Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

 • Uczestnicy turnieju.

Otwarte turnieje w szachy i warcaby klasyczne w gminie Czernikowo

Listopadowo-grudniowe zmagania szachowe pozostaną na długo w pamięci mieszkańców gminy Czernikowo. W okresie tym, we wszystkich domach kultury na terenie gminy rozegrane zostały otwarte turnieje w szachy i warcaby klasyczne. Zadanie sfinansowane zostało z Budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego 2016 pod przewodnictwem pani Jadwigi Padlewskiej.

 • DSCF3978

Ławeczki "przy Orliku" w Małej Nieszawce

„Wzbogacenie infrastruktury terenu boiska Orlik i budynku byłego ośrodka kultury w sołectwie Mała Nieszawka” – pod tym skomplikowanym tytułem kryje się jedyne zadanie z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego realizowane w gminie Wielka Nieszawka.

 • 9Z6B1053

Konferencja podsumowująca realizację „Akademii zdrowego odżywiania”

Uroczysta konferencja w Kuczwałach była ostatnim elementem zadania „Akademia zdrowego odżywiania”, realizowanego od września do listopada br.  120 osób na 8-godzinnych warsztatach kulinarnych poznawało w teorii i w praktyce tajniki zdrowego odżywiania.

 • Kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych gminy Zławieś Wielka

Kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych w gminie Zławieś Wielka

Dzięki środkom z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego 3 grudnia 2016 r. dzieci z gminy Zławieś Wielka miały możliwość uczestniczenia w projekcie "Kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych w gminie Zławieś Wielka".

 • Tradycje, obrzędy, świąteczne zwyczaje

Tradycje, obrzędy, świąteczne zwyczaje gminy Zławieś Wielka

Świąteczne zwyczaje w Polsce są bardzo ważne, pielęgnowane i przekazywane z pokolenia na pokolenie. Dzieje tak również w naszym regionie, w każdym jego zakątku. Wigilia wraz z swoimi obrządkami z pewnością należy do najpopularniejszych z nich. Jednak czy oprócz wolnego miejsca przy stole, łamania się opłatkiem istnieją jeszcze inne, mniej znane zwyczaje bożonarodzeniowe, które znane są tylko w gminie Zławieś Wielka? 

 • zdjęcie wykonawców

Dziwny jest ten świat …

16.11.2016 r. w Auli Szkoły Muzycznej w Czernikowie przepięknym koncertem zatytułowanym „Korowód wspomnień”, poświęconym twórczości Marka Grechuty i Czesława Niemena zakończono realizację projektu pn. Spotkania Muzyczne „Muzyka Mistrzów”, finansowanego w ramach Budżetu Obywatelskiego’ 2016.

 • Szachy

Czas na pierwsze szachowe rozdania

W ramach budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego 2016 ruszają turnieje w szachy i warcaby klasyczne. „Spotkania przy planszach dzieci, młodzieży oraz ich rodziców, a niejednokrotnie dziadków są przykładem integracji  pokoleń. Tu rozwija się myślenie strategiczne, a całość stanowi ciekawą i przyjemną formą spędzania wolnego czasu” – twierdzi lider zadania pani Jadwiga Padlewska.

 • Marek Grechuta i Czesław Niemen

Zapraszamy do udziału w „Korowodzie wspomnień”

Choć emocje i wrażenia po koncercie zespołu Żuki w Czernikowie jeszcze nie zupełnie opadły już dziś przypominamy o zapowiadanym wcześniej, kolejnym koncercie organizowanym w ramach projektu „Spotkania Muzyczne – Muzyka Mistrzów” realizowanym ze środków budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego na rok 2016.
 • zdjęcie z koncertu

The Beatles w Czernikowie

Za nami pierwszy z dwóch zaplanowanych koncertów w ramach projektu pn. Spotkania Muzyczne „Muzyka Mistrzów” realizowanego w ramach budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego na rok 2016 – koncert legendarnego zespołu Żuki.

