Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

 • 02

"Mieszkam w ciekawym miejscu..." czekamy na konkursowe prace!

Trwa coroczny powiatowy konkurs plastyczny. To już XII edycja, która w tym roku odbywa się pod nazwą „Mieszkam w ciekawym miejscu – w drodze do korzeni mojej małej ojczyzny”.

 • Źródło

Dziecięca schola z Osieka obchodzi swoje 10-lecie

Dziecięco-młodzieżowa schola „Źródło” (początkowo „Osieckie słowiki”) została założona w 2010r. Schola  obecnie liczy ok. 50 osób ( dzieci i młodzież).  Z radością śpiewa co niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 10. w kościele NSPJ w Osieku nad Wisłą.

 • _DSC8932

W Chełmży powstaje nowa sala gimnastyczna

W Chełmży ruszyła budowa nowej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 5 i ZS im. Unii Europejskiej. Inwestycja realizowana jest partnerstwie miasta Chełmża i Powiatu Toruńskiego. Wcześniej samorządy zawarły odpowiednie porozumienie.

 • IMG_9755-2

Udział powiatu toruńskiego w akcji Narodowe Czytanie doceniony przez Parę Prezydencką

Dzisiaj do Starostwa Powiatowego w Toruniu dotarły podziękowania od Pary Prezydenckiej za udział we wspólnym Narodowym Czytaniu "Balladyny" Juliusza Słowackiego oraz egzemplarz książki wraz z dedykacją. Podziękowania przekazujemy wszystkim mieszkańcom powiatu toruńskiego zaangażowanym w tegoroczną akcję.  

 • 2020-10-14 Narodowy Dzień Edukacji (8)

Nauczyciele powiatowych szkół wyróżnieni

Dzisiaj, w Dniu Edukacji Narodowej, w Starostwie Powiatowym w Toruniu uroczyście wręczono nagrody Starosty Toruńskiego nauczycielom z powiatowych szkół.

 • Życzenia dla nauczycieli

Dzień Edukacji Narodowej

W tym świątecznym dniu wszystkim nauczycielom życzymy aktywnych, chętnych do pracy uczniów, a także wyrozumiałych i właściwie pojmujących Wasz wysiłek rodziców.

Niech trudna misja nauczyciela, pedagoga, wychowawcy przynosi spodziewane efekty i daje satysfakcję, a zaangażowanie obecnych uczniów i życzliwa pamięć wychowanków sprzed lat sprawią, że praca będzie dla Was nieustającą pasją i wyzwaniem.

 • Osiecka Grupa Teatralno Wokalna

Jubileusz Osieckiej Grupy Teatralno Wokalnej

Osiecka Grupa Teatralna powstała w 2010r. z inicjatywy mieszkańców Osieka nad Wisłą: nauczycieli, rodziców i osób, którym bliska jest kultura. Współzałożycielem był również ś.p. Michał Kokot. Swoją działalność rozpoczęliśmy od prób teatralnych do jasełek reżyserowanych przez Katarzynę Wichrowską (obecnie Tofil).  Premiera odbyła się 06.01.2011r. w kościele parafialnym w Osieku nad Wisłą. Spektakl został przyjęty z entuzjazmem przez lokalną społeczność, co zachęciło zespół do dalszej działalności.

 • 2020-09-25 Przejście na emeryturę Dyrektor Meszyńskiej (14)

Pożegnanie po latach

Dzisiaj (25 września) Starosta Toruński Marek Olszewski w imieniu Zarządu Powiatu Toruńskiego złożył podziękowania za wieloletnią pracę odchodzącej na emeryturę Dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chełmży pani Urszuli Meszyńskiej.

 • 2020-09-15 konferencja Zintegrowany System...

