Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

"Źródło" - dziecięco-młodzieżowa schola

Dziecięco-młodzieżowa schola „Źródło” (początkowo „Osieckie słowiki”) została założona w 2010 r. przez Beatę Strąk. Pomocą służyła katechetka, Katarzyna Wichrowska (obecnie Tofil). Osobą wspomagającą grą na gitarze była Ewelina Mytlewska, która po rezygnacji pani Beaty, zaczęła prowadzić scholę wraz z Patrycją Bezrudczyk. Pani Patrycja po kilku latach posługi, musiała niestety zrezygnować z przyczyn zawodowych.
Schola obecnie liczy ok. 50 osób (dzieci i młodzież). Z radością śpiewa co niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 10. w kościele NSPJ w Osieku nad Wisłą. Bierze też udział w programach okolicznościowych, np. z okazji Bożego Narodzenia, Święta Niepodległości, rocznicy kanonizacji JP II. Doskonali swoje umiejętności wokalne oraz instrumentalne, uczestnicząc w warsztatach muzycznych organizowanych w Łodzi przez zespół Mocni w Duchu. Miała zaszczyt wystąpić z profesjonalnymi muzykami Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej oraz Filharmonii Bydgoskiej podczas koncertów kolęd w Osieku nad Wisłą. Trzykrotnie uczestniczyła w Koncercie Uwielbienia we Włocławku, gdzie wystąpiła na dużej scenie ze znanymi muzykami pod batutą Piotra Pałki w aranżacjach Sebastiana Iwanowicza. Bierze udział w konkursach piosenki religijnej i patriotycznej.
Ma na swoim koncie liczne osiągnięcia. Najważniejsze z nich to: WYRÓŻNIENIE na Przeglądzie Kolęd w styczniu 2015 r. w Toruniu, I miejsce na Przeglądzie Kolęd i Piosenki Bożonarodzeniowej w grudniu 2015 r. w Toruniu,  II miejsce na Przeglądzie Piosenki Patriotycznej w Toruniu w 2015 r., wyróżnienie na Przeglądzie Piosenki Patriotycznej w 2016 r. w Toruniu, wyróżnienia na Diecezjalnych Przeglądach Piosenki Religijnej.
Ostatnim, największym sukcesem było zdobycie I miejsca na V Cecyliańskim Przeglądzie Piosenki Religijnej na Wydziale Teologicznym UMK w Toruniu. „Źródło” współpracuje również ze znakomitym muzykiem Januszem Lewandowskim.
Schola spędza wspólnie wakacje. „Źródło” wypoczywało w Trójmieście, Zakopanem oraz na Mazurach. Dla członków zespołu organizowane są również biwaki.
W możliwie najbliższym czasie grupa ma w planach koncert, podczas którego „Scholaki” nagrają płytę.

Opracowała Ewelina Mytlewska – opiekun „Źródła”

 • Źródło
 • 11.11.2019r. Gminne Święto Niepodległości w Osieku nad...
 • Cecyliada Wydział Teologiczny UMK w Toruniu 2018r. fot...
 • Dożynki gminne w Głogowie 2018r. fot. Schola „Źródło”
 • Dożynki Gminno-Powiatowe w Obrowie 2019r.fot. Katarzyna...
 • Festiwal Wisły Osiek nad Wisłą 2019r. fot. Schola „Źródło”
 • Koncert Kolęd w Osieku nad Wisłą 2019r. fot. Marek Rabiasz
 • Koncert Kolęd w Osieku nad Wisłą 2020r. fot. Marek Rabiasz
 • Koncert Uwielbienie Włocławek 2018r. fot. Schola „Źródło”
 • Orszak Trzech Króli w Osieku nad Wisłą, 6.01.2019r. fot...
 • Próba z muzykami przed koncertem Uwielbienie Włocławek...
 • XXV Diecezjalny Przegląd Pieśni i Piosenki Religijnej...

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.