Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • Logo projketu

Konferencja z rybą w tle

Już w najbliższy piątek (28.04) w auli Szkoły Muzycznej w Chełmży odbędzie się konferencja realizowana w ramach pierwszego etapu zadania „Poznaj swój powiat – Dzisiaj Gmina Chełmża z rybą w tle” współfinansowanego z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego’2017. Do udziału w spotkaniu zaproszeni zostali m.in. samorządowcy, sołtysi i członkowie rad sołeckich, koła gospodyń wiejskich oraz przedstawiciele aktywnych środowisk z terenu powiatu toruńskiego. Konferencję zainauguruje występ zespołu wokalnego z gminy Chełmża Polskie Kwiaty, który od lat z sukcesem koncertuje i znany jest nie tylko mieszkańcom gminy i powiatu.

W dalszej części spotkania liderzy projektu zaprezentują ciekawe inicjatywy i oddolne działania realizowane przez niezwykle aktywnych mieszkańców gminy Chełmża. Włodarze gminy natomiast zaprezentują film promocyjny przedstawiający gminę jako miejsce gdzie warto żyć, pracować i inwestować.

Podsumowanie konferencji odbędzie się w ośrodku wypoczynkowym w Grodnie. Organizatorzy spotkania zadbali, by trasa do Grodna wiodła przez najciekawsze zakątki gminy, zatem uczestnicy konferencji zobaczą m.in. Kopiec Ziemi Polaków w Kończewicach, Galerię Stara Szopa w Grzywnie, zabytkowe kościoły i salę widowiskowo-sportową w Zelgnie. Zawitają także do prężnie działającego gospodarstwa rolnego w Sławkowie, które uznane jest za jedno z lepszych na Pomorzu i Kujawach. Drugi etap projektu, który dzięki prawie 5 tysiącom głosów poparcia stał się niekwestionowanym liderem obu edycji budżetu obywatelskiego odbędzie się 9 września w miejscowości Strużal.

Wówczas to podczas ogólnodostępnego festynu swoją działalność zaprezentują twórcy ludowi, koła gospodyń wiejskich, zespoły wokalne, teatralne i kabaretowe z powiatu toruńskiego, zaś Strużal, leżący na Jeziorem Chełmżyński zamieni się wioskę rybacką.  Ryby w rożnej postaci zdominują imprezę. Pokazy kulinarne, wspólne gotowanie - pod okiem znakomitego kucharza - zupy rybnej, konkursy kulinarne, degustacje potraw rybnych to tylko nieliczne atrakcje jakie czekają na uczestników spotkania. Prawda, że brzmi smakowicie? – My już nie możemy się doczekać !

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.