W Chełmży o promocji kształcenia branżowego i technicznego

Dzisiaj w siedzibie chełmżyńskiego Klubu Sportowo-Turystycznego „Włókniarz”, z inicjatywy właściciela firmy Marcus Design w Chełmży odbyło się spotkanie robocze pt. Zintegrowany System Kwalifikacji jako narzędzie promocji kształcenia branżowego i technicznego w Polsce. System ten ma służyć poprawie komunikacji pomiędzy szeroko pojętym systemem edukacji oraz podmiotami rynku pracy. Wprowadza on m.in. nowe rozwiązania w tworzeniu i potwierdzaniu kwalifikacji potrzebnych na rynku pracy oraz nadaje kwalifikacjom rozpoznawalny w innych krajach numer Polskiej Ramy Kwalifikacji, co pozwala na ich międzynarodowe uznawanie. Firma Marcus Design podjęła partnerską współpracę z Instytutem Badań Edukacyjnych, który ten system wdraża.

 • banner_narodowe_czytanie_2020

"Narodowe Czytanie" w powiecie toruńskim

Dzisiaj mamy dzień Narodowego Czytania. Jest to ogólnopolska akcja, w którą włączył się również powiat toruński. Zapraszamy do oglądania filmów z fragmentami ,,Balladyny” Juliusza Słowackiego, przygotowanych i czytanych przez mieszkańców naszego powiatu.

 • 2019-09-13 Wręczenie Stypendiów Starosty - Szkoła Muzyczna...

Uwaga! Ważna informacja dla tegorocznych stypendystów

Wszystkich, którzy otrzymali informację o przyznaniu stypendium prosimy o pobranie, wypełnienie i przesłanie w terminie do 15 września br. lub dostarczenie do Starostwa Powiatowego do pokoju 207 oświadczenia osoby otrzymującej stypendium. PDF do pobrania poniżej.

 • 2020-08-31 Szkoła im. UE w Chełmży - wyposażenie pracowni...

Nauczą się fachu na nowoczesnym sprzęcie

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego uczniowie Zespołu Szkół im. Unii Europejskiej w Chełmży rozpoczęli naukę w kolejnych nowych pracowniach praktycznej nauki zawodu – gastronomicznej oraz konfekcjonowania i przechowywania wyrobów cukierniczych. Przyszli kucharze i sprzedawcy wyrobów cukierniczych otrzymali do dyspozycji najlepszej jakości sprzęt, który jest wykorzystywany w światowej klasy restauracjach. Tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego nowe pracownie osobiście odebrał Starosta Toruński Marek Olszewski wraz z Wicestarostą Michałem Ramlauem.

 • back-to-school-2629361_1920

Rozpoczynamy nowy rok szkolny

Szanowni Dyrektorzy, Drodzy Nauczyciele, Pracownicy Oświaty, Uczniowie i Rodzice!

Przyzwyczailiśmy się, że każdego roku z początkiem września uroczyście celebrujemy rozpoczęcie roku szkolnego, a sale lekcyjne wypełniają się nauczycielami, uczniami i rodzicami. Jednak 1 września tego roku nie będzie przypominać tych, do których przywykliśmy. Rok 2020 zapisze się w historii szkolnictwa i na kartach Waszych życiorysów jako okres trudnych doświadczeń i wyzwań związanych z pandemią koronawirusa. Praca w podyktowanych przez nią warunkach nie będzie łatwa ani dla nauczycieli, ani dla uczniów. To wielkie wyzwanie i ogromna odpowiedzialność dla Wszystkich, którym dobro uczniów i szkoły leży na sercu.

 • dyplomy dla stypendystów

Stypendia dla prymusów przyznane

Zarząd Powiatu Toruńskiego w dniu 26 sierpnia zatwierdził decyzję Komisji o przyznaniu 297 stypendiów dla uczniów, którzy mieli średnią z przedmiotów obowiązkowych co najmniej 4,90.

 • 148-4832_IMG

Powiatowe szkoły wzbogacą się o nowe książki

Powiat Toruński otrzymał środki finansowe w formie dotacji celowej z budżetu państwa na zakup nowości wydawniczych (książek, niebędących podręcznikami) do bibliotek w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”. Program ten dotyczy wsparcia w latach 2016-2020 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów poprzez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakupu nowości wydawniczych.

