Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Budujemy sieć - pod takim hasłem Powiat Toruński w latach 2017-2020 dzięki dofinansowaniu ze środków unijnych buduje drogi rowerowe. Ich przebieg planowany jest w taki sposób, aby utworzyć sieć dróg dla rowerów. Dzięki temu cały powiat, jak długi i szeroki można będzie pokonać bezpiecznie na rowerze. 
 

  • mapa powiatu - drogi pieszo-rowerowe 2018-rower

2019

Wraz z wiosną rusza kolejny etap budowy powiatowej sieci dróg rowerowych. Po zimowym okresie przygotowań, organizowania przetargów i negocjacji związanych ze wzrostem kosztów udało się dopiąć wszystkie kwestie tak, żeby wykonawcy mogli rozpocząć prace.

Powiatowy projekt „Poprawa bezpieczeństwa i komfortu życia mieszkańców oraz wsparcie niskoemisyjnego transportu drogowego poprzez wybudowanie dróg dla rowerów” został zainicjowany kilka lat temu. W ubiegłym roku oddano do użytku odcinek Leszcz–Kończewice. Teraz kolejnych 39 km zaplanowanych w harmonogramie wchodzi w fazę realizacji. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w drugiej połowie przyszłego roku będzie można już korzystać z nowych tras:
    - z Osieka nad Wisłą przez Sąsieczno, Zimny Zdrój, Czernikowo i Mazowsze z odgałęzieniem do Obrowa (24,3 km),
    - z Różankowa przez Piwnice do Lulkowa oraz Kamionki Małe – Turzno,
    - z Torunia do Górska z odgałęzieniem do Barbarki.

2018

  • LOGO

Droga rowerowa Toruń-Unisław zyskała nowe odgałęzienie: Leszcz-Brąchnowo-Biskupice-Warszewice.

Projekt „Poprawa bezpieczeństwa na drogach publicznych poprzez wybudowanie dróg rowerowych” znajdował się na liście projektów kluczowych, czyli przedsięwzięć inwestycyjnych o szczególnym znaczeniu dla regionu. Obejmował budowę oraz przebudowę istniejących szlaków rowerowych przy drogach publicznych o dużym natężeniu ruchu i znaczeniu komunikacyjnym – ok. 70 km dróg. Jego celem było przeniesienie ruchu rowerowego z dróg publicznych, dzięki czemu zwiększone zostało bezpieczeństwo wszystkich użytkowników tych dróg na terenie powiatu toruńskiego. Projekt zrealizowany został w latach 2010-2015 i był współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (85% całości środków) – Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013. Realizowany był w partnerstwie: Powiat Toruński, gminy: Chełmża, Lubicz, Łubianka, Łysomice, Obrowo, Unisław, miasto Chełmża, OM PTTK, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu. Rezultatem tego przedsięwzięcia jest kilkadziesiąt kilometrów bezpiecznych ciągów komunikacyjnych dla rowerzystów. Zapraszamy do galerii, gdzie można obejrzeć zdjęcia z imprez otwierających drogi rowerowe.

2015

  • Droga rowerowa Toruń Chełmża Kamionki (6)

Ostatnim etapem projektu jest budowa odcinka Toruń-Chełmża, z odgałęzieniem umożliwiającym dojazd do ośrodka wypoczynkowego w miejscowości Kamionki Małe. Realizacja ponad 30-kilometrowego odcinka rozpoczęła się w kwietniu 2014 roku i potrwa do połowy 2015 roku. Dzięki niej amatorzy kąpieli bezpiecznie dojadą aż nad dwa jeziora – Chełmżyńskie i Kamionkowskie.

2014

  • Droga rowerowa Złotoria Osiek (6)

Kolejna trasa rowerowa prowadzi równolegle do dróg wojewódzkich nr 654 oraz 285. Przebiega przez Złotorię, Grabowiec i Silno, prowadząc do Jeziora Osieckiego. Z 12 kilometrów tej drogi, większość przebiega przez piękne tereny leśne.

2013

  • Droga rowerowa Toruń-Unisław (7)

Jako pierwszy, w roku 2013 oddany został szlak umożliwiający rowerzystom komfortową i bezpieczną komunikację na odcinku Toruń-Unisław. Ta 22-kilometrowa, szeroka na 2 metry trasa o nawierzchni bitumicznej, biegnie niedaleko od drogi wojewódzkiej nr 553 – malowniczym szlakiem dawnej linii kolejowej.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.