 • -

Zdolni znawcy muzyki The Beatles - znamy laureatów konkursu muzycznego oraz plastycznego

Za nami pierwsze spotkanie z Muzyką Mistrzów - Powiatowy Konkurs Piosenki oraz Konkurs Plastyczny Dla Dzieci i Młodzieży o tematyce „Muzyka The Beatles”. Konkursy były  jednym z elementów czernikowskiego projektu pn. Spotkania Muzyczne – Muzyka Mistrzów, który finansuje w całości powiat toruński ze środków budżetu obywatelskiego na rok 2016.

 • -

„Akademia zdrowego odżywiania” – w trakcie realizacji

Ośmiogodzinne warsztaty kulinarne promujące zdrowe odżywianie odbyły się w Kuczwałach  w dniu 9 września 2016 roku, a 1 października w Nawrze.

 • I Forum Biznesu Powiatu Toruńskiego - 18-10-2016 (222)

I Forum Biznesu Powiatu Toruńskiego stało się jednym z najciekawszych wydarzeń I edycji powiatowego budżetu obywatelskiego.

Z okazji do spotkania, wysłuchania ciekawych prelekcji i nawiązania nowych kontaktów skorzystało blisko 200 osób. Zgromadzeni na Forum przedsiębiorcy z powiatu toruńskiego po raz pierwszy mieli okazję wziąć udział w takim wydarzeniu.

 • Siłacze Powiatu Toruńskiego 2016

Wielkie otwarcie siłowni w Biskupicach. Tytuły „Siłacza Powiatu” zdobyte!

16 października 2016 r.na placu przy świetlicy wiejskiej w Biskupicach odbyło się uroczyste otwarcie siłowni zewnętrznej wybudowanej ze środków budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego połączone z mistrzostwami - „Siłacz powiatu”. Wybudowanie siłowni i zorganizowanie mistrzostw zrealizowano w ramach projektu finansowego z puli lokalnej – projekt: „Budujemy siłownię – bo to siła i zdrowie” i projektu finansowanego z puli powiatowej – „Siłacz powiatu – mistrzostwa powiatu toruńskiego”.

 • Plac zabaw w Osówce

Plac zabaw w Osówce przetestowany

Huśtawka podwójna oraz huśtawka bocianie gniazdo to pierwsze urządzenia na placu zabaw w Osówce, z których mogą już korzystać najmłodsi mieszkańcy gminy Czernikowo. Dzięki inicjatywie pani Bogumiły Lewandowskiej w ramach budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego 2016 powstało miejsce spotkań i zabaw dla dzieci, jak również ich starszych opiekunów.

 • wzór zaproszenia

Forum Biznesu - już dziś !

Już dziś kolejne zadanie realizowane z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego - I Forum Biznesu Powiatu Toruńskiego.

Forum skierowane jest zarówno do doświadczonych przedsiębiorców jak i osób , które dopiero próbują swoich sił w biznesie.
Forum odbędzie się w Hotelu Ambasada w Krobi – startujemy o godz. 10:00!

Poniżej przedstawiamy program spotkania.
 • Plakat Siłacz Powiatu

Zostań Siłaczem Powiatu Toruńskiego - już w najbliższą niedzielę !

Uroczyste otwarcie siłowni oraz mistrzostwa o tytuł „Siłacza Powiatu’’ już w najbliższą niedzielę 16 października 2016 r. w Biskupicach!

Mamy zaszczyt zaprosić wszystkich mieszkańców powiatu toruńskiego na otwarcie siłowni zewnętrznej w Biskupicach, która została sfinansowana ze środków budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego na rok 2016. Przy okazji otwarcia siłowni odbędą się Mistrzostwa o tytuł „Siłacza Powiatu’’. Uczestnicy zmagań rywalizować będą na trzech przyrządach siłowni zewnętrznej, a Mistrzem Powiatu zostanie osoba, która poprawnie wykona największą ilość ćwiczeń w czasie 30 sekund na każdym przyrządzie.
 • Warsztaty - Smacznie, tradycyjnie, zdrowo.

