Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Impreza z na-PĘDEM

KOŃCZEWICE – tutaj przedostatnia  wakacyjna sobota upłynęła pod znakiem symbolu wsi, jakim jest galopujący koń, który tej miejscowości patronuje. Podczas zorganizowanego festynu rodzinnego Qń Presja z udziałem wielu atrakcji bawiły się całe rodziny.

Koń, moc, siła, wysiłek – tak można tłumaczyć nazwę festynu. Uczestnicy mogli z bliska przyjrzeć się autentycznej pracy miejscowego kowala Wojciecha Piaseckiego. Z kolei strażacy z kończewickiej OSP zorganizowali pokazy samochodów oraz sprzętu strażackiego i jego zastosowanie. Skoro obecny był kowal, nie mogło zabraknąć prawdziwych koni. Ośrodek Jeździecki z Gzina podczas festynu zapewnił przejażdżki konne, a właścicielka ośrodka przybliżyła wszystkim wiele ciekawostek na temat przyzwyczajeń i zachowań koni, bo jak się okazuje, zwierzęta te, to wyjątkowe i wspaniałe istoty towarzyszące ludziom od wieków, wszechstronnie i powszechnie przez nich używane. Obrazu imprezy dopełniły ciekawe pokazy oraz muzyczny występ kapeli Toruniacy. 

Nie zabrakło także koni mechanicznych. Po  terenie rekreacyjnym odbywały się przejażdżki dla chętnych TIR-em, kładem i motocyklami, którymi w miejsce festynu z pobliskiej Chełmży przybyli członkowie grupy motocyklowej Łoza. Z kolei w pęd po miasteczku rowerowym wprawione zostały przez najmłodszych uczestników rowery, a przez nieco starszych i starszych opony samochodowe podczas zorganizowanych konkursów. Niektórzy z uczestników festynu przywieźli z sobą swoje koniki na biegunach i powstała ciekawa plenerowa ekspozycja. Chociaż z początku niewielka była to ekspozycja, to zainteresowanie nią ze strony najmłodszych było ogromne.

W międzyczasie można było skorzystać z lokalnej gastronomii, o którą zadbały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Kończewicach, które serwowały przepyszne pączki i kiełbaskę z grilla, a miejscowi strażacy zadbali o grochówkę i napoje. Z dużym zainteresowaniem spotkało się także stoisko z owocowymi przekąskami, o które zadbał Radny Gminy Chełmża Rafał Grupa.

Nie zabrakło wielu emocji, rywalizacji, rekreacji i zabaw podczas festynu. Festyn podsumowała wspólna zabawa taneczna pod chmurką przy muzyce DJ.  Festyn  został zrealizowany wspólnie we współpracy Gminy Chełmża, Radnego Gminnego Rafała Grupa, Sołtysa i Sołectwa Kończewice, OSP Kończewice i  KGW Kończewice. W obsłudze konkursów pomagały również miejscowe wolontariuszki Amelia, Weronika i Martyna.

Impreza  współfinansowana z budżetu obywatelskiego Powiatu Toruńskiego. Nagrody w konkursach sfinansowane zostały przez Firmę TALAR Michał Talarek z Grzywny.

Katarzyna Orłowska

drukuj (Impreza z na-PĘDEM)

 • 2021-08-22 Qń Presja w Kończewicach fot. Katarzyna Orłowska (7)
 • 2021-08-22 Qń Presja w Kończewicach fot. Katarzyna Orłowska (8)
 • 2021-08-22 Qń Presja w Kończewicach fot. Katarzyna Orłowska (9)
 • 2021-08-22 Qń Presja w Kończewicach fot. Katarzyna Orłowska (10)
 • 2021-08-22 Qń Presja w Kończewicach fot. Katarzyna Orłowska (12)
 • 2021-08-22 Qń Presja w Kończewicach fot. Katarzyna Orłowska (13)
 • 2021-08-22 Qń Presja w Kończewicach fot. Katarzyna Orłowska (14)
 • 2021-08-22 Qń Presja w Kończewicach fot. Katarzyna Orłowska (15)
 • 2021-08-22 Qń Presja w Kończewicach fot. Katarzyna Orłowska (1)
 • 2021-08-22 Qń Presja w Kończewicach fot. Katarzyna Orłowska (2)
 • 2021-08-22 Qń Presja w Kończewicach fot. Katarzyna Orłowska (3)
 • 2021-08-22 Qń Presja w Kończewicach fot. Katarzyna Orłowska (4)
 • 2021-08-22 Qń Presja w Kończewicach fot. Katarzyna Orłowska (5)
 • 2021-08-22 Qń Presja w Kończewicach fot. Katarzyna Orłowska (6)

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.