Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

 • Szlak ogólnopolski w kolorze zielonym Toruń – Radomno

Toruń – Lubicz – Jedwabno – Młyniec…Golub-Dobrzyń – Brodnica – Radomno (130 km)

Szlak liczący łącznie około 130 km, w granicach administracyjnych powiatu 14 km, ma swój początek w Toruniu w rejonie skrzyżowania ulicy Kopernika z ulicą Pod Krzywa Wieżą. Dalej prowadzi ulicami Kopernika, św. Jana, Łazienną do Bulwaru Filadelfijskiego. Następnie ulicami Warszawską, Traugutta i Winnicą zbliżamy się do brzegu Wisły. Od tego momentu szlak prowadzi u podnóża skarpy pradoliny Wisły. W końcowej fazie ulica Winnica doprowadza do Szosy Lubickiej. Skręcamy w ulicę Przy Skarpie aby na kolejnej krzyżówce skręcić w ulicę 3 Maja. Na jej końcu, na skraju lasu znajduje się pętla linii tramwajowej, gdzie szlak skręca w prawo w drogę leśną nosząca nazwę Leśny Trakt. Po 2 km jazdy docieramy do skrzyżowania z ulicą Na Przełaj i skręcamy w lewo. Kolejne miejsca na trasie to osiedle Małgorzatowo, Lubicz, Jedwabno, Młyniec. Przejeżdżając przez centrum wsi kierujemy się droga na most przez Drwęcę. Opuszczamy Młyniec jadąc dalej drogami leśnymi do Elgiszewa i Ciechocina.

Więcej szczegółów na temat trasy szlaku znajdziecie Państwo w przewodniku turystycznym „Powiat Toruński” i na stronie internetowej www.pttk.torun.pl (opis szlaku dzięki uprzejmości Oddziału Miejskiego Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego im. M. Sydowa w Toruniu)

Autor: Henryk Miłoszewski, Instruktor Krajoznawstwa Polski.

 • Młyny w Lubiczu
  Młyny w Lubiczu
 • Spływ kajakowy Drwęcą
  Spływ kajakowy Drwęcą
 • Kościół Św. Ignacego Loyoli w Młyńcu Drugim
  Kościół Św. Ignacego Loyoli
  w Młyńcu Drugim

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.