Było smacznie, tradycyjnie i zdrowo

Warsztaty kulinarne obejmujące tematykę zdrowego żywienia i tradycji kulinarnej „ziemi toruńskiej” organizowane w ramach budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego odbyły się w 15 i16 września 2016 r.

 • plakat

Spotkań z Muzyką Mistrzów – ciąg dalszy

Już niedługo zaprosimy mieszkańców powiatu toruńskiego na drugie „Spotkanie z Muzyką Mistrzów” realizowane w ramach budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego na rok 2016.
Dzięki setkom oddanych głosów na ten projekt już w listopadzie będziemy mogli uczestniczyć w „Korowodzie wspomnień, czyli muzycznym spotkaniu z piosenkami Marka Grechuty oraz Czesława Niemena”.
A już teraz w imieniu realizatorów zadania zapraszamy do udziału w konkursach związanych z koncertem.
 • Wnętrze Izby w Łysomicach

Warto tu zajrzeć!

Jeżeli ktoś nie miał jeszcze okazji odwiedzić Regionalnej Izby Historii i Tradycji w Łysomicach ( ul. Wiśniowa 5) to w najbliższą sobotę – 8 października będzie ku temu niebywała okazja. Serdecznie zapraszamy na dzień otwarty w Izbie pt. „Jesienne popołudnie z historią”. Początek zwiedzania od godz. 11.00.
 • Zdjęcie ze studia nagrań

Jubileuszowy "krążek" już wkrótce

Niekwestionowany zwycięzca tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego – Powiatowa i Miejska Orkiestra Dęta w Chełmży - po wielu godzinach prób właśnie rozpoczęła nagrywanie swojej jubileuszowej płyty.

 • Plakat o koncercie

ŻUKI w Czernikowie

Serdeczne zapraszamy mieszkańców powiatu toruńskiego na pierwsze Spotkanie Muzyczne – Muzyka Mistrzów. 26 października w Auli Szkoły Muzycznej w Czernikowie gościć będziemy legendarny zespół muzyczny ŻUKI, który od 30 lat wykonując muzykę The Beatles, występuje na scenach nie tylko w Polsce, ale także w Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii.

 • Rzeźba kwiatowa - paw

Dumni jak .... PAW!

Efekt kolejnego projektu, który udało się zrealizować dzięki środkom z budżetu obywatelskiego, zdobi Sławkowo! Gratulujemy pomysłu i podziwiamy ogrodnicze pasje twórców.

 • Otwarcie siłowni w Silnie

Silno. Siłownia w plenerze już działa

Od soboty 17 września 2016 r. mieszkańcy Silna mogą bezpłatnie zadbać o swoją sprawność fizyczną wykorzystując ku temu powstałą w ramach budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego siłownię na powietrzu.

 • Otwarcie siłowni w Chełmży

Otwarcie siłowni w Chełmży

Kolejna siłownia z budżetu obywatelskiego uroczyście oddana do użytku. Tym razem gościliśmy w Chełmży. Na uroczystości pojawiło się wielu mieszkańców Chełmży, a samego przecięcia symbolicznej wstęgi w asyście przedstawiciela najmłodszego pokolenia miasta dokonali:  Mirosław Graczyk Starosta Toruński, Jerzy Czerwiński Burmistrz Chełmży oraz Grzegorz Sosnowski Lider zadania. 

 • Uroczyste przecięcie wstęgi

Siłownie w Bierzgłowie i Łążynie gotowe. Pierwsze ćwiczenia już za nami.

Kolejny projekt z budżetu obywatelskiego – Międzygminny system siłowni zewnętrznej – na który swoje głosy oddało ponad 1.200 mieszkańców powiatu właśnie został zakończony.

