Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • Kończewice - Kopiec Ziemi Polaków
[obiekt mapy] Kopiec Ziemia Polaków

Kopiec "Ziemia Polaków" w Kończewicach

Częściowo już wybudowany kopiec „Ziemia Polaków” zlokalizowany jest przy skrzyżowaniu drogi krajowej nr 91 z drogą wylotową z Chełmży na Bydgoszcz nr 551. Ten szczególny obiekt ma zostać ustanowiony Miejscem Pamięci Narodowej oraz ma służyć edukacji młodzieży w duchu patriotycznym. Docelowo kopiec „Ziemi Polaków” będzie miejscem prowadzenia zajęć dydaktycznych dla młodzieży szkolnej w formie innowacyjnych lekcji historii. Obecnie znaleźć tam możemy niespotykanego rodzaju wystawę – złożoną z umieszczonych w betonowo-szklanych kasetach płóciennych worków z ziemią pochodzącą z pól bitewnych oraz  miejsc o szczególnym znaczeniu dla pamięci Polaków. Dzięki uczestnictwu młodzieży w urzeczywistnieniu tej idei, której inicjatorem jest Stowarzyszenie budowy Kopca „Ziemia Polaków” z siedzibą w Kończewicach, zgromadzone zostały tam już ziemie pochodzące m.in. z takich miejscowości jak Narwik, Somosierra, Lwów. Wszystkich łaknących edukacji historycznej serdecznie zapraszamy.

drukuj (Kopiec "Ziemia Polaków" w Kończewicach)

  • Kończewice - Kopiec Ziemi Polaków
  • Kończewice - Kopiec Ziemi Polaków
  • Kończewice - Kopiec Ziemi Polaków
  • Kończewice - Kopiec Ziemi Polaków

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.