Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Zawodowo zakręceni w Chełmży – już wystartowali

Nowy rok szkolny w Zespole Szkół Ponadpostawowych w Chełmży przynosi wiele nowości. Remonty, nowe sale informatyczne, ale i też szansa na rozwój zawodowy i inwestycję w siebie. Rusza nowy projekt unijny, z którego skorzystać mogą uczniowie. Dzięki funduszom z UE dużo się będzie działo!

Przez dwa lata uczniowie będą mogli rozwijać swoje kwalifikacje i kompetencje zawodowe oraz kluczowe (ważne na rynku pracy) w ramach rozlicznych, przygotowanych dla nich, bezpłatnych kursów specjalistycznych. Dla kucharzy przewidziano m.in. catering dietetyczny i kurs slow food w gastronomii, dla logistyków – szkolenie z systemu zarządzania logistyką produkcji oraz komputerowe prawo jazdy (ECDL), dla informatyków – kursy instalator sieci światłowodowych i podstawy mechatroniki, dla fryzjerek – szkolenie przedłużanie i zagęszczania włosów. Ważnym uzupełnieniem zajęć w szkole będą też wyjazdy na warsztaty na wyższą uczelnię i targi branżowe oraz wakacyjne staże zawodowe.   

Oczywiście, „człowiek to najlepsza inwestycja”, ale aby młodzież miała jak najlepsze warunki do nauki i zajęć praktycznych, w ramach projektu dokonane będą także duże inwestycje w bazę szkolną. Już obecnie kupowane są meble szkolne (za prawie 100 tys. zł), do których w następnym roku dojdzie doposażenie do pracowni chemicznej (38 tys. zł) i pracowni fryzjerskiej (39 tys. zł) oraz sprzęt gastronomiczny (47 tys. zł).  Jednocześnie trwają też prace nad zakupem 102 komputerów i laptopów, kilku drukarek i projektorów oraz monitora interaktywnego (za 570 tys. zł).

Z tego ogromnego wsparcia – wartość całkowita projektu to 1,56 mln zł – skorzysta co najmniej 140 uczniów oraz 40 nauczycieli. Liczymy, że dzięki wzbogaconej ofercie edukacyjnej i szkole przygotowanej na nowe wyzwania, skutecznie radzić sobie będą na rynku pracy.

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.