Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • Dzień dla zdrowia w Obrowie - zdjęcia nadesłane (5)

Obrowska sobota dla zdrowia

Kolejna edycja „Dnia dla zdrowia” za nami. Dopisała zarówno pogoda, jak i frekwencja. A co przygotowali organizatorzy dla mieszkańców powiatu, którzy w sobotnie przedpołudnie zawitali do Obrowa?

Świetlica przy Urzędzie Gminy zmieniła się w miniprzychodnię – lekarze oraz specjaliści w dziedzinie zdrowia, m.in neurolog, chirurg, specjaliści chorób wewnętrznych, gimnastyki korekcyjnej, fizjoterapeuta, masażysta, dietetyk, kosmetolog, trener personalny, oligofrenopedagog udzielali porad i wskazówek dotyczących poprawy stanu zdrowia i własnej kondycji, zdrowego odżywiania oraz pielęgnacji ciała.

Na konsultacje stawiły się całe rodziny. Dzieciom, które wraz z rodzicami oczekiwały w kolejce, czas umilali wolontariusze z Fundacji Trybik, włączając ich do wspólnych zabaw i konkursów. Organizatorzy zadbali także o „małe co nieco” – kolorowe, zdrowe, owocowe przekąski, zbożowe ciasteczka oraz naturalna lemoniada dodawały sił i energii na dalszą część dnia oraz kolejne atrakcje.

Po zdrowym posiłku, był czas na spalenie zbędnych kalorii – profesjonalny instruktażu nordic-walkingu i marsz po parku z trenerem. Chętni do przypomnienia sobie zasad postępowania w chwili zagrożenia życia wzięli udział w szkoleniu z pierwszej pomocy przedmedycznej. Całość zakończyły pokazy strażackie w wykonaniu OSP Kawęczyn.

Cześć mieszkańców zdecydowała się także połączyć przyjemne z pożytecznym i oddać krew – dzięki współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy pozyskano tego dnia prawie 10 litrów bezcennego daru jakim jest krew.

„Dzień dla zdrowia” to kolejne już wydarzenie współfinansowane z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego. Zrealizowała je liderka projektu Barbara Mońko-Juraszek, prezeska Fundacji „Trybik”, we współpracy z Gminą Obrowo i Gminnym Ośrodkiem Kultury oraz licznym gronem wolontariuszy. Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu tego wydarzenia i mają nadzieję, że zaowocuje ono poprawą sprawności fizycznej uczestników oraz zachęci ich do systematycznego dbania o swoje zdrowie.

drukuj (Obrowska sobota dla zdrowia)

  • autor: Joanna Rybitwa; zdjęcia nadesłane: Sylwia Florkiewicz, Marta Cąbrowska
  • Dzień dla zdrowia w Obrowie - zdjęcia nadesłane (6)
  • Dzień dla zdrowia w Obrowie - zdjęcia nadesłane (8)
  • Dzień dla zdrowia w Obrowie - zdjęcia nadesłane (4)
  • Dzień dla zdrowia w Obrowie - zdjęcia nadesłane (1)
  • Dzień dla zdrowia w Obrowie - zdjęcia nadesłane (9)
  • Dzień dla zdrowia w Obrowie - zdjęcia nadesłane (2)

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.