Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

 • Plakat Mistrz 2021a

Fundacja Chlorofil zaprasza do udziału w konkursie ekologicznym

Od 15.01.2021 do 30.03.2021 odbędzie się VII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego pt. „Mistrz Recyklingu i Przyjaciele" dla uczniów szkół podstawowych z klas IV-VII. Nagrodami w konkursie będą tablety do nauki, a także wyjazdy studialne dla dwóch najlepszych ekozespołów.

 • _2009_11_jesień fot. Rafał Kołodziej (51)

Projekt Uproszczonego Planu Urządzenia Lasu - Obrowo

Od 21 września 2020 r. do 19 listopada 2020 r. w UG Obrowo można zapoznać się z projektem Uproszczonego Planu Urządzenia Lasu, który będzie podstawą naliczenia podatku leśnego.

 • PACHPHOTO0008

Projekt Uproszczonego Planu Urządzenia Lasu dla Gminy Wielka Nieszawka

Zawiadomienie o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu Uproszczonego Planu Urządzenia Lasu dla lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa, stanowiących własność osób fizycznych i wspólnot gruntowych dla obrębów ewidencyjnych na terenie gminy Wielka Nieszawka.

 • WP_20171104_09_32_18_Pro

Projekt Uproszczonego Planu Urządzenia Lasu dla Gminy Lubicz

Zawiadomienie o powtórnym wyłożeniu do publicznego wglądu projektu Uproszczonego Planu Urządzenia Lasu dla lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa, stanowiących własność osób fizycznych i wspólnot gruntowych dla obrębów ewidencyjnych na terenie gminy Lubicz.

 • WP_20171104_10_04_49_Pro

Projekt Uproszczonego Planu Urządzenia Lasu dla Gminy Lubicz

Zawiadomienie o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu Uproszczonego Planu Urządzenia Lasu dla lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa, stanowiących własność osób fizycznych i wspólnot gruntowych dla obrębów ewidencyjnych na terenie gminy Lubicz.

 • Las okolice Młyńca

Narada Techniczno-Gospodarcza

26 listopada 2019 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Toruniu odbyła się narada techniczno-gospodarcza. Głównym tematem spotkania było przystąpienie do opracowywania Uproszczonego Planu Urządzania Lasu oraz inwentaryzacji stanu lasu, dla lasów będących własnością osób fizycznych i wspólnot gruntowych położonych na terenie Gminy Lubicz i Obrowo.

 • Komisja Infrastruktury Komunalnej, Rolnictwa, Leśnictwa i...

Posiedzenie Komisji Infrastruktury Komunalnej, Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska

W Starostwie Powiatowym w Toruniu odbyła się dzisiaj Komisja Infrastruktury Komunalnej, Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska. Po omówieniu porządku obrad przedstawiciele Komisji w składzie: Andrzej Jałocha – Przewodniczący, Wiesław Kazaniecki – Wiceprzewodniczący, Agnieszka Jankierska-Wojda, Kazimierz Kaczmarek, Janusz Kononiuk oraz Mirosław Nawrotek wybrali się w teren aby dokonać przeglądu dróg i chodników oraz inwestycji kubaturowych.

 • Barwy lata dary jesieni w Przysieku

"Barwy lata, dary jesieni" już w sobotę w Przysieku

W sobotę zielony namiot powiatu toruńskiego wraz z załogą z Wydziału Środowiska będzie w Przysieku na "Barwach lata, darach jesieni". Zajrzyjcie - czekają na Was ciekawe konkursy z nagrodami!

 • Dożynki Gminno-Powiatowe w Obrowie wręczenie nagród

Najpiękniejsze zagrody w powiecie

Tradycją ostatnich lat stało się organizowanie przez Starostę Toruńskiego oraz Wójtów gmin powiatu toruńskiego wraz z Powiatowym Zespołem Doradztwa Rolniczego w Chełmży konkursu „Piękna Zagroda”. To już 18. edycja imprezy - konkurs jest więc "pełnoletni". :)

 • HERB_do informacji www

Nowe obowiązki dla podmiotów posiadających decyzje uwzględniające zbieranie lub przetwarzanie odpadów

NOWE OBOWIĄZKI DLA PODMIOTÓW POSIADAJĄCYCH DECYZJE UWZGLĘDNIAJĄCE ZBIERANIE LUB PRZETWARZANIE ODPADÓW

Starosta Toruński informuje, że w dniu 6 września 2019 r. wejdzie w życie Ustawa z dnia 19 lipca 2019 r. o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. 2019 poz. 1579).

 • Składowisko odpadów wrzesień 2018

Góra śmieci w Witowężu znika

W poniedziałek 10 czerwca 2019 r. kolejne tiry pełne odpadów, składowanych niezgodnie z decyzją przez firmę SGR Bio-Plast w Witowężu, trafiły na wysypisko śmieci w Toruniu. Kolejny etap oczyszczania terenu zakładu sfinansowało Starostwo Powiatowe w Toruniu. Za usunięcie pozostałych odpadów odpowiada gmina Czernikowo.

 • Piękna zagroda 2018

Gminy przyjmują zgłoszenia do konkursu „Piękna Zagroda 2019”

Wszyscy zainteresowani udziałem w konkursie „Piękna Zagroda 2019” jeszcze do 11 czerwca br. mogą się zgłaszać w swoich gminach. Jak co roku serdecznie zachęcamy do udziału. Po tym terminie przedstawiciele Gminnych Komisji Konkursowych dokonają przeglądu zgłoszonych działek siedliskowych i ogrodniczych.

 • Festyn

Śniadanie na plaży - zapraszamy na piknik

Powiat Toruński, jako wieloletni Partner organizacji obchodów Światowego Dnia Ochrony Środowiska w naszym regionie, serdecznie zaprasza na ekologiczny piknik „Śniadanie na plaży”, który odbędzie się 8 czerwca br. na plaży miejskiej, przy przystani jachtowej w Toruniu.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.