Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • Fundusz Inwestycji Lokalnych

Głównym celem Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych jest danie impulsu do dynamicznego rozwoju we wszystkich regionach Polski. To szczególnie ważny instrument podczas walki z ekonomicznymi skutkami pandemii COVID-19.

Pierwsza transza trafiła do każdego powiatu i gminy w Polsce, a kwota wsparcia była wyliczona na bazie liczby mieszkańców. W tej transzy Powiat Toruński otrzymał do wykorzystania kwotę nieco ponad 8 mln 467 tys. zł.

Inwestycje już realizowane przy udziale środków Funduszu to:

  1. Modernizacja instalacji wentylacji mechanicznej w kuchni – Domu Pomocy Społecznej w Browinie – 195 136 zł
  2. Modernizacja budynków Domu Pomocy Społecznej „Dom Kombatanta” w Dobrzejewicach wraz z drogą wewnętrzną i chodnikami – 722 485,54 zł
  3. Modernizacja kuchni w Domu Pomocy Społecznej w Pigży – 453 000 zł

W drugiej transzy Funduszu Inwestycji Lokalnych samorządy stanęły do konkursu o przyznanie środków na konkretne inwestycje. Odpowiednie wnioski Powiat złożył za pośrednictwem Wojewody Kujawsko-Pomorskiego na ręce premiera Mateusza Morawieckiego 23 września 2020 r. 9 grudnia tego roku premier ogłosił listę wniosków, które uzyskały wsparcie.

Powiat Toruński znalazł się w gronie samorządów, które otrzymały dotacje na dwie inwestycje.

Pierwszą z nich jest budowa Środowiskowego Domy Samopomocy w Osieku nad Wisłą, na którą pozyskaliśmy 4,5 mln zł. Powierzchnia użytkowa budynku, położonego w malowniczym lesie w pobliżu plaży nad jeziorem w Osieku, wyniesie ok. 1300 m2. W budynku urządzone zostaną m.in. pracownie stolarsko-modelarska, fryzjerska, plastyczna, muzyczna, komputerowa, sale terapeutyczne, stołówka, kuchnia, magazyn, toalety. Źródłem energii grzewczej będzie pompa ciepła. Na budynku zamontowane  zostaną panele fotowoltaiczne.

Drugą z inwestycji, którą wesprze Fundusz Inwestycji Lokalnych jest budowa hali gimnastycznej przy Zespole Szkół CKU w Gronowie, gdzie dotacja wyniesie 3,5 mln zł. Hala z widownią będzie posiadała pełnowymiarowe pole do gry w koszykówkę i siatkówkę. Hala powiązana będzie z głównym budynkiem szkoły łącznikiem, w którym znajdą się pomieszczenia techniczne, kotłownia, szatnie, toalety, magazyn na sprzęt, sala fitness, siłownia. System ogrzewania będzie w pełni ekologiczny  - zostanie oparty o kaskadowo połączone  pompy ciepła, zaś na dachu hali umieszczona zostanie instalacja fotowoltaiczna Hala funkcjonować będzie przy Zespole Szkół CKU, ale będzie miała charakter ogólnodostępny dla miejscowej ludności.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.