Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • Szpital Powiatowy w Chełmży

Szpital Powiatowy Sp. z o.o. w Chełmży jako spółka prawa handlowego rozpoczął swoją działalność od 2001 r. Dziś w szpitalu pracuje ponad 330 osób, w tym ponad 50 lekarzy oraz ponad 110 pielęgniarek i położnych zapewniających wysokiej jakości świadczenia zdrowotne nie tylko dla mieszkańców powiatu toruńskiego, ale również powiatów sąsiednich.

Zakres usług świadczonych przez szpital obejmuje lecznictwo zamknięte i otwarte oraz badania diagnostyczne. Aktualnie szpital posiada 5 oddziałów dysponujących 92 łóżkami oraz zakład opiekuńczo-leczniczy dysponujący 76 łóżkami. W szpitalu rocznie leczy się ponad 6 tys. pacjentów. W 9 poradniach specjalistycznych udzielanych jest rocznie ponad 40 tys. porad specjalistycznych. Szpital posiada szerokie zaplecze diagnostyczno-zabiegowe w którym rocznie wykonywanych jest prawie 160 tys. badań. W ciągu roku przeprowadza się prawie 2 tys. operacji głównie w zakresie chirurgii i ginekologii.

Przyszłe mamy natomiast mają możliwość uczestniczenia w bezpłatnych zajęciach realizowanych w szkole rodzenia funkcjonującej w strukturach Szpitala – Szpitala, który jest m.in. laureatem konkursu „Rodzić po ludzku” oraz otrzymał tytuł „Szpitala przyjaznego dzieciom”.

W spółce największy pakiet udziałów - ponad 85% - posiada  powiat toruński, jednostki samorządu terytorialnego (miasto Chełmża oraz gminy Chełmża, Łysomice i Łubianka) posiadają łącznie prawie 13% udziałów. Pozostałe udziały posiadają firmy i osoby prywatne.

Więcej informacji na temat Szpitala znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.szpitalchelmza.pl

 

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.