewódzkiego w Toruniu w obecności Minister Anny Gembickiej, Poseł Joanny Borowiak oraz Wicewojewody Józefa Ramlaua, Wicestarosta Toruński Michał Ramlau odebrał promesy z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. To już kolejna transza, w której powiat łącznie otrzyma 8 mln zł.

 • 2020-12-15 Podpisanie umowy na podpisanie budowy drogi...

Umowa na budowę drogi rowerowej Rogówko – Jedwabno –Lubicz Dolny podpisana!

We wtorek 15 grudnia 2020, w Starostwie Powiatowym w Toruniu odbło się uroczyste podpisanie umowy na roboty budowlane inwestycji: "Budowa ścieżki rowerowej: Droga rowerowa Rogówko – Jedwabno –Lubicz Dolny, ekologicznie i bezpiecznie". W wydarzeniu udział wziął Starosta Toruński Marek Olszewski, partnerzy inwestycji:...

 • 2020-12-11 Konferencja ZIT (8)

Odważne kroki w nowym kierunku - będzie Porozumienie Toruńskie dla ZIT

W piątek, 11 grudnia Starostwa Toruński zorganizował kolejne spotkanie (w formie telekonferencji) w sprawie koniecznych zmian w realizacji Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT). Uczestniczyli w nim Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski, burmistrz i wójtowie gmin z powiatu toruńskiego, a także burmistrz Kowalewa Pomorskiego.

 • 2020-12-11 Konferencja ZIT (1)

Starosta Toruński wspólnie z Prezydentem Torunia inicjuje prace nad "nowym ZIT-em toruńskim"

W tym tygodniu doszło do serii spotkań w formie telekonferencji dotyczących przygotowania wizji wykorzystania środków unijnych w ramach tzw. Zintegrowanych Inwestycji terytorialnych (ZIT) na lata 2021-2027. Najpierw 7 grudnia Starosta Toruński Marek Olszewski rozmawiał z przedstawicielami Marszałka Województwa oraz Prezydentem Michałem Zaleskim i burmistrzami i wójtami z Powiatu Toruńskiego o propozycjach powołania tzw. nowego ZIT-u.

 • 2020 12 04 Droga MłyniecII-Mierzynek (8)

Wizja lokalna w Młyńcu II

Dzisiaj w Młyńcu II odbyła się wizja lokalna dróg przed planowanym w przyszłym roku remontem. Na miejsce udał się Starosta Toruński Marek Olszewski, dyrektor PZD Adam Orłowski oraz sołtys miejscowości Kazimierz Smoliński. Modernizacja obejmie 2700 m drogi powiatowej od Mierzynka do Młyńca II. W ramach prac przewidziano położenie nakładki asfaltowej oraz uporządkowanie skrzyżowania po względem oznakowania.

 • 2020-12-03 Otwarcie windy_PPP_PUP_Chełmża (1)

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Chełmży z nową windą

Dobiegła końca budowa windy wraz z zewnętrzną infrastrukturą w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Chełmży. Starosta Toruński Marek Olszewski wraz z członkiem Zarządu Kazimierzem Kaczmarkiem oraz Przewodniczącym Rady Powiatu Toruńskiego Pawłem Polikowskim oficjalnie odebrali dzisiaj ukończoną inwestycję. Nieprzypadkowo wydarzenie to zbiegło się z Międzynarodowym Dniem Osób Niepełnosprawnych.

 • LOGO_ZIT_0_tcm29-213728

Zdalnie o ZIT

13 listopada 2020 r. Starosta Toruński Marek Olszewski uczestniczył w posiedzeniu Zarządu ZIT. Spotkanie tym razem z oczywistych przyczyn zorganizowane zostało w trybie zdalnym. W trakcie spotkania w pierwszej kolejności omówiono zmiany w Strategii ZIT Bydgosko-Toruńskiego Obszaru Metropolitalnego. Dotyczą one głównie roszad na listach inwestycji zgłaszanych przez poszczególne miasta i gminy. W drugiej kolejności zajęto się drobnymi zmianami w tzw. Umowie powierzenia funkcji lidera ZIT Miastu Bydgoszcz przez pozostałe samorządy wchodzące w skład ZIT.

 • 2020-11-09 ZOL (63)

Drugi budynek ZOL-u w Browinie na ukończeniu

W poniedziałek 9 listopada Starosta Toruński Marek Olszewski oraz Wicestarosta Michał Ramlau, w towarzystwie Prezesa Leszka Plucińskiego, przedstawiciela wykonawcy oraz inspektora nadzoru, odwiedzili plac budowy Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Browinie.

Powstaje tam drugi budynek, w którym już wkrótce stanie kolejnych 30 łóżek dla pacjentów wymagających całodobowej opieki medycznej.

