Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

 • Stypendia

Stypendium z Powiatowego Funduszu Stypendialnego na rok szkolny 2024/2025

Zbliża się koniec roku szkolnego co oznacza, że można składać wnioski o stypendium z Powiatowego Funduszu Stypendialnego dla uczniów szkól ponadpodstawowych. Termin upływa 15 lipca 2024 r.

 • Stypendia

Uwaga stypendyści!

Aktualnie trwa wysyłka informacji o przychodach z innych źródeł (..) czyli deklaracji PIT-11. Stypendium, które otrzymujecie z Powiatowego Funduszu Stypendialnego nie podlega opodatkowaniu, gdyż nie przekracza limitu zwolnienia od podatku, czyli kwoty 3 800,00 zł w roku podatkowym. Wystawienie deklaracji przez płatnika jest obowiązkowe. Informacja o kwocie stypendium za rok 2023 znajduje się na stronie 3 w części G wiersz 106, w pozostałych rubrykach są same zera. Deklaracje wysyłane są listem poleconym, więc jeżeli listonosz nie zastanie kogoś w domu, trzeba będzie odebrać przesyłkę na poczcie. Bardzo prosimy o terminowe odbieranie listów.

 • Stypendia

Stypendia z Powiatowego Funduszu Stypendialnego na rok szkolny 2023/2024 przyznane

W środę, 23 sierpnia, Zarząd Powiatu Toruńskiego podjął uchwałę Nr 788/2023 w sprawie ustalenia listy uczniów, którzy otrzymają stypendium z Powiatowego Funduszu Stypendialnego dla uczniów szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych w okresie od 1 września 2023 r. do 30 czerwca 2024 r. oraz określenia wysokości miesięcznego stypendium na ucznia.

 • stypendia

Stypendia z Powiatowego Funduszu Stypendialnego na rok szkolny 2023/2024

Stypendium może otrzymać uczeń szkoły ponadpodstawowej, będący mieszkańcem powiatu toruńskiego (miasto Toruń stanowi odrębny powiat) oraz bez względu na miejsce zamieszkania uczeń szkoły, dla której nasz powiat jest organem prowadzącym, czyli: Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Chełmży, Zespołu Szkół im. Unii Europejskiej w Chełmży, Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie.

 • 73838

Powiatowe stypendia przyznane!

Uwaga, stypendia z Powiatowego Funduszu Stypendialnego dla uczniów szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2022/2023 zostały przyznane.

 • IMG_3991

Informacje dla stypendystów

Przypominamy, że do 15 lipca można składać wnioski o stypendium z Powiatowego Funduszu Stypendialnego dla uczniów szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.

 • 72683

Nabór wniosków o stypendium na rok szkolny 2022/2023 już wkrótce

Od 15 czerwca będzie można składać wnioski o stypendium z Powiatowego Funduszu Stypendialnego dla uczniów szkól ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.

 • 69181

Uwaga stypendyści!

Aktualnie trwa wysyłka informacji o przychodach z innych źródeł (..) czyli deklaracji PIT-11. Stypendium, które otrzymujecie z Powiatowego Funduszu Stypendialnego nie podlega opodatkowaniu, gdyż nie przekracza limitu zwolnienia od podatku, czyli kwoty 3 800,00 zł w roku podatkowym. Wystawienie deklaracji przez płatnika jest obowiązkowe. Informacja o kwocie stypendium za rok 2021 znajduje się na stronie 3 w części G wiersz 89, w pozostałych rubrykach są same zera. Deklaracje wysyłane są listem poleconym, więc jeżeli listonosz nie zastanie kogoś w domu, trzeba będzie odebrać przesyłkę na poczcie. Bardzo prosimy o terminowe odbieranie listów.

 • stypendia za wyniki w nauce 2021_28

Stypendia dla najlepszych

Najlepsi z najlepszych – uczniowie szkół ponadpodstawowych ze średnią powyżej 5,5 – wzięli udział w uroczystym wręczeniu Stypendiów Starosty Toruńskiego. Wyników w nauce gratulowali im Starosta Toruński Marek Olszewski, Wicestarosta Michał Ramlau oraz Przewodniczący Rady Powiatu Paweł Polikowski.

 • Stypendia Starosty Toruńskiego

Stypendia przyznane! Rekordowa liczba stypendystów!

