Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Droga rowerowa Różankowo - Lulkowo, Kamionki Małe – Turzno to 2 odcinki, pierwszy z nich Różankowo – Lulkowo o długości 3,13 km jest krótkim odcinkiem, dzięki któremu z łatwością dotrzemy do jednej z najpopularniejszych atrakcji w powiecie toruńskim. Przebiega przez: Lulkowo, Piwnice i Różankowo. To właśnie w Piwnicach znajduje obserwatorium astronomiczne, jedne z największych w Europie. Odcinek z Lulkowa do Różankowa łączy również kilka gminnych dróg, dzięki czemu można udać się w dalszą podróż aż do Turzna. Drugi odcinek Kamionki Małe – Turzno o długości 2,54 km jest krótkim odcinkiem łączącym drogę rowerową Toruń – Chełmża (z odgałęzieniem do Kamionek Małych) z jednym z najpiękniejszych kompleksów pałacowo-parkowych w naszym powiecie, umiejscowionym w Turznie. Biegnie w początkowym odcinku wzdłuż autostrady A1, później wśród malowniczych pól i łąk. Droga stanowi dogodny dojazd do miejsca niezwykle ważnego dla każdego miłośnika wycieczek, to tutaj bowiem w 1827 roku przebywał Fryderyk Chopin. Turzno jest dodatkowo punktem, gdzie można udać się na inną drogę rowerową – gminny odcinek drogi z Łysomic do Turzna.

Bezpośrednio przy drodze rowerowej znajdują się:

  • Różankowo/Świerczynki: szkoła, kościół, sklepy,
  • Piwnice: sklep, obserwatorium astronomiczne UMK,
  • Lulkowo: sklepy, biblioteka, tartak,
  • Łysomice: siedziba Urzędu Gminy, poczta, szkoła, biblioteka, sklepy,
  • Kamionki Małe: sklepy, świetlica, jezioro,
  • Turzno: szkoła, sklepy, biblioteka, pałac romantyczny.
Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.