 • www

Narodowe Czytanie 2020 w Powiecie Toruńskim

Starosta Toruński zaprasza do udziału w dziewiątej odsłonie akcji Narodowego Czytania. Wydarzenie organizowane jest przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Tegoroczna lektura to ,,Balladyna” Juliusza Słowackiego, wybitne dzieło polskiego romantyzmu.

 • Stypendia

Stypendia z Powiatowego Funduszu Stypendialnego – informacja

Informujemy, że została zakończona wstępna weryfikacja 482 wniosków o stypendium szkolne. Rozpatrzenia wniosków dokona Komisja Stypendialna, która zbiera się 19 sierpnia. Decyzja Komisji musi zostać zatwierdzona przez Zarząd Powiatu. Po tym terminie zostaną wysłane zawiadomienia o decyzji Komisji.

 

 

 

 

 

drukuj (Stypendia z Powiatowego Funduszu Stypendialnego – informacja)

 • 2013 016

Powiatowy konkurs interpretacji wierszy „Wyssane z palca” podsumowany!

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliana Prejsa w Chełmży wspólnie z gminnymi bibliotekami publicznymi powiatu toruńskiego organizuje cykliczny konkurs interpretacji wierszy, kierowany do najmłodszych uczniów szkół podstawowych. W tym roku ograniczenia związane z pandemią wymusiły zmianę formuły konkursu. Uczestnicy nagrali krótkie filmiki z interpretacją wybranego wiersza i przesłali je do najbliższej biblioteki gminnej. Najciekawsze nagrania z etapu gminnego zakwalifikowały się do powiatowego finału.

 • 66059

Powiatowe szkoły ponadpodstawowe czekają na Wasze podania

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Chełmży oraz ZS, CKU w Gronowie jeszcze do 10 lipca 2020 r. czekają na wnioski o przyjęcie do szkoły. Szczegółowe informacje oraz niezbędne formularze znajdziecie na stronach internetowych szkół: https://zsp-chelmza.pl/news.php i https://www.zsgronowo.edu.pl/index.php?page=dzienne.

 • fot. Daniel Pach

Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele, Drodzy Uczniowie i Rodzice!

Z okazji zakończenia roku szkolnego życzymy bezpiecznych wakacji i udanego wypoczynku.

Ten rok szkolny upłynął pod znakiem nowych wyzwań, wymagających od wszystkich zmiany metod pracy, a także wdrożenia nowego sposobu nauczania i uczenia się. Przede wszystkim wymagał wyjątkowego zaangażowania kadry kierowniczej, pedagogicznej oraz rodziców i uczniów.

 • pracownia multimedialna_ZSP

Rekrutacja ruszyła - ZSP w Chełmży przyjmuje dokumenty

Opadły już egzaminacyjne emocje - czas zastanowić się nad przyszłością i wyborem szkoły ponadpodstawowej. Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Chełmży już przyjmuje dokumenty i publikuje harmonogram oraz regulamin rekrutacji.

Na absolwentów podstawówek czekają:

 • Liceum Ogólnokształcące,
 • Technikum,
 • Branżowa Szkoła I stopnia.
 • ZSP w Chełmży

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Chełmży czeka na absolwentów podstawówek

Nowoczesna oferta kształcenia zawodowego, ogromne zapotrzebowanie na specjalistów z różnych branż, współpraca z lokalnymi przedsiębiorcami, nowoczesne pracownie i ich bogate wyposażenie oraz doskonała kadra nauczycieli powodują, że coraz więcej młodzieży wybiera nasze szkoły. Szkoła została wyróżniona w konkursie „Szkoła zawodowa najwyższej jakości 2019”.

Liceum kultywuje ponad 100-letnią tradycję edukacji ogólnokształcącej. Dostosowujemy ofertę przedmiotów realizowanych na poziomie rozszerzonym do rzeczywistych potrzeb i planów edukacyjnych uczniów. Licealiści rozwijają swoje pasje i zainteresowania także dzięki kołom zainteresowań oraz żywej współpracy szkoły z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu.

 • ZSP i ZSCKU

Drodzy ósmoklasiści!

