Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • logo budżetu obywatelskiego

Budżet obywatelski 2022 - GŁOSUJEMY!

Chcesz oddać głos na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego 2022 kliknij tutaj:

https://powiat-torunski.budzet-obywatelski.org/

 

Kto może głosować na projekty z budżetu obywatelskiego 2022?

Uprawnieni do głosowania są mieszkańcy powiatu toruńskiego ziemskiego. Każdy z nich ma do dyspozycji dwa głosy: jeden z nich może oddać na dowolnie wybrany projekt zgłoszony w puli powiatowej, drugi – na projekt zgłoszony w puli lokalnej gminy, w której mieszka.

W jaki sposób można głosować?

W tej edycji budżetu obywatelskiego głosowanie odbywa się wyłącznie drogą elektroniczną.

Swój głos można oddać za pośrednictwem strony: https://powiat-torunski.budzet-obywatelski.org.

Zagłosować można tylko jeden raz i w ramach tego głosowania można oddać maksymalnie 2 głosy.

Uwaga! Zgodne z prawem każdy głosujący musi to zrobić osobiście - to oznacza, że musi sam skorzystać z systemu elektronicznego.

Co należy zrobić, by prawidłowo oddać głos?

Aby prawidłowo oddać głos należy podać: imię i nazwisko, numer telefonu, miejscowość oraz nazwę gminy w której mieszka głosujący, a także potwierdzić zawarte oświadczenia. W dalszej części, w celu weryfikacji oddania głosu w formie elektronicznej, na wskazany numer telefonu głosujący otrzyma SMS-em kod weryfikacyjny, który należy wpisać w kolejne pole w panelu do głosowania. Za przesłany sms nie jest naliczana żadna opłata. Z jednego numeru telefonu zagłosować mogą tylko dwie osoby.

Kiedy projekt wygrywa?

O tym, który projekt wygra decyduje wyłącznie ilość głosów. Te projekty, które w głosowaniu uzyskają największą liczbę głosów – będą zrealizowane po spełnieniu warunku dotyczącego minimalnej liczby oddanych głosów. Jeśli wystarczy pieniędzy – będzie można wcielić w życie także kolejny pomysł z listy rankingowej. Natomiast jeżeli środki na realizację kolejnego projektu będą niewystarczające, to uwzględniony zostanie pierwszy z następnych projektów na liście, którego koszt nie spowoduje przekroczenia dostępnych środków. Środki niewykorzystane z puli lokalnej zasilą pulę powiatową. Zatem – każdy ma szansę!

Jaka jest minimalna liczba oddanych głosów?

Żeby w ogóle budżet obywatelski ruszył w danej gminie, potrzebne jest zaangażowanie jej mieszkańców. Zgłoszone projekty mają więc szansę na realizację, jeśli mieszkańcy zainteresują się nimi i zagłosują. Minimalną liczbą głosów, która będzie „przepustką” do realizacji dla zwycięskich projektów, jest 3% ogólnej liczby mieszkańców danej gminy, zaś w przypadku puli powiatowej – co najmniej 3% ogólnej liczby mieszkańców powiatu.

Te minimalne, progowe wartości dla poszczególnych gmin podaje tabela poniżej. Podana liczba jest minimalną liczba głosów, którą należy zebrać na wszystkie projekty poddane pod głosowanie zgłoszone w puli powiatowej lub w danej gminie w przypadku projektów finansowanych z puli lokalnej.

Wyszczególnienie (pula lokalna/pula powiatowa

Minimalna liczba oddanych głosów – na wszystkie projekty - niezbędna, by zadanie w danej puli/gminie mogło być zrealizowane

Pula lokalna

m. Chełmża

431

Chełmża

294

Czernikowo

271

Lubicz

612

Łubianka

223

Łysomice

309

Obrowo

549

Wielka Nieszawka

158

Zławieś Wielka

440

Pula powiatowa

3287

 

Do kiedy można głosować i kiedy zostaną ogłoszone wyniki głosowania?

Głosowanie potrwa do 13 grudnia do godz. 23:59. Ogłoszenie wyników nastąpi nie później niż 15 grudnia br. na stronie internetowej urzędu www.powiattorunski.pl.

 

 

 

 

 

drukuj (Budżet obywatelski 2022 - GŁOSUJEMY!)

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.