Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • las

Edukacyjny i ekologiczny wtorek w Osieku

Już jutro, 19 października o godzinie 11:00 w Osieku zostanie otwarta powierzchnia edukacyjna. Co kryje się pod tą tajemniczą nazwą powierzchnia edukacyjna? Jest to wytyczona ścieżka ekologiczna w lesie w Osieku nad Wisłą. Swój początek ma przy ulicy Lipowej. Prace przy powstawaniu powierzchni trwały kilka miesięcy. Były podzielone na kilka etapów. Pierwszym z nich były wytyczenie trasy i uzgodnienie jej przebiegu z Nadleśnictwem Dobrzejewice. Następnie mieszkańcy przygotowali teren i posadzili nowe gatunki flory. Zwieńczeniem inwestycji było ustawienie tablic edukacyjnych, koszy na śmieci, drogowskazów i tabliczek z nazwami leśnych okazów.

Jutrzejsza impreza będzie miała wymiar ekologiczny. Połączona została z sadzeniem drzew.

Jest to inwestycja, która powstała w ramach projektu „Powierzchnia edukacyjna” współfinansowanego z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego.

Pełna fotorelacja z tego wydarzenia ukaże się niebawem na naszej stronie www.

drukuj (Edukacyjny i ekologiczny wtorek w Osieku)

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.