Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • Organizacja czasu wolnego - Papowo Toruńskie

W Papowie Toruńskim pomysłów na czas wolny nie brakuje

Dzieje się wiele w całym powiecie, dzieje się również w gminie Łysomice. Wszystko to za przyczyną budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego. Proboszcz Parafii Papowo Toruńskie ks. Jarosław Ciechanowski organizuje czas wolny mieszkańcom czterech sołectw. Chętnych do działań wszelakich i pomysłów do realizacji nie brakuje. Projekt pn. „organizacja czasu wolnego grupom dziecięco-młodzieżowym i osobom dorosłym” zakłada rozwijanie działalności kulturalnej, turystycznej, sportowej i wychowawczej. Grupy mieszkańców są zróżnicowane ilościowo, wiekowo, płciowo i zawodowo. Spotkania mają charakter edukacyjny, krajoznawczy, sportowy lub rekreacyjny. Podczas nich uczestnicy poznają lub odkrywają na nowo walory przyrodnicze, historyczne, kulturowe oraz obrzędowe ziemi toruńskiej. Dziś przybliżamy grupę oazy młodzieżowej. Spotkania odbywają się w piątki w godz. 18.30 do 21.00 pod przewodnictwem ks. Marcina Jędraszka. Rajdy rowerowe, imprezy sportowe, wyjazdy do kina oraz teatru i bezcenne wieczorne pogaduchy pozwalają ciekawie spędzić wolny czas. Grupa ta nabierając doświadczenia stała się również inicjatorem wielu wydarzeń integracyjno-społecznych organizowanych na terenie parafii. Młodzi mieszkańcy gminy Łysomice w tym roku spotkali się już 14 razy.   

  • Spotkania w salce parafialnej
  • Rajd rowerowy
  • Udział w koncercie muzycznym

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.