Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • Plaża nad jeziorem w Zalesiu
[obiekt mapy]

Ośrodek rekreacyjno-wypoczynkowy w Zalesiu

Ośrodek rekreacyjno-wypoczynkowy położony jest nad jeziorem Chełmżyńskim, 20 km od Torunia. Jest to doskonałe miejsce do wypoczynku i rekreacji. W niedalekim sąsiedztwie ośrodka znajdują się: gimnazjum z nowoczesną salą sportową z zapleczem i boiskami, udostępniane zorganizowanym grupom turystów, stanowisko archeologiczne osady sprzed 2800 lat. Atrakcyjność pobytu w ośrodku wynika także z połączenia oznakowanymi szlakami turystycznymi – pieszymi i rowerowymi z najciekawszymi miejscami Gminy Chełmża i okolic. Są to między innymi oznakowane szlaki rowerowe do Torunia, Radzynia Chełmińskiego, Grudziądza, a także po obszarze Gminy Chełmża.

Ośrodek posiada bogatą ofertę dla turystów – pomost na jeziorze, ciągi piesze z kładkami i platformą widokową, plac zabaw, wyposażony w urządzenia zabawowe i gimnastyczne, boiska do siatkówki plażowej, kuchnia letnia z częścią ogólną oraz rekreacyjną, pole namiotowe z towarzyszącą infrastrukturą tj. altany ze stołami i siedziskami, ławki, miejsce na ognisko i grill, sanitariaty, prysznice, w sezonie letnim strzeżona plaża, mała gastronomia, sprzęt wodny. Na terenie ośrodka znajdują się przytulne domki letniskowe, które gwarantują komfortowy pobyt. Coroczną imprezą cykliczną w trzecią niedzielę czerwca jest piknik „Powitanie lata”, inaugurujący otwarcie sezonu turystycznego. Podczas festynu na scenie prezentują swoją twórczość artystyczną mieszkańcy Gminy Chełmża, a na turystów tradycyjnie czekają stoiska z produktami lokalnymi przygotowanymi przez miejscowe Koła Gospodyń Wiejskich i rękodzielników.

Właścicielem ośrodka jest Gmina Chełmża, a administrowany jest przez prywatnych dzierżawców. Oferta dostępna jest w sezonie letnim.

Źródło: www.szlaktradycji.pl

drukuj (Ośrodek rekreacyjno-wypoczynkowy w Zalesiu)

  • Ośrodek rekreacyjno-wypoczynkowy w Zalesiu
  • Ośrodek rekreacyjno-wypoczynkowy w Zalesiu
  • Ośrodek rekreacyjno-wypoczynkowy w Zalesiu
  • Ośrodek rekreacyjno-wypoczynkowy w Zalesiu

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.