Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • -

EU-geniusz zaprasza do labiryntu

Wakacje niestety dobiegają już końca. 3 września zabrzmią pierwsze dzwonki w szkołach oznajmiające rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2018/2019. Wraz z tym dzwonkiem EU-geniusz zaprasza uczniów do swojego labiryntu wiedzy.

Od września w 40 szkołach z terenu powiatu toruńskiego rozpocznie się rekrutacja na zajęcia dodatkowe realizowane w ramach projektu „EU-geniusz w naukowym labiryncie”. Przypomnijmy, że jest to projekt partnerski z 8 gminami powiatu (Chełmża, Czernikowo, Lubicz, Łubianka, Łysomice, Miasto Chełmża, Obrowo, Zławieś Wielka) oraz gminą Kowalewo Pomorskie. Projektem objętych zostanie łącznie 2500 uczniów i 98 nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych kształcenia ogólnego z terenu powiatu toruńskiego i Kowalewa Pomorskiego. W wakacje do szkół zostały przekazane roboty ReMY, ozoboty, M-Boty oraz zestawy klocków Lego Mindstorms. A już niedługo dojadą komputery, tablety i pozostałe nowoczesne pomoce dydaktyczne.  Nowoczesne pomoce dydaktyczne plus szeroki wachlarz zajęć pozalekcyjnych z pewnością zachęci uczniów do zdobywania wiedzy wraz z EU-geniuszem.

Jak wejść do labiryntu wiedzy geniuszy? Tak więc, pierwszego dnia w szkole zapukajcie do sekretariatów swoich szkół i poproście o dokumenty rekrutacyjne, lub już dziś pobierzcie je ze strony www.powiattorunski.pl/EU-geniusz - zakładka rekrutacja. Następnie poproście rodziców o wyrażenie zgody na uczestnictwo w zajęciach dodatkowych, a wypełnione dokumenty złóżcie w sekretariatach swoich szkół. Spieszcie się, bo ilość miejsc jest ograniczona! Ostatecznego wyboru osób zakwalifikowanych dokona komisja rekrutacyjna w każdej ze szkół.

drukuj (EU-geniusz zaprasza do labiryntu)

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.