Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • Szlak czerwony Czernikowo – Pokrzywno – Wilcze Kąty –...

Czernikowo - Witowąż - Pokrzywno - Wilcze Kąty - Zabłocie - Nowogródek - Jezioro Zacisze - Osówka - Czernikowo (28,5 km)

Szlak rozpoczyna się przy Urzędzie Gminy w Czernikowie. Długość całkowita wynosi  28,5 km (całość na terenie powiatu toruńskiego). Początkowo jedziemy drogą asfaltową przez Czernikowo, w kierunku wsi Witowąż. W samej miejscowości, za karawaną – krzyżem cholerycznym, szlak skręca w prawo na polną drogę, która prowadzi nas do Pokrzywna. Dalsza część szlaku prowadzi piaszczystą drogą do miejscowości Wilcze Kąty, położonej na skraju lasów. Jadąc dalej w kierunku południowym, docieramy do utwardzonej częściowo i szerokiej drogi, która dawniej stanowiła główny trakt do Włocławka i Dobrzynia. Na trakcie skręcamy w lewo a później na dużym skrzyżowaniu dróg leśnych w prawo, aby po krótkim czasie dojechać do miejscowości Nowogródek. Dalej jedziemy w kierunku wschodnim na Osówkę. Od Osówki poruszamy się na zachód, by ponownie dotrzeć do wsi Witowąż. Dalszy odcinek trasy jest identyczny jak na początku szlaku i tym razem prowadzi nas do Czernikowa.

Więcej szczegółów na temat trasy szlaku znajdziecie Państwo w przewodniku turystycznym „Powiat Toruński” i na stronie internetowej www.pttk.torun.pl (opis szlaku dzięki uprzejmości Oddziału Miejskiego Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego im. M. Sydowa w Toruniu)

Autor: Henryk Miłoszewski, Instruktor Krajoznawstwa Polski.

  • Jezioro Zacisze
    Jezioro Zacisze
  • Dzwonnica w Wilczych Kątach
    Dzwonnica w Wilczych Kątach

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.