Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Gmina Wielka Nieszawka

Leżąca na lewym brzegu Wisły gmina zajmuje 216km2 i zamieszkuje ją ponad 4000 mieszkańców w 10 miejscowościach. Gmina leży na południowym skraju powiatu toruńskiego w centralnej części województwa kujawsko-pomorskiego, a jej naturalną północną granicą jest rzeka Wisła.

Biegnące przez tereny gminy trasy do Łodzi, Poznania, Bydgoszczy, Gdańska i Olsztyna oraz przygotowywana obwodnica południowa Torunia Warszawa-Szczecin, sprzyjają rozwojowi usług motoryzacyjnych, stacji paliw, zajazdów, barów i moteli. Bliskość miasta Torunia sprzyja rozwojowi zakładów produkcyjnych i usługowych, przetwórstwa mięsa, ryb, odpadów z tworzyw sztucznych, produkcji materiałów budowlanych, ceramiki, warsztatów mechaniki pojazdowej, zakładów krawieckich i poligraficznych.

Amatorzy wypoczynku na świeżym powietrzu chętnie korzystają z podmiejskiego położenia sprzyjających rekreacji terenów. Dodatkowo do odwiedzenia gminy zachęcają zabytkowe budowle, krajobraz oraz miejsca historycznych wydarzeń. Do najcenniejszych przyrodniczo obszarów należą śródlądowe wydmy Puszczy Bydgoskiej, dolina Strugi Zielonej oraz rzeka Wisła, której brzegi oraz piaszczyste wyspy w korycie są miejscem lęgowym więlu gatunków ptaków. Dodatkowym magnesem jest bogata oferta Centrum Sportu i Rekreacji OLENDER w Wielkiej Nieszawce.

URZĄD GMINY WIELKA NIESZAWKA
Wójt mgr Krzysztof Czarnecki
ul. Toruńska 12, 87-165 Cierpice
tel.: 56 678 12 12, fax: 56 678 12 12

sekretariat@wielkanieszawka.lo.pl

www.wielkanieszawka.pl

 

  • Urząd Gminy Wielka Nieszawka
  • Centrum Sportu i Rekreacji Olender
  • Puszcza Bydgoska fot. Rafał Kołodziej
  • Puszcza Bydgoska jesienią obfituje w grzyby
  • Kościół w Małej Nieszawce
  • Piaszczyste wyspy na Wiśle to ostoja ptactwa wodnego
  • Mała Nieszawka - dom pomennonicki
  • Oczyszczalnia w Wielkiej Nieszawce
Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.