Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • marsz nordic walking

Ruszyli… wprawdzie nieśmiało, ale najważniejszy pierwszy krok!

Nordic Walking to technika maszerowania z kijami, której zalety to m.in. poprawa kondycji, odciążenie kręgosłupa, stawów i utrata kalorii. Wymyślony został w Finlandii jako całoroczny trening dla narciarzy i szybko zyskał zwolenników na całym świecie. Swoje pierwsze kroki z tym sportem stawiali uczestnicy projektu „Szlakiem Bywki – cztery pory roku z kijkami” realizowanego z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego.

Wiosna to idealny czas na spacery, zwiedzanie i poprawę kondycji fizycznej. Przyjemne z pożytecznym pozwala połączyć właśnie nordic walking. W minioną sobotę grupa kilkunastu osób spotkała się na boisku w Brzozówce i rozpoczęła przygodę z tym sportem. Spacerowicze najpierw przeszli szkolenie pod okiem instruktora, bo choć technika nordic walking wygląda na łatwą, tak naprawdę wymaga dobrej synchronizacji ruchów rąk i nóg. Po ćwiczeniach przyszedł czas na pierwszy marsz.

Było to pierwsze szkolenie w ramach projektu. Chcących poznać tajniki prawidłowego marszu realizatorzy projektu zapraszają w maju do Brzozówki, potem zaś do Dobrzejewic, a w czerwcu – do Lubicza. O szczegółach będziemy informować na naszej stronie internetowej oraz Facebooku.

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.