Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Uczestnicy programu Erasmus gościnnie w Starostwie

Dzisiaj Starostwo Powiatowe w Toruniu gościło uczestników projektu „Explaining Europe – Entwicklung von digitalen Lehr – und Lernmaterialien über Europa” realizowanego w ramach programu Erasmus + w Zespole Szkół, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie.

4. tom „Słownika biograficznego powiatu toruńskiego”

25 listopada 2019 r., o godz. 17:00 w gościnnych wnętrzach Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu odbyło się spotkanie promujące czwarty tom „Słownika biograficznego powiatu toruńskiego”. Wydawnictwo jest finansowane przez powiat toruński, a całość prac nad nim koordynuje Wydział Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Toruniu.

 • 2019-11-06 Konkurs o Pióro Starosty (68)

Konkurs Ortograficzny „O Pióro Starosty Toruńskiego” rozstrzygnięty!

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliana Prejsa w Chełmży wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Toruniu i gminnymi bibliotekami publicznymi powiatu toruńskiego organizuje co roku powiatowy konkurs ortograficzny „O Pióro Starosty Toruńskiego”. W tym roku odbyła się już 17 edycja tej imprezy. Konkurs ma na celu zwrócenie uwagi młodzieży na język ojczysty i znaczenie umiejętności poprawnego zapisu mowy.

 • okładka

4. tom „Słownika biograficznego powiatu toruńskiego” już wkrótce

25 listopada 2019 r., o godz. 17:00 w gościnnych wnętrzach Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu odbędzie się spotkanie promujące kolejny tom „Słownika biograficznego powiatu toruńskiego” wydanego przez Starostwo Powiatowe w Toruniu.

 • Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

W piątek 11 października 2019 r. w Sali Koncertowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Chełmży odbyły się powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystości zbiegły się z oficjalnym otwarciem nowych pracowni zawodowych w zaadaptowanym na ten cel poddaszu budynku ZS Ponadpodstawowych w Chełmży.

 • Konferencja Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Chełmży

Depresja i samookaleczenia u dzieci i młodzieży tematem konferencji w Grębocinie

W Szkole Podstawowej w Grębocinie odbyła się dzisiaj, objęta patronatem Starostwa Powiatowego w Toruniu, konferencja poświęcona depresji i samookaleczeniom u dzieci i młodzieży. Na konferencję zaproszeni zostali nauczyciele, psycholodzy, pedagodzy, terapeuci ze szkół podstawowych, szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych powiatu toruńskiego.

 • Inauguracja roku szkolnego w ZS w Chełmży

Wyjątkowa inauguracja roku szkolnego w ZS w Chełmży

Dla uczniów Zespołu Szkół im. Unii Europejskiej w Chełmży tegoroczna inauguracja roku szkolnego była wyjątkowa. To w tej placówce w uroczystości wzięły udział władze powiatu toruńskiego na czele ze Starostą Toruńskim Markiem Olszewskim, Wicestarostą Michałem Ramlauem i Naczelnikiem Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Andrzejem Pabianem. Radę Powiatu reprezentował Rafał Lewandowski.

 • Zakończenie roku - zdjęcie grupowe

Za chwilę zakwitną kasztany…

… i z tego powodu 30 kwietnia 2019 r. pożegnaliśmy absolwentów III klasy Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Chełmży i VI semestru Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych w Chełmży, którzy tego dnia ukończyli szkołę i odebrali ostatnie w niej świadectwo.

 • "Z miłości do muzyki"

Wyjątkowy koncert w Szkole Muzycznej w Chełmży!

Wyjątkowe wydarzenie miało miejsce dzisiaj w Sali koncertowej Szkoły Muzycznej w Chełmży. Spotkały się w niej dwa chóry, by dać publiczności popis swoich umiejętności.  

 • Koncert plakat

Koncert chóru Astrolabium już jutro w Chełmży!

Serdecznie zapraszamy na wspólny występ chóru Aeolia z Francji i chóru Astrolabium z Torunia. W programie utwory takich kompozytorów jak: Bob Chilcott, Gabriel Faure, Eric Whitacre. Koncerty odbędą się: 25 kwietnia o godzinie 18:00 w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego w Toruniu i 26 kwietnia o godzinie 19:00 w Sali koncertowej Szkoły Muzycznej w Chełmży. Wstęp wolny!

