Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • Jan Manewicz - muzyk, poeta

Jan Manewicz - muzyk, poeta

Jan Manewicz jest muzykiem grającym na akordeonie. Instrument ten towarzyszył mu od dzieciństwa, a od ok 6 lat zajmuje się również poezją. Chętnie uczestniczy w spotkaniach okolicznościowych, gdzie dzieli się swoją muzyką jak i pisarstwem.

 

Akordeonista jest znanym bywalcem imprez okolicznościowych odbywających się w powiecie toruńskim jak np. dożynki gminne/wojewódzkie czy spotkania twórców ludowych w Skłudzewie. Jest silnie związany z Lipnowską Grupą Literacką, gdzie podczas spotkań swoją poezję dodatkowo okrasza grą na akordeonie.

  • Jan Manewicz - muzyk, poeta
  • Jan Manewicz - muzyk, poeta

 

Debiutem artysty jest wiersz „Czy ktoś wie dlaczego?” zamieszczonym w DEO ET MARTIS Almanach religijny ziemi Dobrzyńskiej. Pisarz wydał z pomocą Starostwa Powiatowego w Toruniu dwa tomiki wierszy: „Rozmyślne myślenie” oraz „Władza myślenia”. Stworzył niezliczoną ilość wierszy, fraszek czy też limeryków, które pojawiają się w tomikach zbiorczych Lipnowskiej Grupy Literackiej.

Z biegiem lat zaczął również komponować, ma już na swoim koncie 3 utwory, z czego jeden jest propozycją na hymn Czernikowa.

Kontakt: 664 706 462, Czernikowo.

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.