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia za egzaminy! A kiedy opadną emocje zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą szkół średnich w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie oraz w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Chełmży.

Szczegóły rekrutacji na stronach internetowych:

ZS CKU w Gronowie

ZSP w Chełmży

 

 

drukuj (Drodzy ósmoklasiści!)

 • stypendia

Stypendium za rok szkolny 2019/2020

Zbliża się termin składania wniosków o stypendium z Powiatowego Funduszu Stypendialnego dla uczniów szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.

Stypendium może otrzymać uczeń po ukończeniu pierwszej klasy w.w. szkół będący mieszkańcem powiatu toruńskiego oraz bez względu na miejsce zamieszkania uczeń szkoły, dla której nasz powiat jest organem prowadzącym.

 • Wizualizacja projektu

Windą do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Chełmży

W Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Chełmży w okresie letnio-jesiennym zostanie zbudowana winda wraz z dostosowaniem dojścia i terenu zewnętrznego dla osób niepełnosprawnych. Planowane roboty budowlane są zasługą wielomiesięcznych starań powiatu toruńskiego o pozyskanie środków z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 • dyktanda_pl_konkurs_zaproszeniewww

Konkurs on-line dla specjalistów od ortografii!

Serwis edukacyjny dyktanda.pl zaprasza na pierwszą odsłonę konkursu „Mistrz Dyktand i Mistrz Ortografii". Jest on skierowany zarówno do lubiących tworzyć, jak i rozwiązywać dyktanda. Konkurs rozpoczyna się już 24 kwietnia i potrwa do 24 maja.  

 • 2020 04 16 Przekazanie komputerów do powiatowych szkół (10)

Sprzęt komputerowy dla uczniów powiatowych szkół

Za 70 tys. złotych w ramach programu „Zdalna Szkoła” powiat toruński kupił laptopy wraz z oprogramowaniem dla powiatowych szkół. Sprzęt pomoże uczniom i nauczycielom uczestniczyć w zdalnym nauczaniu.

Powiat toruński przystąpił do programu „Polska cyfrowa”, wnioskując o maksymalną możliwą kwotę w wysokości 70 tys. zł. Zakupiliśmy dzięki temu 22 laptopy, 1 tablet i oprogramowanie Microsoft Office 2019 dla każdego komputera, aby usprawnić system kształcenia na odległość.

 

 • WIZUALIZACJA kopia

Rusza budowa filii Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Dobrzejewicach

23 marca br. podpisana została umowa na budowę filii Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Dobrzejewicach. Przypomnijmy, że nowa siedziba Poradni powstanie na działce znajdującej się za Domem Pomocy Społecznej „Dom Kombatanta” w Dobrzejewicach. Budynek o odważnej i nowoczesnej architekturze zaprojektowała pracownia Pro-Kor Krzysztof Lisewski z Torunia.

 • e-szkoła

Rusza Kujawsko-Pomorska e-Szkoła

16 marca, o godz. 12.00 rusza Kujawsko-Pomorska e-Szkoła. Najpierw z lekcjami dla maturzystów, od wtorku także zajęcia dla ósmoklasistów. To młodzież tych klas mogłaby ponieść największe straty wynikające z zamknięcia szkół. Transmisja online na www.kujawsko-pomorskie.pl i edupolis.pl.

 • Erasmus

Uczestnicy programu Erasmus gościnnie w Starostwie

Dzisiaj Starostwo Powiatowe w Toruniu gościło uczestników projektu „Explaining Europe – Entwicklung von digitalen Lehr – und Lernmaterialien über Europa” realizowanego w ramach programu Erasmus + w Zespole Szkół, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie.

 • słownik

4. tom „Słownika biograficznego powiatu toruńskiego”

25 listopada 2019 r., o godz. 17:00 w gościnnych wnętrzach Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu odbyło się spotkanie promujące czwarty tom „Słownika biograficznego powiatu toruńskiego”. Wydawnictwo jest finansowane przez powiat toruński, a całość prac nad nim koordynuje Wydział Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Toruniu.

