Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • Wręczenie nagrody

Tablet dla Adama Ploetza z Chełmży

Przez ostatnich 9 tygodni, w każdą sobotę, dokładnie w południe, na profilu facebookowym powiatu toruńskiego publikowaliśmy obrazkową zagadkę. Grafika przedstawiała zabytkowy obiekt ukryty pod puzzlową układanką. Osłonięte były tylko trzy losowe „klocki”, ukazując fragmenty fotografii. Zadaniem uczestników konkursu „Nasze dziedzictwo – poznawanie przez odkrywanie” było odgadnięcie jaki zabytek przedstawia zdjęcie i gdzie się on znajduje. Jako organizatorzy konkursu każdorazowo mieliśmy przygotowane dwie podpowiedzi, odkrywające kolejne elementy obrazka, w razie gdyby zagadka okazała się zbyt trudna. Jednak okazało się, że żadna podpowiedź nie była potrzebna, bo uczestnicy konkursu prawidłowo odpowiadali na pytanie już za pierwszym razem!

Wśród wielu osób próbujących swoich sił w rywalizacji wyróżnił się pan Adam Ploetz, który nie tylko wykazał się doskonałą znajomością powiatowych zabytków, ale także jako pierwszy – w bardzo krótkim czasie – poprawnie odgadł wszystkie zagadki. Pan Adam przyznał, że choć mieszka w Chełmży, to najtrudniejsza dla niego była właśnie zagadka z tego miasta, mimo że bohaterka tej odsłony konkursu – wieża ciśnień – jest jednym z najbardziej charakterystycznych obiektów Chełmży. Kolejne zagadki, według pana Adama, były nieco łatwiejsze, ale i nasz laureat był coraz lepiej przygotowany do naszego konkursu. Zapoznał się z zabytkami powiatu toruńskiego, przeglądał zdjęcia, dotarł do rejestru zabytków i umiejętnie rozpoznawał różne ujęcia prezentowanych przez nas budowli, mimo że te niejednokrotnie nie zawierały charakterystycznych i wszystkim doskonale znanych elementów danego obiektu. Zabytek prezentowany w ostatniej zagadce odgadł w ciągu 1 minuty! Pan Adam Ploetz jest zatem niekwestionowanym zwycięzcą naszego konkursu i otrzymuje główną nagrodę – tablet. Serdecznie gratulujemy!

Konkursem „Nasze dziedzictwo – poznawanie przez odkrywanie” Powiat Toruński włączył się w obchody Europejskich Dni Dziedzictwa. Odbiorcy konkursu śledząc kolejne odsłony rywalizacji mieli okazję dostrzec i docenić unikatowość oraz wartość pamiątek historii, wśród których żyjemy, a na które nie zawsze zwracamy uwagę. Każdorazowo post z zagadką śledziło średnio ponad 1700 odbiorców. Najwięcej różnorodnych odpowiedzi padło przy pytaniu o Zamek Bierzgłowski – a to dlatego, iż fotografia przedstawiała zabytek bez najbardziej rozpoznawalnych dla tego obiektu elementów. Najwięcej pozytywnych komentarzy oraz wspomnień mieszkańców wywołało zdjęcie prezentujące urokliwą kapliczkę św. Rocha w Brzezinku. Jej malownicze zdjęcie trafiło do prawie 4000 osób. Nie mniej odbiorców miała także fotografia odrestaurowanej i efektownej – choć już przeszło stuletniej – chełmżyńskiej wieży ciśnień. Dziękujemy za wspólną zabawę zachęcając jednocześnie do aktywnego udziału w kolejnych powiatowych konkursach.

drukuj (Tablet dla Adama Ploetza z Chełmży)

  • 2020-11-25 Wręczenie głównej nagrody za konkurs o zabytkch...
  • 2020-11-25 Wręczenie głównej nagrody za konkurs o zabytkch...
  • 2020-11-25 Wręczenie głównej nagrody za konkurs o zabytkch...
  • 2020-11-25 Wręczenie głównej nagrody za konkurs o zabytkch...

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.