 • _DSC8932

W Chełmży powstaje nowa sala gimnastyczna

W Chełmży ruszyła budowa nowej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 5 i ZS im. Unii Europejskiej. Inwestycja realizowana jest partnerstwie miasta Chełmża i Powiatu Toruńskiego. Wcześniej samorządy zawarły odpowiednie porozumienie.

 • 2020-10-07 Podpisanie umowy na budowę drogi rowerowej...

Droga rowerowa połączy powiat toruński z powiatem golubsko-dobrzyńskim

Starosta Toruński Marek Olszewski uczestniczył dzisiaj w spotkaniu, poświęconemu uroczystemu podpisaniu umowy na budowę kolejnej drogi rowerowej w partnerstwie samorządów Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Powiatu Toruńskiego, Gminy Chełmża i Miasta Kowalewo Pomorskie. Zadanie obejmuje dwa odcinki: Nawra – Kończewice na terenie powiatu toruńskiego (2 kilometry) i na terenie powiatu golubsko-dobrzyńskiego Zalesie – Sierakowo (11 kilometrów).

 • IMG_4018

Odbiór drogi powiatowej w Brąchnowie

Wczoraj (5 października) w Brąchnowie odbyło się spotkanie samorządowców Powiatu Toruńskiego i Gminy Łubianka. Obecni: Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski Józef Ramlau, Starosta Toruński Marek Olszewski, Wójt Gminy Łubianka Jerzy Zająkała wraz z przedstawicielami rad oficjalnie odebrali wyremontowaną drogę powiatową biegnącą przez centrum miejscowości.

 • 66744

Teren pod budowę drogi rowerowej przekazany

W połowie sierpnia informowaliśmy o podpisaniu umowy na budowę ścieżki rowerowej Złotoria – Nowa Wieś – Lubicz Górny. Dzisiaj w Złotorii oficjalnie przekazano teren pod budowę. Z ramienia Zarządu Powiatu Toruńskiego w spotkaniu udział wziął członek Zarządu Kazimierz Kaczmarek.

 • DPS Dobrzejewice WIZUALIZACJA II

DPS w Dobrzejewicach zyska nowe oblicze

23 września 2020 r. w Starostwie Powiatowym w Toruniu podpisana została umowa pomiędzy Powiatem Toruńskim a firmą LUPUSS sp. z o.o. z Warszawy na modernizację Domu Pomocy Społecznej „Kombatant” w Dobrzejewicach.

Wykonawca wyremontuje i pomaluje elewację DPS, balkony, balustrady i ogrodzenie. Modernizacja obejmie także chodniki i drogi wewnętrzne w obrębie obiektu. Teren wokół budynku zostanie uporządkowany m.in. poprzez usunięcie uschniętych oraz chorych drzew i krzewów.

 • 2020-09-21 Podpisanie umowy na budowę drogi rowerowej w...

Będą kolejne drogi rowerowe w powiecie toruńskim

W sierpniu podpisano umowę z wykonawcą ścieżki rowerowej wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 657 pomiędzy Złotorią a Lubiczem Górnym w powiecie toruńskim, w czwartek 21 września przypieczętowano kolejną umowę - tym razem na budowę trasy w gminie Wielka Nieszawka.

Liderem przedsięwzięcia jest samorząd województwa, partnerami - powiat toruński i gmina Wielka Nieszawka. W imieniu Zarządu Powiatu podpis pod umową złożył członek Zarządu Kazimierz Kaczmarek.

 • Na i plan

Postęp prac przy Poradni w Chełmży

Trwają prace w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Chełmży. Na ten moment zakończyła się już budowa nowego ogrodzenia, w toku są prace przy budowie windy. Rozpoczął się także remont elewacji. Te dwie ważne powiatowe instytucje staną się lepiej dostępne dla osób niepełnosprawnych oraz zyskają estetyczny wygląd.

 • 2020-09-10 Otwarcie drogi rowerowej Turzno (41)

Kolejna droga rowerowa otwarta!

Wczoraj (10 września 2020) przy Pałacu Romantycznym w Turznie oficjalne otwarto drogę rowerową Różankowo - Lulkowo, Kamionki Małe – Turzno. W spotkaniu udział wziął Starosta Toruński Marek Olszewski wraz z Zarządem Powiatu Toruńskiego, Przewodniczącym Rady Powiatu Toruńskiego i radnymi powiatowymi, Wójt Gminy Łysomice – Piotr Kowal wraz z Przewodniczącym Rady i radnymi gminnymi. Na otwarcie w imieniu Marszałka Piotra Całbeckiego przybył również zastępca dyrektora Departamentu Infrastruktury Drogowej Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu – Mirosław Nawrotek.

