Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • Kino plenerowe (5)1

Weekendowe kino na leżakach

Prawie 700 mieszkańców powiatu toruńskiego skorzystało z możliwości obejrzenia filmów w kinie plenerowym, które w miniony weekend zawitało na plażę do Józefowa, gmina Lubicz. A wszystko to w ramach projektu „Qulturoweekendy” współfinansowanego z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego 2020.

 

Romantyczna komedia w piątek, thriller w sobotę i kino akcji w niedzielę – takie rodzaje filmów realizatorzy projektu przygotowali dla miłośników kina „pod chmurką”. Trzeba przyznać, że pogoda sprzyjała organizatorom, wprawdzie nieco kapryśna pogoda w niedzielę mogła nieco zniechęcić publiczność, jednakże letni niedzielny deszczyk nie wystraszył prawdziwych kinomaniaków i prawie 130 widzów obejrzało „Bodyguarda Zawodowca” – kino akcji o światowej klasy ochroniarzu, mającym zadbać o bezpieczeństwo zawodowego zabójcy zeznającego w Międzynarodowym Trybunale Karnym. Dzień wcześniej wyświetlano thriller „Jestem bogiem” – historię niespełnionego i pogrążonego w depresji pisarza, który po zażyciu eksperymentalnego środka staje się geniuszem i człowiekiem sukcesu. Najwięcej widzów zgromadziła jednak urokliwa i wzruszająca komedia romantyczna „Love, Rosie”. To niezwykle wzruszającą opowieść o szukaniu miłości i własnej recepty na szczęście.

Nie obyło się także bez niespodzianki - jak to w kinie bywa, nie mogło zabraknąć kultowego przysmaku, czyli popcornu - podczas każdego seansu otrzymało go pierwszych 100 widzów.

Przypominamy, iż projekt „Qulturoweekendy” obejmuje organizację 3 wydarzeń – projekcję filmów w kinie plenerowym oraz dwóch spotkań w ramach których na scenie zaprezentuje się teatr "Afisz" z Torunia. Spektakle odbędą się w Czernikowie i Obrowie – o szczegółach poinformujemy niebawem.

 

Zdjęcia dzięki uprzejmości pani Agnieszki Janiaczyk-Dąbrowskiej i Urzędu Gminy Lubicz.

drukuj (Weekendowe kino na leżakach)

  • Kino plenerowe (5)1
  • Kino plenerowe (1)2
  • Kino plenerowe (3)3
  • KIno plenerowe (4)4

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.