Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • Koncert kolęd Piotra Kubowicza (18)a

„Archipelag artystycznych marzeń” - pierwsza muzyczna wyspa za nami

Pierwsze z wydarzeń realizowanych z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego z puli powiatowej już za nami. Po raz kolejny artysta „Piwnicy Pod Baranami” zawitał do gminy Czernikowo. Tym razem gościliśmy Piotra „Kubę” Kubowicza*, który wspólnie z utalentowaną młodzieżą zaśpiewał kolędy. Koncert był podsumowaniem warsztatów wokalnych, które artysta prowadził dla uczniów szkół z gminy Czernikowo. Jak podkreślali uczestnicy warsztatów były to spotkania wymagające, intensywne, które zapadły im w pamięć m.in. dzięki osobowości artysty, umiejętnemu przekazaniu wielu cennych wskazówek pozwalających, w tak krótkim czasie, przygotować się do finałowego występu. Co najważniejsze, młodzież mogła czerpać z talentu i pasji mistrza, z jego wrażliwości, a materialną pamiątką tych spotkań były płyty artysty z autografem.

Wspólny koncert odbył się 12 stycznia w Kościele w Makowiskach. Intrygującą surową przestrzeń tego maleńkiego kościółka wypełniły solowe i chóralne wykonania takich kolęd jak „Płomyk”, „Kolęda z Kolędą” czy „Niechciana Kolęda”. Po koncercie artysta w miejscowej szkole spotkał się z publicznością, nie zabrakło także dodatkowych spotkań z młodzieżą. Spotkaniom tym towarzyszyły rozmowy o wartościach, o buncie, o życiu, o postawach, o byciu artystą, puentowane muzycznymi perełkami skłaniającymi do refleksji.

W ramach realizowanego projektu ogłoszono także konkurs plastyczny na interpretację „Niechcianej kolędy” z muzyką i wykonaniem Piotra Kubowicza, do słów Jana Kazimierza Siwka, którego wyniki poznamy niebawem.

Kolejne wydarzenia finansowane z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego 2020 w ramach projektu „Archipelag artystycznych marzeń” już 6 kwietnia - spotkanie z Tadeuszem Kwintą, który m.in. zaprezentuje monodram „Mały Książę” oraz 14 czerwca - recital Jana Jakuba Należytego „Gwiazdy nad Paryżem”. 
O szczegółach z pewnością poinformujemy!

****

* Piotr „Kuba” Kubowicz to jeden z najbardziej charakterystycznych artystów piwnicznych, ostatni z tych, których osobiście do kabaretu przyjmował Piotr Skrzynecki. Prywatnie ujmujący interlokutor, gawędziarz, z którym  czas niepostrzeżenie mijał z niedzieli na środę, z soboty na poniedziałek i co najważniejsze nie mija, trwa … Płyty artysty takie jak „Wyciszenia”, „Niechciana kolęda”, „Godzinki” pokazują jego muzyczną estetykę, wrażliwość, emocje, którymi obdarza słuchaczy, wciągając ich w swój muzyczny świat wartości. Dzięki jego muzyce i wokalnym interpretacjom teksty takich poetów jak Jan Kazimierz Siwek, Marian Janusz Kawałko, Wiesław Dymny, Czesław Miłosz czy Leszek Aleksander Moczulski nabierają szczególnego znaczenia i wymowy.

zdjęcia: nadesłane

drukuj („Archipelag artystycznych marzeń” - pierwsza muzyczna wyspa za nami)

  • Banner budżet obywatelski
  • Koncert kolęd Piotra Kubowicza (18)
  • Koncert kolęd Piotra Kubowicza (18)a
  • Koncert kolęd Piotra Kubowicza (17)
  • Koncert kolęd Piotra Kubowicza (20)
  • Koncert kolęd Piotra Kubowicza (13)
  • Koncert kolęd Piotra Kubowicza (19)
  • Koncert kolęd Piotra Kubowicza (15)
  • Koncert kolęd Piotra Kubowicza (16)

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.