Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • Znak graficzny Powiatu Toruńskiego

Logo Powiatu Toruńskiego

Inspiracją do powstania  logo był kształt herbu Powiatu Toruńskiego oraz barwy jego flagi. 
Wyrastający z historii miejsca wizerunek srebrnego orła z koroną u szyi oraz zbrojnym ramieniem na czerwonym tle wpisują się w nieregularny kształt zbliżony do okręgu. 
Logo stanowi zdecydowanie uproszczoną oraz uwspółcześnioną – w stosunku do wpisanego w historię oraz reguły heraldyczne herbu – grafikę, która pozwala na jego wszechstronne oraz wygodne zastosowanie. Obok części graficznej logo współtworzy typograficzny tytuł: Powiat Toruński.
Załączniki przedstawiają logo w ujęciu pionowym i poziomym oraz sygnet bez logotypu. W wyciągu z Księgi Identyfikacji Wizualnej znajdą Państwo wskazówki dotyczące wielkości logo, kolorów, typu czcionki oraz sposobu wykorzystania. 
Księga Identyfikacji Wizualnej Powiatu Toruńskiego została przyjęta Zarządzeniem nr 77/2020 Starosty Toruńskiego dnia 4 grudnia 2020 r.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.