Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • Zdjęcia z wystawy

Zlot miłośników ciągników rolniczych i nie tylko….

19 maja 2018 roku na terenie Zespołu Szkół, CKU w Gronowie już po raz XX odbyła się impreza plenerowa „Wiosna w Gronowie”. W tym roku impreza przybrała wyjątkową oprawę dzięki dofinansowaniu z budżetu obywatelskiego, jakie zdobyli mieszkańcy powiatu toruńskiego. Towarzyszący imprezie zlot ciągników rolniczych, powiatowa akademia swojskich smaków, występ gwiazdy muzyki disco polo Etny oraz mnóstwo innych atrakcji i wspaniała pogoda przyciągnęły na teren Zespołu Szkół blisko 2000 uczestników. W zlocie ciągników rolniczych uczestniczyło 20 ciągników współczesnych, z czego najstarszy pochodził z 1979 roku, zaś najnowszy ciągnik Valtra T144active miał niespełna 3 dni! W zlocie uczestniczyli także członkowie stowarzyszenia Retro Traktor ze swoimi zabytkowymi maszynami z pierwszych dekad ubiegłego wieku. Kulinarny konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Komisja konkursowa miała niełatwe zadanie. Zgłoszone do konkursu potrawy: kurczak nadziewany podrobami po brzezińsku, pączki drożdżowe, kluski szare po gronowsku, sernik z polewą truskawkową oraz miętą ala KGW Brąchnowo, pasztet domowy po stajenczyńsku, muszle nadziewane farszem warszewickim oraz smakowite nalewki okazały się tak pyszne, że powołana do oceny komisja przyznała tytuł laureata wszystkim uczestnikom. W głosowaniu publiczności bezkonkurencyjne okazało się Stowarzyszenie Kobiet na Rzecz Rozwoju Wsi Brzezinko, które zdobyło łącznie 1554 punkty i zaszczytny tytuł GRAND PRIX konkursu. Na zakończenie imprezy odbył się koncert gwiazdy disco polo Etny, która swoimi hitami „Rolnik szuka żony” oraz „Maminsynek” rozgrzała zgromadzoną publikę do czerwoności. Imprezę na pewno należy zaliczyć do bardzo udanych – budżet obywatelski naprawdę pozwala spełniać marzenia.

Galeria zdjęć

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.