Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

 • Szlak żółty Toruń – Młyniec

Toruń – Papowo Toruńskie – Koniczynka – Lipniczki – Turzno – jezioro Kamionki – Gronówko – Gronowo – Młyniec (35km)

Szlak rozpoczyna się przy Forcie IV w Toruniu. Długość całkowita wynosi około 35 km. W granicach administracyjnych powiatu znajduje się 30 km drogi rowerowej. Początkowo jedziemy ulicami Mleczną, Kociewską, w kierunku widocznego z daleka wysypiska śmieci. Następnie polną drogą zmierzamy w kierunku kompleksu leśnego nazywanego Lasem Papowskim. Od północnego skraju lasu szlak prowadzi droga w stronę widocznego już Papowa Toruńskiego. Kolejna miejscowością na naszej trasie jest Koniczynka, gdzie można zobaczyć ciekawy zespół dworsko – parkowy. Z Koniczynki docieramy do Lipniczek, utrzymując oczywiście cały czas, dotychczasowy kierunek jazdy za znakami szlaku żółtego. Tak też z czasem docieramy do Gostkowa, następnie Turzna, dużej miejscowości z wieloma obiektami krajoznawczymi. Dalej trasa rowerowego szlaku prowadzi drogą polną powoli zagłębiając się w las. Mijając położone w lesie gospodarstwo, po lewej stronie wyłania się wąska droga, prowadząca do mauzoleum, grobowca Wolffów, dawnych właścicieli majątku Gronowo. Dalej jedziemy na wprost widocznej zabudowy wsi Gronowo. Mijamy gotycka świątynię, by od strony południowej wjechać początkowo w drogę asfaltową. Kolejny odcinek szlaku kończy się nagle na skraju lasu. Znaki wskazują drogę polną, którą docieramy do Młyńca.

Więcej szczegółów na temat trasy szlaku znajdziecie Państwo w przewodniku turystycznym „Powiat Toruński” i na stronie internetowej www.pttk.torun.pl (opis szlaku dzięki uprzejmości Oddziału Miejskiego Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego im. M. Sydowa w Toruniu)

Autor: Henryk Miłoszewski, Instruktor Krajoznawstwa Polski.

 • Pałac w Gronowie
  Pałac w Gronowie
 • Pałac w Lipniczkach
  Pałac w Lipniczkach
 • Pałac Romantyczny w Turznie
  Pałac Romantyczny w Turznie
 • Kościół pw. Św. Ignacego Loyoli w Młyńcu Drugim
  Kościół pw. Św. Ignacego Loyoli w Młyńcu Drugim

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.