Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Miliony dla powiatowych geniuszy

Dzięki środkom z RPO w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych 40 szkół z terenu powiatu toruńskiego i Kowalewa Pomorskiego realizować będzie projekt z zakresu edukacji o wartości ponad 3,2 mln zł, w tym wartość dofinansowania – 3 mln zl. „EU-geniusz w naukowym labiryncie” to nie tylko zajęcia dodatkowe, czy wyrównawcze. To przede wszystkim wielkie przedsięwzięcie, w którym uczniowie za pomocą nowych technologii będą rozwijać swoje zainteresowania i talenty. Zajęcia prowadzone z wykorzystaniem klocków Lego, robotów czy łazików marsjańskich z pewnością zaciekawią młodych odkrywców.

Powiat, jako Lider, podpisał już umowę o dofinansowanie projektu z Urzędem Marszałkowskim. Teraz natomiast podpisze umowy z Partnerami, z którymi przystąpi do realizacji projektu, czyli z: Gminą Chełmża, Gminą Czernikowo, Gminą Lubicz, Gminą Obrowo, Gminą Łubianka, Gminą Łysomice, Gminą Miasto Chełmża, Gminą Zławieś Wielka oraz Gminą Kowalewo Pomorskie. Umowy dwustronne określą podział zadań i środków między Liderem, a Partnerami. Uroczyste podpisanie umów dwustronnych odbędzie się 9 marca o godzinie 9.00 w Starostwie Powiatowym w Toruniu (sala 123, I p.).

 

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.