 • 2020 09 03 Spotkanie toruńskiej części ZIT z prezydentem...

W Starostwie o przyszłości ZIT

Z inicjatywy Starosty Toruńskiego, Marka Olszewskiego oraz Prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego i Prezydenta Torunia Michała Zaleskiego, 3 września w Starostwie Powiatowym w Toruniu doszło do spotkania w sprawie przyszłości tzw. Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT).

 • 2020-08-31 Szkoła im. UE w Chełmży - wyposażenie pracowni...

Nauczą się fachu na nowoczesnym sprzęcie

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego uczniowie Zespołu Szkół im. Unii Europejskiej w Chełmży rozpoczęli naukę w kolejnych nowych pracowniach praktycznej nauki zawodu – gastronomicznej oraz konfekcjonowania i przechowywania wyrobów cukierniczych. Przyszli kucharze i sprzedawcy wyrobów cukierniczych otrzymali do dyspozycji najlepszej jakości sprzęt, który jest wykorzystywany w światowej klasy restauracjach. Tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego nowe pracownie osobiście odebrał Starosta Toruński Marek Olszewski wraz z Wicestarostą Michałem Ramlauem.

 • 2020-08-31 Otwarcie drogi rowerowej Toruń-Górsk (44)

Otwarcie drogi rowerowej w Przysieku

Wczoraj (31 sierpnia 2020) przy Szkole Podstawowej w Przysieku oficjalne otwarto drogę rowerową Przysiek - Rozgarty - Górsk z odgałęzieniem do Barbarki. W spotkaniu udział wziął Starosta Toruński Marek Olszewski wraz z Zarządem Powiatu Toruńskiego i radnymi powiatowymi, Zastępca Wójta Gminy Zławieś Wielka – Krzysztof Rak wraz z Przewodniczącym Rady i radnymi gminnymi. Na otwarcie przybyli również przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego – Dyrektor Departamentu Infrastruktury Drogowej Mirosław Graczyk i jego zastępca Mirosław Nawrotek. Obecni byli również wykonawcy budowy oraz kolarze z toruńskiego Klubu Turystyki Kolarskiej „Przygoda”, którzy na przekór deszczowej aurze w doskonałych humorach przemierzyli trasę z Torunia do Przysieka.

 • 2020-08-28 Otwarcie Drogi Rowerowej - Sąsieczno (1)

Droga rowerowa Osiek nad Wisłą – Mazowsze otwarta!

W piątek, 28 sierpnia 2020 r. przy Daglezjowym Dworze w Sąsiecznie, oficjalnie otwarto drogę rowerową Osiek nad Wisłą - Sąsieczno - Zimny Zdrój - Czernikowo - Mazowsze z odgałęzieniem do Obrowa. Ten ponad 24 km odcinek jest przedłużeniem wybudowanej w poprzednich latach drogi rowerowej Złotoria - Osiek nad Wisłą. Kolejna droga rowerowa dołączyła do powstającej w powiecie sieci dróg rowerowych.

 • umowa_sciezka_rowerowa-18

Umowa na budowę ścieżki rowerowej Złotoria – Nowa Wieś – Lubicz Górny podpisana!

Dzisiaj w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu podpisana została umowa na budowę ścieżki rowerowej Złotoria – Nowa Wieś – Lubicz Górny. To 7-kilometrowy odcinek wpisujący się w rozwijającą się sieć dróg rowerowych w powiecie toruńskim.

 • 2020 07 30 Starostwo Powiatowe w Toruniu_spotkanie...

Spotkanie partnerów ZIT

30 lipca na zaproszenie Starosty Toruńskiego Marka Olszewskiego do Starostwa Powiatowego w Toruniu zjechali przedstawiciele miast i gmin tworzących Toruński Obszar Funkcjonalny, realizujący Zintegrowane Inwestycje Terytorialne. Celem spotkania było zapoznanie się z kierunkami i warunkami działania w nadchodzącej perspektywie finansowej oraz zaplanowanie wspólnych działań.

Założenia polityki spójności Unii Europejskiej na najbliższe lata przypomniał dyrektor Departamentu Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego Rafał Pietrucień. Następnie dyrektor Biura ZIT Izabela Szczesik-Zobek zrelacjonowała stan realizacji programów koordynowanych przez Biuro i zwróciła uwagę na konieczność zlecenia badań i analiz, które będą konieczne do przygotowania projektów na kolejną perspektywę finansową ZIT.

 • 2020-06-26 Fundusz Inwestycji Samorządowych_minister...

Fundusz Inwestycji Samorządowych w powiecie toruńskim

26 czerwca do Starostwa Powiatowego w Toruniu przybył Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, by zainaugurować w powiecie toruńskim rządowy program wsparcia dla samorządów.

