Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • IMG_20170209_104241

„Zwiedzamy i odpoczywamy” - poznajemy naszą okolicę

Za sprawą budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego dzieci z Głuchowa i Bielczyn mogły aktywnie spędzić 3 dni ferii zimowych.

Celem zadania było zorganizowanie czasu wolnego w sposób pożyteczny, bezpieczny i ciekawy dla dzieci i młodzieży w czasie wolnym od nauki. W pierwsze dwa dni alternatywą dla komputera i bezczynnego siedzenia w domu były spotkania wyjazdowe: kino Cinema City w Toruniu oraz aquapark w Centrum Sportu i Rekreacji „Olender" w Wielkiej Nieszawce.

Na trzeci i ostatni dzień realizacji zadania zaplanowano spotkanie kulturalne w świetlicy wiejskiej w Głuchowie. Jego głównym elementem była zabawa edukacyjna „Palcem po mapie” – poznajemy powiat toruński. Dzieci wysłuchały prezentacji, a następnie wspólnie z rodzicami rozwiązywały quiz i rysowały mapę powiatu. W trakcie spotkania można było spróbować słodkich domowych wypieków, na koniec dotarła niespodzianka – pizza.

 

W spotkaniu, które pokazało ich uczestnikom, że zamieszkują na bardzo ciekawym obszarze. bogatym w zabytki i nowoczesną infrastrukturę pozwalającą na miłe spędzanie wolnego czasu, wzięli udział Wicestarosta Toruński Andrzej Siemianowski i Członek Zarządu Wiesław Kazaniecki. Ponadto, liderka projektu Małgorzata Frąk przedstawiła  cały proces realizowania zadania: jak powstał pomysł, jak wyglądała weryfikacja wniosku, głosowanie oraz wdrożenie zadania.

Łącznie, we wszystkich działaniach uczestniczyły 64 osoby, w tym przede wszystkim dzieci w wieku od 3 do 18 lat.

Galeria zdjęć

  • IMG_20170206_101219
  • IMG_20170206_105013
  • IMG_20170209_101848
  • IMG_1765

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.