Zarząd Powiatu na ostatnim posiedzeniu zatwierdził decyzję Komisji Stypendialnej o przyznaniu stypendiów z Powiatowego Funduszu Stypendialnego. O świadczenie ubiegało się 454 uczniów. Stypendium otrzymało 406 uczniów (w ubiegłym roku było 372 stypendystów). 48 wniosków rozpatrzono odmownie z uwagi na niespełnianie kryteriów określonych w regulaminie. Link do uchwały Zarządu wraz z listą stypendystów TUTAJ.

 • Stypendia Starosty Toruńskiego

Uwaga! Zmiany!

Z powodu zmian organizacyjnych wnioski o stypendium prosimy składać w biurze podawczym na parterze przy wejściu do budynku.

 • Stypendia Starosty Toruńskiego

Uwaga! Zmiana wniosku o stypendium na rok szkolny 2021/2022

Zbliża się termin składania wniosków o stypendium z Powiatowego Funduszu Stypendialnego dla uczniów szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. Informujemy, że wniosek uległ zmianie (załączony poniżej).

 • 2020-10-08 Stypendium Starosty Toruńskiego (2)

Stypendia Starosty Toruńskiego wręczone!

W czwartek 8 października o godz. 15.00 uroczyście wręczono stypendia Starosty Toruńskiego za bardzo dobre wyniki w nauce w roku szkolnym 2019/2020. W tym roku stypendystów Powiatowego Funduszu Stypendialnego jest 372. W normalnych warunkach spotkalibyśmy się wszyscy. Jednak w tych okolicznościach jakie mamy, ze względów bezpieczeństwa w tym roku osobiście odebrali stypendia tylko najlepsi z najlepszych – uczniowie szkół ponadpodstawowych ze średnią ponad 5,66 – którzy przyjechali wraz z rodzicami lub opiekunami. Gospodarzowi spotkania – Staroście Toruńskiemu Markowi Olszewskiemu – towarzyszyli Wicestarosta Michał Ramlau oraz Przewodniczący Rady Powiatu Paweł Polikowski.

 • Stypendia

Dobra wiadomość dla stypendystów!

Informujemy, że Rada Powiatu Toruńskiego na wniosek Zarządu Powiatu zwiększyła środki na Powiatowy Fundusz Stypendialny i kolejnych 75 uczniów, którzy spełniali warunki i mieli średnią z przedmiotów obowiązkowych co najmniej 4,85, otrzyma w tym roku szkolnym stypendium w kwocie 100,00 zł miesięcznie. Stypendium zostanie wypłacone w końcu października (28 - 30).

 

 

 

 

drukuj (Dobra wiadomość dla stypendystów!)

 • dyplomy dla stypendystów

Stypendia dla prymusów przyznane

Zarząd Powiatu Toruńskiego w dniu 26 sierpnia zatwierdził decyzję Komisji o przyznaniu 297 stypendiów dla uczniów, którzy mieli średnią z przedmiotów obowiązkowych co najmniej 4,90.

 • stypendia

Stypendium na rok szkolny 2020/2021

Zbliża się termin składania wniosków o stypendium z Powiatowego Funduszu Stypendialnego dla uczniów szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.

Stypendium może otrzymać uczeń po ukończeniu pierwszej klasy w.w. szkół będący mieszkańcem powiatu toruńskiego oraz bez względu na miejsce zamieszkania uczeń szkoły, dla której nasz powiat jest organem prowadzącym.

 • Dyplomy stypendialne

Z nowym rokiem, z nowymi zasadami

Tegoroczni stypendyści swoje pierwsze stypendium mają już na kontach. Kolejny nabór wniosków o przyznanie stypendium startuje w następnym roku. Jednakże wraz z nowym rokiem szkolnym zmieniły się zasady przyznawania stypendiów z Powiatowego Funduszu Stypendialnego.
 • Wręczenie Stypendiów Starosty Toruńskiego

STYPENDIUM Z POWIATOWEGO FUNDUSZU STYPENDIALNEGO

Uczniowie szkół ponadpodstawowych zamieszkujący na terenie powiatu toruńskiego mogą ubiegać się o uzyskanie Stypendium z Powiatowego Funduszu Stypendialnego.         
Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.