 • 2019-11-06 Konkurs o Pióro Starosty (68)

Konkurs Ortograficzny „O Pióro Starosty Toruńskiego” rozstrzygnięty!

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliana Prejsa w Chełmży wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Toruniu i gminnymi bibliotekami publicznymi powiatu toruńskiego organizuje co roku powiatowy konkurs ortograficzny „O Pióro Starosty Toruńskiego”. W tym roku odbyła się już 17 edycja tej imprezy. Konkurs ma na celu zwrócenie uwagi młodzieży na język ojczysty i znaczenie umiejętności poprawnego zapisu mowy.

 • okładka

4. tom „Słownika biograficznego powiatu toruńskiego” już wkrótce

25 listopada 2019 r., o godz. 17:00 w gościnnych wnętrzach Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu odbędzie się spotkanie promujące kolejny tom „Słownika biograficznego powiatu toruńskiego” wydanego przez Starostwo Powiatowe w Toruniu.

 • Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

W piątek 11 października 2019 r. w Sali Koncertowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Chełmży odbyły się powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystości zbiegły się z oficjalnym otwarciem nowych pracowni zawodowych w zaadaptowanym na ten cel poddaszu budynku ZS Ponadpodstawowych w Chełmży.

 • Konferencja Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Chełmży

Depresja i samookaleczenia u dzieci i młodzieży tematem konferencji w Grębocinie

W Szkole Podstawowej w Grębocinie odbyła się dzisiaj, objęta patronatem Starostwa Powiatowego w Toruniu, konferencja poświęcona depresji i samookaleczeniom u dzieci i młodzieży. Na konferencję zaproszeni zostali nauczyciele, psycholodzy, pedagodzy, terapeuci ze szkół podstawowych, szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych powiatu toruńskiego.

 • Inauguracja roku szkolnego w ZS w Chełmży

Wyjątkowa inauguracja roku szkolnego w ZS w Chełmży

Dla uczniów Zespołu Szkół im. Unii Europejskiej w Chełmży tegoroczna inauguracja roku szkolnego była wyjątkowa. To w tej placówce w uroczystości wzięły udział władze powiatu toruńskiego na czele ze Starostą Toruńskim Markiem Olszewskim, Wicestarostą Michałem Ramlauem i Naczelnikiem Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Andrzejem Pabianem. Radę Powiatu reprezentował Rafał Lewandowski.

 • Zakończenie roku - zdjęcie grupowe

Za chwilę zakwitną kasztany…

… i z tego powodu 30 kwietnia 2019 r. pożegnaliśmy absolwentów III klasy Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Chełmży i VI semestru Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych w Chełmży, którzy tego dnia ukończyli szkołę i odebrali ostatnie w niej świadectwo.

 • "Z miłości do muzyki"

Wyjątkowy koncert w Szkole Muzycznej w Chełmży!

Wyjątkowe wydarzenie miało miejsce dzisiaj w Sali koncertowej Szkoły Muzycznej w Chełmży. Spotkały się w niej dwa chóry, by dać publiczności popis swoich umiejętności.  

 • Koncert plakat

Koncert chóru Astrolabium już jutro w Chełmży!

Serdecznie zapraszamy na wspólny występ chóru Aeolia z Francji i chóru Astrolabium z Torunia. W programie utwory takich kompozytorów jak: Bob Chilcott, Gabriel Faure, Eric Whitacre. Koncerty odbędą się: 25 kwietnia o godzinie 18:00 w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego w Toruniu i 26 kwietnia o godzinie 19:00 w Sali koncertowej Szkoły Muzycznej w Chełmży. Wstęp wolny!

 • Starosta i p. Kaczmarek przed Poradnią Psych-Ped w Chełmży

Wizja lokalna Zarządu Powiatu w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Chełmży

Odpowiadając na sygnały napływające od rodziców korzystających z pomocy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Chełmży, dotyczące komfortu poruszania się po budynku i jego dostępności dla rodziców z dziećmi w wózkach, Starosta Toruński Marek Olszewski wraz z członkiem Zarządu Powiatu Kazimierzem Kaczmarkiem przeprowadzili w placówce wizję lokalną.