4 września odbyło się uroczyste otwarcie i oddanie do użytku dwóch siłowni – w Bierzgłowie (gm. Łubianka) oraz w Łążynie (gm. Zławieś Wielka). Na uroczystości pojawiły się tłumy mieszkańców oraz liczne grono zaproszonych gości. Po uroczystym przecięciu wstęgi przyszedł czas na przetestowanie urządzeń. W sumie na dwóch siłowniach zewnętrznych mieszkańcy mają możliwość budowania kondycji fizycznej przy pomocy siedmiu urządzeń.

 • plakat dotyczący projektu

„Spotkania Muzyczne – Muzyka Mistrzów” – projekt właśnie startuje!

Przed nami pierwszy etap projektu – powiatowy konkurs plastyczny oraz konkurs piosenki dla dzieci i młodzieży poświęcony muzyce zespołu THE BEATLES.

W związku z rozpoczęciem realizacji projektu „Spotkania Muzyczne – Muzyka Mistrzów” finansowanego ze środków budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego na rok 2016, którego realizatorem jest Szkoła Podstawowa w Czernikowie, serdecznie zapraszamy uczniów wszystkich szkół z terenu powiatu toruńskiego do udziału w Powiatowym Konkursie Plastycznym dla Dzieci i Młodzieży oraz Powiatowym Konkursie Piosenki dla Dzieci i Młodzieży.

 • Budowa boiska do siatkówki plażowej

Boisko dla siatkarzy już prawie gotowe

Realizowana ze środków budżetu obywatelskiego Powiatu Toruńskiego budowa boiska do siatkówki plażowej w Krobi dużymi krokami zbliża się do końca.

 • Siłownia w Łążynie

Budżet obywatelski - siłownie już są

Planowane w ramach budżetu obywatelskiego siłownie już są. W minionym tygodniu, dokładnie w czwartek 18 sierpnia 2016 r. mieliśmy przyjemność gościć w Łążynie (gm. Zławieś Wielka), gdzie obserwowaliśmy montaż pierwszej siłowni zewnętrznej.

 • Obraz 040

Wakacje w Grzywnie

W dniach od 25 do 30 lipca w ramach budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego zrealizowano zadanie „Wakacje w Grzywnie”, którego organizatorem byli: Starosta Toruński, Wójt Gminy Chełmża, radni gminy Chełmża z Grzywny oraz Centrum Inicjatyw Kulturalnych Gminy Chełmża.

 • _MG_1733

II Święto Truskawki

Początek lipca przyniósł już kolejne efekty pracy liderów projektów współfinansowanych z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego na rok 2016. Jednym z nich jest impreza spod znaku truskawki – II Święto Truskawki, zorganizowana w sobotę 2 lipca w Bielczynach. Było słodko i pachnąco.

 • -

Turniejowe spotkanie w CEM w Górsku

Pierwsze zadanie w ramach budżetu obywatelskiego zrealizowane. Było to spotkanie spod znaku sportu, edukacji i zabawy. Niespotykany dotąd na tak dużą skalę turniej sportowy w swym założeniu obejmował dzieci i młodzież w wieku od 3 do 24 lat. Głównymi jego uczestnikami stali się uczniowie gimnazjów gminy Zławieś Wielka. Chętnych do wspólnej zabawy nie brakowało.

 • Silno (6)

Budżet obywatelski - projekty siłowni wystartowały

Ruszyły prace projektowe związane z lokalizacją małej architektury publicznej w postaci siłowni zewnętrznych i elementów placów zabaw dla dzieci, finansowanych z budżetu obywatelskiego 2016.

 • -

Czas na promocję! Zasady promocji projektów realizowanych z budżetu obywatelskiego

Realizujesz swój projekt z budżetu obywatelskiego powiatu? Zadbaj o to, by dowiedziało się o nim jak najwięcej osób. Między innymi udostępnij informację o nim na swoim profilu w serwisie społecznościowym i roześlij linki swoim znajomym.

 • DSCF2086

Budżet obywatelski - spotkanie liderów

Kiedy rozpocząć realizację zadania? Jak promować i jak rozliczyć projekt finansowany z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań usłyszeli liderzy zwycięskich projektów finansowanych z budżetu obywatelskiego, którzy gościli na spotkaniu w Starostwie Powiatowym.