Środki z Funduszu Inwestycji Samorządowych stanowić będą realną pomoc nie tylko dla samorządów, ale także dla przedsiębiorców którzy będą te działania realizować i mieszkańców którym one będą potem służyć. Powiat toruński otrzymał wsparcie w wysokości 8 467 135 zł - największe w województwie kujawsko-pomorskim. W spotkaniu, poza ministrem Ardanowskim, radnym Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Przemysławem Przybyszewskim i przedstawicielami Zarządu oraz Rady Powiatu, wzięli udział także burmistrz i wójtowie gmin powiatu toruńskiego.

 • Dobrzejewice - budowa filii Poradni...

Powiatowe inwestycje w toku

Zagrożenie związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa dezorganizuje wiele dziedzin życia rodzinnego, społecznego oraz gospodarczego. W tej zmienionej przez epidemię rzeczywistości przesuwają się terminy, wiele firm walczy o przetrwanie i niewiele przedsięwzięć udaje się realizować zgodnie z planem. Tym bardziej cieszy fakt, że powiatowe inwestycje toczą się według wcześniej przyjętych harmonogramów.

 • WIZUALIZACJA kopia

Rusza budowa filii Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Dobrzejewicach

23 marca br. podpisana została umowa na budowę filii Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Dobrzejewicach. Przypomnijmy, że nowa siedziba Poradni powstanie na działce znajdującej się za Domem Pomocy Społecznej „Dom Kombatanta” w Dobrzejewicach. Budynek o odważnej i nowoczesnej architekturze zaprojektowała pracownia Pro-Kor Krzysztof Lisewski z Torunia.

 • wizualizacja poradni

Budujemy nową siedzibę filii Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Dobrzejewicach

W listopadzie br. rozpoczęły się prace nad projektem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Dobrzejewicach. Jej budowa stała się jednym z priorytetów inwestycyjnych nowego Zarządu Powiatu Toruńskiego.
 • Wręczenie symbolicznych czeków na dofinansowanie...

Są pieniądze na remonty kolejnych dróg powiatowych i gminnych

Dziś rano w Starostwie zagościli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski wraz z Wicewojewodą Kujawsko-Pomorskim Józefem Ramlauem oraz samorządowcy z terenu powiatu, którzy starali się o dofinansowanie inwestycji drogowych z Funduszu Dróg Samorządowych.

 • Spotkanie z wójtami

Z wójtami o drogach w powiecie

Wczoraj do Starostwa zjechali włodarze wszystkich gmin powiatu toruńskiego. To kolejne już spotkanie, którego tematem była jedna z ważniejszych dla mieszkańców spraw – drogi. W lipcu Zarząd Powiatu zaproponował burmistrzowi i wójtom zakres oraz kolejność planowanych modernizacji i poddał je pod konsultacje.

 • Wicestarosta Michał Ramlau z wizytą w ministerstwie

Z ministrami o problemach komunikacyjnych w powiecie

Wicestarosta Toruński Michał Ramlau uczestniczył wczoraj (10 lipca 2019 r.) w spotkaniu dotyczącym trudności komunikacyjnych w powiecie toruńskim. Głównymi tematami rozmowy były problemy kierowców w poruszaniu się drogą krajową nr 10 w Lubiczu oraz budowa węzła autostradowego w Dźwierznie, w gminie Chełmża. Do spotkania z Ministrem Infrastruktury Andrzejem Adamczykiem oraz zastępcą Dyrektora Generalnego Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Jackiem Grygą doszło z inicjatywy ministra Jana Krzysztofa Ardanowskiego.

 • Spotkanie z wójtami

Z wójtami o drogach i transporcie

W poniedziałkowy poranek Zarząd Powiatu spotkał się w włodarzami gmin, żeby omówić wspólne i ważne dla wszystkich samorządów tematy.

 • Podpisanie umów na budowę dróg rowerowych - spotkanie

Już w maju ruszy budowa powiatowych dróg rowerowych!

30 kwietnia o godzinie 10.00 w Starostwie Powiatowym w Toruniu przedstawiciele Powiatowego Zarządu Dróg w Toruniu wraz z Zarządem Powiatu Toruńskiego oraz Panią Skarbnik podpisali umowy z wykonawcami na budowę kolejnych 3 ścieżek rowerowych. Zaproszonych gości powitał Starosta Toruński Marek Olszewski.

 • Drogi rowerowe - mapa

Budujemy sieć!

Wraz z wiosną rusza kolejny etap budowy powiatowej sieci dróg rowerowych. Po zimowym okresie przygotowań, organizowania przetargów i negocjacji związanych ze wzrostem kosztów udało się dopiąć wszystkie kwestie tak, żeby wykonawcy mogli rozpocząć prace.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.