Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • Laureaci rankingu szkół

Powiatowy Sportowy Ranking Szkół i Gmin - 2021/2022

Okres pandemiczny nie sprzyjał możliwościom rozwoju kultury fizycznej. W 2020 roku Powiatowy Szkolny Związek Sportowy postanowił wstrzymać działalność organizacji imprez dla szkół w Powiecie Toruńskim i w związku z tym wstrzymać Powiatowy Sportowy Ranking Szkół. Jednak wraz z uspokajaniem się pandemii i powrotem dzieci do szkół w 2021 roku postanowiono wznowić rozgrywki.

Szereg imprez sportowych rozpoczął się od początku października 2021 roku i trwał do czerwca 2022 roku. Szkoły podstawowe z niemalże całego Powiatu Toruńskiego zmagały się w dwóch kategoriach wiekowych: Igrzyska Dzieci oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Dodatkowo, każda ze szkół zbierała punkty dla swojej gminy w ramach Powiatowego Rankingu Gmin.

Wszyscy zawodnicy każdej kategorii z pasją i zaangażowaniem uczestniczyli w rozgrywkach, ale niestety na podium mogą stanąć jedynie trzy szkoły. Nagrody dla nich oraz dla gmin zostały uroczyście wręczone przez Starostę Toruńskiego Marka Olszewskiego oraz Wicestarostę Michała Ramlau na gali sportowej 21 czerwca 2022 roku.  

POWIATOWY SPORTOWY RANKING SZKÓŁ PODSTAWOWYCH:

IGRZYSKA DZIECI:

I Miejsce: SP w Czernikowie

II Miejsce: SP w Pigży

III Miejsce: SP w Turznie


IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ:

I Miejsce: SP w Pigży

II Miejsce: SP w Złejwsi Wielkiej

III Miejsce: SP w Czernikowie

POWIATOWY SPORTOWY RANKING GMIN:

I Miejsce: Gmina Obrowo

II Miejsce: Gmina Łubianka

III Miejsce: Gmina Czernikowo

Dziękujemy za ciężką pracę wszystkim zawodnikom, nauczycielom wychowania fizycznego, dyrektorom szkół oraz innym osobom, które wspierały rozgrywki szkolne. Życzymy powodzenia w przyszłym roku!

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.