 • Herb powiatu toruńskiego

Budżet obywatelski - znamy wyniki !

Weryfikacja i liczenie oddanych głosów na zgłoszone zadania do realizacji z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego 2016 dobiegło końca. Poniżej zamieszczamy końcowe wyniki głosowania w puli lokalnej i w puli powiatowej.

 • Urna z oddanymi głosami

Głosujemy do 30 maja !

Poniżej zamieszczamy listy pozytywnie zweryfikowanych zadań planowanych do realizacji z budżetu obywatelskiego w 2016 roku, które poddaje się pod głosowanie mieszkańców powiatu toruńskiego.

Do pobrania jest także obowiązująca karta do głosowania. Tylko te głosy, które oddane zostaną na obowiązującej karcie będą uwzględnione przy obliczaniu wyników.

 • Urna z oddanymi głosami

Budżet obywatelski - jutro zaczynamy głosowanie!

Już jutro o godz. 10.00 na naszej stronie internetowej zamieszczona zostanie lista pozytywnie zweryfikowanych zadań planowanych do realizacji z budżetu obywatelskiego w 2016 roku, które poddaje się pod głosowanie mieszkańców powiatu toruńskiego.

 • herb powiatu toruńskiego

Budżet obywatelski – dodatkowe wyjaśnienia

Z związku z pojawiającymi się wątpliwościami dotyczącymi zadań realizowanych z budżetu obywatelskiego z puli tzw. lokalnej przedstawiamy poniższe wyjaśnienia.

 • herb powiatu toruńskiego

Odpowiadamy na państwa pytania

Czy gmina sama decyduje o podziale środków na poszczególne sołectwa? Czy cała pula jest do podziału na wszystkie złożone wnioski? Kiedy najwcześniej może być realizowane zadanie?

 • budynek Starostwa Powiatowego w Toruiniu

3-2-1 START !!!

Rozpoczęliśmy już nabór wniosków na zadania, których realizacja finansowana będzie ze środków budżetu obywatelskiego. Na zgłoszenia czekamy do 4 kwietnia br.

 • Herb powiatu toruńskiego

Budżet obywatelski - zaczynamy! Zapoznaj się z harmonogramem realizacji budżetu w 2016 roku.

Znany jest już harmonogram realizacji budżetu obywatelskiego na rok 2016. Startujemy niebawem! Szczegółowy harmonogram do pobrania poniżej. O szczegółach realizacji poszczególnych etapów będziemy Państwa na bieżąco informować.

 • Herb Powiatu Toruńskiego

Znany jest podział środków w ramach budżetu obywatelskiego

Zarząd Powiatu Toruńskiego dokonał podziału środków przeznaczonych na realizację budżetu obywatelskiego. Na jego realizację - w 2016 roku - przeznacza się kwotę 200 000 zł.

 • Zdjęcie z Sesji Rady Powiatu w sprawie budzetu obywatelskiego

Dokumentacja dotycząca budżetu obywatelskiego

Poniżej zamieszczany - do pobrania - podstawowe dokumenty dotyczące budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego. Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z nimi przed wypełnieniem formularza zgłoszeniowego zadania.

 • Slajd z prezentacji dotyczącej budżetu obywatelskiego

Twój pomysł – wspólne działanie! Rusza budżet obywatelski.

Już niebawem każdy mieszkaniec i każda mieszkanka powiatu toruńskiego będzie decydowała o tym na co przeznaczyć część budżetu powiatu toruńskiego. Funkcjonujący w wielu miastach Polski budżet obywatelski w tym roku startuje pilotażowo w powiecie toruńskim.

Brakuje w twojej miejscowości siłowni zewnętrznej, placu zabaw ? A może chciałbyś uczestniczyć w profesjonalnych warsztaty kulinarnych? Masz pomysł na ciekawą inicjatywę w swojej okolicy, ale na jej realizację ciągle brakuje pieniędzy? Mamy dla ciebie dobrą wiadomość – już są!

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.