Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Śniadanie Na Trawie – piknik ekologiczny

  • Sniadanie na trawie

Impreza organizowana z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska. Piknik organizowany jest przez Pracownię Zrównoważonego Rozwoju we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego, w ramach Święta Województwa. Co roku zapewniona jest zielona przyjazna przestrzeń, organizatorzy zachęcają do leżenia, patrzenia w niebo, piknikowania w centrum Torunia. To święto wszystkich, którym bliskie są ideały zrównoważonego rozwoju, ochrona środowiska, marzą o przyjaznym mieście, gdzie mogą przyjemnie spędzić czas, nie ma architektonicznych przeszkód, a na trawniku można swobodnie usiąść. Śniadaniu towarzyszy jarmark żywności naturalnej i rękodzieła. Od czasu do czasu na śniadaniu pojawiał się również zielony namiot powiatu toruńskiego.

Dożynki ekologiczne w Przysieku

  • Dożynki ekologiczne w Przysieku

Dożynki Ekologiczne organizowane corocznie przez Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego to miejsce gdzie zarówno rolnicy i  przetwórcy ekologiczni mogą promować idee rolnictwa ekologicznego. Na imprezie obywają się targi ekologicznej żywności, degustacja potraw z produktów ekologicznych oraz sprzedaż przetworów ekologicznych z całej Polski. Wybierane jest najatrakcyjniejsze stoisko dożynkowe. Zaprezentować mogą się również gospodarstwa agroturystyczne z regionu, Lokalne Grupy Działania oraz Koła Gospodyń Wiejskich.

Ekologiczny piknik rodzinny w Józefowie

  • Ekologiczny piknik w Józefowie

Z okazji Dnia Dziecka oraz obchodów Światowego Dnia Ochrony Środowiska i Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju, nad jeziorem w Józefowie odbywa się Ekologiczny Piknik Rodzinny. Festyn organizowany jest, w zależności od programu, m.in. przez Starostwo Powiatowe w Toruniu, Urząd Gminy w Lubiczu, Radę Sołecką Młyńca Drugiego, Szkołę Podstawową w Młyńcu Pierwszym, Gminne Koło Wędkarskie w Lubiczu oraz koło PZW przy SM na Skarpie. Co rok organizatorzy przygotowują dla odwiedzających wiele atrakcji. Są to zawody wędkarskie, konkurs wiedzy ekologicznej oraz piosenki o temacie ekologicznym, konkursy plastyczne, zabawy i gry sportowe, pokazy tańca i kickboxingu. Na najmłodszych i trochę starszych uczestników czekają też takie atrakcje jak dmuchany zamek, trampolina czy paintball.

Eko-piknik nad Wisłą

  • Eko-piknik nad Wisłą

Z okazji obchodów Światowego Dnia Ochrony Środowiska oraz Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju w Toruniu, na Bulwarze Filadelfijskim odbył się piknik ekologiczny, którego współorganizatorem był Starosta Toruński. Głównym pomysłodawcą i organizatorem imprezy pod hasłem „Czyste powietrze nad Wisłą” byli Urząd Miasta Torunia wraz z Toruńska Agendą Kulturalną. Program pikniku został podzielony na strefę sportu, strefę recyklingu, w której zużyty sprzęt elektroniczny i baterie były wymieniane na ekologiczne upominki oraz strefę dziecięcą, gdzie najmłodsi mogli wziąć udział w bitwie z Rzymianami, strzelaniu z łuku, biegu w workach a także odwiedzić ekobus i wrócić do domu z artystycznie umalowaną buzią.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.