 • PPP w Chełmży

Powiatowe obiekty bez barier architektonicznych

Zarząd Powiatu uważnie wsłuchuje się w głosy mieszkańców. Jednym z nich była zgłoszona za pośrednictwem mediów społecznościowych sprawa wejścia do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Chełmży, które nie jest wolne od barier architektonicznych. Z usług Poradni często korzystają osoby z niepełnosprawnościami lub matki przywożące swoje dzieci na wózkach. Pokonanie schodów do budynku, a potem wejście na pierwsze piętro stanowią dla nich nie lada problem. Po wizji lokalnej w chełmżyńskiej Poradni, Zarząd zdecydował o przeglądzie wszystkich powiatowych obiektów użyteczności publicznej pod kątem ich dostępności dla osób z małymi dziećmi w wózkach, niepełnosprawnych czy starszych.

 • strajk

Strajk w szkołach prowadzonych przez powiat toruński

Do strajku pracowników oświaty w szkołach, dla których organem prowadzącym jest powiat toruński, przystąpiły w poniedziałek rano 4 organizacje związkowe w ZS CKU w Gronowie, ZSP w Chełmży, ZS im UE w Chełmży oraz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

 • Zespół Szkół im. Unii Europejskiej w Chełmży

Ogłoszenie Zespołu Szkół im. Unii Europejskiej w Chełmży

Zespół Szkół im. Unii Europejskiej w Chełmży ogłasza nabór na rok szkolny 2019/2020 dla dzieci i młodzieży wymagających specjalistycznego wsparcia.

 • wizualizacja wejścia do nowej części szkoły

W Zespole Szkół w Chełmży powstają nowe pracownie

„Wykonanie pracowni krawieckiej, pracowni cukiernictwa oraz montera robót zabudowy i robót wykończeniowych dla Zespołu Szkół im. Unii Europejskiej w Chełmży”, to nazwa jednego z projektów realizowanych obecnie przez Powiat Toruński. Jest on współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, w obrębie Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT) Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 • 20190212_090502

„Festiwal Zawodów” w Zespole Szkół, CKU w Gronowie

Pod tym hasłem 12 lutego w Zespole Szkół, CKU w Gronowie odbyły się warsztaty dla gimnazjalistów oraz uczniów klas ósmych szkoły podstawowej.

 • Etap III - powiatowy - finał Konkursu "Wiedza o Powiecie...

Etap III – powiatowy – finał Konkursu „Wiedza o Powiecie Toruńskim”

We wtorek 8 maja w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Toruniu pojawiło się 27 najlepszych uczniów ze szkół podstawowych oraz gimnazjalnych z terenu powiatu toruńskiego wyłonionych w poprzednich dwóch etapach Konkursu „Wiedza o Powiecie Toruńskim, którego Organizatorem jest Starostwo Powiatowe w Toruniu.
 • Etap II-gminny Konkursu "Wiedzao Powiecie Toruńskim"

Etap II – gminny Konkursu „Wiedza o Powiecie Toruńskim”

Etap II - gminny Konkursu „Wiedza o Powiecie Toruńskim już za nami. 12 kwietnia 2018 roku tym razem na terenie czterech gmin powiatu toruńskiego z pytaniami o wydarzenia i ważne zagadnienia dotyczące powiatu toruńskiego rywalizowało ze sobą 63 uczniów.
 • Powiat toruński

Skarby Powiatu Toruńskiego

Starostwo Powiatowe w Toruniu zaprasza dzieci i młodzież szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z terenu powiatu do udziału w powiatowym konkursie o zabytkach i historii Powiatu Toruńskiego – Skarby Powiatu Toruńskiego 2018.

Co wiecie o powiecie?

W etapie I - szkolnym Konkursu Wiedzy o Powiecie Toruńskim, którego organizatorem jest Starostwo Powiatowe w Toruniu, wzięło udział 18 szkół z 9 gmin powiatu.
Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.