Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • Kapela Ludowa Braci Kamińskich

Kapela Ludowa Braci Kamińskich - Osiek nad Wisłą

Kapela Ludowa Braci Kamińskich istnieje od 1986 r. Skład zespołu jest czteroosobowy: Henryk Kamiński – akordeon, Ryszard Cąbrowski – skrzypce, Zbigniew Dudkiewicz – saksofon i Kamil Kamiński – bęben. Bazując na repertuarze dawnych oberków, poleczek czy walczyków, kapela pielęgnuje dawne tradycje regionu, pogłębia treści muzyczne na ludową nutę. Wykonuje też utwory biesiadne.

  • Kapela Ludowa Braci Kamińskich
  • Kapela Ludowa Braci Kamińskich

Kapela aktywnie uczestniczy w przeglądach, konkursach, dożynkach gminnych i wojewódzkich, piknikach oraz imprezach organizowanych przez województwo, powiat i gminę Obrowo. Zespół wielokrotnie występował m.in. w Skłudzewie podczas Majowych Spotkań Amatorów Twórców Kultury i Sztuki Powiatu Toruńskiego.

  • Kapela Ludowa Braci Kamińskich
  • Kapela Ludowa Braci Kamińskich

 

 

 

 

14 września 2003 r. Kapela zdobyła I miejsce w Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Ludowych Kujaw, Pomorza i Mazowsza na Zamku Golubskim za wykonanie utworów: „Figlarek”, „Tańcowany oberek z bagien”, „Dobrzyńska zagroda”, „Polka balijka”, „Dziadule”. Na kolejnym przeglądzie 12 września 2004 r. nagrodzeni zostali za utwory: „Wisło ty rzeko moja”, „Oberek z bagien”, „Osiecka droga”, „Jarmark w Czernikowie”, „Balijka”, „ Polka strażacka” oraz „Dziadule”.

Więcej szczegółów można uzyskać u Henryka Kamińskiego, tel.: 56 678 65 19, 725 574 278.

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.