Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • Koncert zespołu Zdrowa woda

Po sąsiedzku … w Chełmży!

Naszym zamierzeniem było zaproszenie mieszkańców osiedla do wspólnego spędzenia czasu i zabawy – wyjaśnia Jacek Kałamarski i cieszę się, że mieszkańcy przyjęli nasze zaproszenie. Dołożyliśmy wszelkich starań, by każdy znalazł tu coś dla siebie – dodaje Grzegorz Sosnowski drugi z organizatorów spotkania. Naszym marzeniem było, by mieszkańcy Osiedla Jana Pawła II w Chełmży na którym mieszka około 4 tys. osób bliżej się poznali i zintegrowali. I mam nadzieję, że nam to się udało.

Na przybyłych gości czekało wiele atrakcji. Dla najmłodszych przygotowano moc atrakcji  m.in.: malowanie twarzy czy pokaz gigantycznych baniek mydlanych. Nie mogło zabraknąć oczywiście tradycyjnych dmuchańców do których ustawiały się długie kolejki. Wśród uczestników spotkania rozdano  ponad 1000 sztuk przepysznej waty cukrowej oraz uwielbianego przez wszystkich - małych i dużych - popcornu. Była także tradycyjna grochówka oraz kiełbaski z grilla.

W doskonały humor uczestników spotkania wprowadziła zaś grupa cyrkowa Akt Show.

Biesiadnikom muzycznie czas umiliły koncerty zespołów 2MK, Powiatowej i Miejskiej Orkiestra Dętej z Chełmży,  Zdrowej Wody oraz Formacji Amelinium.

Licznej grupie mieszkańców Chełmży udało się wrócić z festynu z atrakcyjnymi nagrodami ufundowanymi przez sponsorów.

Realizacji zadania „Dzień sąsiada” finansowanego z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego podjęli się Jacek Kałamarski i Grzegorz Sosnowski, ale nie było by to możliwe gdyby nie długa lista partnerów. Serdeczne podziękowania organizatorzy kierują do Starosty Toruńskiego Mirosława Graczyka, Burmistrza Miasta Chełmży Jerzego Czerwińskiego, Prezesa Spółdzielni Lokatorsko - Własnościowej w Chełmży - Bogdana Cichockiego, Europosła Janusza Zemke, Senatora RP Przemysława Termińskiego oraz firm Pepco, Banku Spółdzielczy w Brodnicy, Taurus, Akademii Gol, Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chełmży.

Mamy nadzieję, że takie spotkanie jak „Dzień Sąsiada” na dobre zagości w Chełmży i realizowane będzie w kolejnych latach  - mówili zadowoleni mieszkańcy Chełmży.

 

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.