 • Starosta i p. Kaczmarek przed Poradnią Psych-Ped w Chełmży

Wizja lokalna Zarządu Powiatu w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Chełmży

Odpowiadając na sygnały napływające od rodziców korzystających z pomocy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Chełmży, dotyczące komfortu poruszania się po budynku i jego dostępności dla rodziców z dziećmi w wózkach, Starosta Toruński Marek Olszewski wraz z członkiem Zarządu Powiatu Kazimierzem Kaczmarkiem przeprowadzili w placówce wizję lokalną.

 • PPP w Chełmży

Powiatowe obiekty bez barier architektonicznych

Zarząd Powiatu uważnie wsłuchuje się w głosy mieszkańców. Jednym z nich była zgłoszona za pośrednictwem mediów społecznościowych sprawa wejścia do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Chełmży, które nie jest wolne od barier architektonicznych. Z usług Poradni często korzystają osoby z niepełnosprawnościami lub matki przywożące swoje dzieci na wózkach. Pokonanie schodów do budynku, a potem wejście na pierwsze piętro stanowią dla nich nie lada problem. Po wizji lokalnej w chełmżyńskiej Poradni, Zarząd zdecydował o przeglądzie wszystkich powiatowych obiektów użyteczności publicznej pod kątem ich dostępności dla osób z małymi dziećmi w wózkach, niepełnosprawnych czy starszych.

 • strajk

Strajk w szkołach prowadzonych przez powiat toruński

Do strajku pracowników oświaty w szkołach, dla których organem prowadzącym jest powiat toruński, przystąpiły w poniedziałek rano 4 organizacje związkowe w ZS CKU w Gronowie, ZSP w Chełmży, ZS im UE w Chełmży oraz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

 • Zespół Szkół im. Unii Europejskiej w Chełmży

Ogłoszenie Zespołu Szkół im. Unii Europejskiej w Chełmży

Zespół Szkół im. Unii Europejskiej w Chełmży ogłasza nabór na rok szkolny 2019/2020 dla dzieci i młodzieży wymagających specjalistycznego wsparcia.

 • wizualizacja wejścia do nowej części szkoły

W Zespole Szkół w Chełmży powstają nowe pracownie

„Wykonanie pracowni krawieckiej, pracowni cukiernictwa oraz montera robót zabudowy i robót wykończeniowych dla Zespołu Szkół im. Unii Europejskiej w Chełmży”, to nazwa jednego z projektów realizowanych obecnie przez Powiat Toruński. Jest on współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, w obrębie Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT) Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 • 20190212_090502

„Festiwal Zawodów” w Zespole Szkół, CKU w Gronowie

Pod tym hasłem 12 lutego w Zespole Szkół, CKU w Gronowie odbyły się warsztaty dla gimnazjalistów oraz uczniów klas ósmych szkoły podstawowej.

 • Etap III - powiatowy - finał Konkursu "Wiedza o Powiecie...

Etap III – powiatowy – finał Konkursu „Wiedza o Powiecie Toruńskim”

We wtorek 8 maja w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Toruniu pojawiło się 27 najlepszych uczniów ze szkół podstawowych oraz gimnazjalnych z terenu powiatu toruńskiego wyłonionych w poprzednich dwóch etapach Konkursu „Wiedza o Powiecie Toruńskim, którego Organizatorem jest Starostwo Powiatowe w Toruniu.
 • Etap II-gminny Konkursu "Wiedzao Powiecie Toruńskim"

Etap II – gminny Konkursu „Wiedza o Powiecie Toruńskim”

Etap II - gminny Konkursu „Wiedza o Powiecie Toruńskim już za nami. 12 kwietnia 2018 roku tym razem na terenie czterech gmin powiatu toruńskiego z pytaniami o wydarzenia i ważne zagadnienia dotyczące powiatu toruńskiego rywalizowało ze sobą 63 uczniów.
 • Powiat toruński

Skarby Powiatu Toruńskiego

Starostwo Powiatowe w Toruniu zaprasza dzieci i młodzież szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z terenu powiatu do udziału w powiatowym konkursie o zabytkach i historii Powiatu Toruńskiego – Skarby Powiatu Toruńskiego 2018.

Co wiecie o powiecie?

W etapie I - szkolnym Konkursu Wiedzy o Powiecie Toruńskim, którego organizatorem jest Starostwo Powiatowe w Toruniu, wzięło udział 18 szkół z 9 gmin powiatu.
Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.