Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • wizualizacja poradni

Budujemy nową siedzibę filii Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Dobrzejewicach

W listopadzie br. rozpoczęły się prace nad projektem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Dobrzejewicach. Jej budowa stała się jednym z priorytetów inwestycyjnych nowego Zarządu Powiatu Toruńskiego.
  • Wręczenie symbolicznych czeków na dofinansowanie...

Są pieniądze na remonty kolejnych dróg powiatowych i gminnych

Dziś rano w Starostwie zagościli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski wraz z Wicewojewodą Kujawsko-Pomorskim Józefem Ramlauem oraz samorządowcy z terenu powiatu, którzy starali się o dofinansowanie inwestycji drogowych z Funduszu Dróg Samorządowych.

  • Spotkanie z wójtami

Z wójtami o drogach w powiecie

Wczoraj do Starostwa zjechali włodarze wszystkich gmin powiatu toruńskiego. To kolejne już spotkanie, którego tematem była jedna z ważniejszych dla mieszkańców spraw – drogi. W lipcu Zarząd Powiatu zaproponował burmistrzowi i wójtom zakres oraz kolejność planowanych modernizacji i poddał je pod konsultacje.

  • Wicestarosta Michał Ramlau z wizytą w ministerstwie

Z ministrami o problemach komunikacyjnych w powiecie

Wicestarosta Toruński Michał Ramlau uczestniczył wczoraj (10 lipca 2019 r.) w spotkaniu dotyczącym trudności komunikacyjnych w powiecie toruńskim. Głównymi tematami rozmowy były problemy kierowców w poruszaniu się drogą krajową nr 10 w Lubiczu oraz budowa węzła autostradowego w Dźwierznie, w gminie Chełmża. Do spotkania z Ministrem Infrastruktury Andrzejem Adamczykiem oraz zastępcą Dyrektora Generalnego Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Jackiem Grygą doszło z inicjatywy ministra Jana Krzysztofa Ardanowskiego.

  • Spotkanie z wójtami

Z wójtami o drogach i transporcie

W poniedziałkowy poranek Zarząd Powiatu spotkał się w włodarzami gmin, żeby omówić wspólne i ważne dla wszystkich samorządów tematy.

  • Podpisanie umów na budowę dróg rowerowych - spotkanie

Już w maju ruszy budowa powiatowych dróg rowerowych!

30 kwietnia o godzinie 10.00 w Starostwie Powiatowym w Toruniu przedstawiciele Powiatowego Zarządu Dróg w Toruniu wraz z Zarządem Powiatu Toruńskiego oraz Panią Skarbnik podpisali umowy z wykonawcami na budowę kolejnych 3 ścieżek rowerowych. Zaproszonych gości powitał Starosta Toruński Marek Olszewski.

  • Drogi rowerowe - mapa

Budujemy sieć!

Wraz z wiosną rusza kolejny etap budowy powiatowej sieci dróg rowerowych. Po zimowym okresie przygotowań, organizowania przetargów i negocjacji związanych ze wzrostem kosztów udało się dopiąć wszystkie kwestie tak, żeby wykonawcy mogli rozpocząć prace.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.