Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • szkolenie z pierwszej pomocy

Wiedza, której nigdy nie za wiele

Poszerzenie wiedzy i nabycie nowych umiejętności - to efekt szkolenia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, które odbyło się w minioną sobotę w Sławkowie, a sfinansowane zostało z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego.

Szkolenie składało się z dwóch części. Wyposażeni w wiedzę teoretyczną zdobytą w pierwszej części szkolenia uczestnicy z ogromnym zaangażowaniem przystąpili do działań praktycznych przy użyciu profesjonalnego sprzętu, w tym defibrylatora. Największym zainteresowaniem cieszyły się ćwiczenia na fantomach podłączonych do monitora, na którym można było podejrzeć czy prawidłowo wykonywana jest resuscytacja, czyli czynności – uciśnięcia i oddechy wykonywane u poszkodowanego, u którego doszło do nagłego zatrzymania krążenia.

Uczestnicy nabyli także praktyczną wiedzę pozwalającą udzielić pomocy przy m.in. zakrztuszeniu, ataku padaczki, udarze czy zawale serca. Bez problemu potrafią także zatamować rany i krwotoki, opatrzyć ranę kłutą czy też unieruchomić kończynę z otwartym złamaniem.

Podczas gdy grupa szkoleniowa korzystała z przerwy obiadowej z dala zdało się słyszeć wołanie o pomoc... To młody mężczyzna, po upadku z dachu, z raną kłutą i otwartym złamaniem, zanim stracił przytomność wzywał pomocy… Wiedza jeszcze nieuporządkowana, chaos w głowie, towarzyszący sytuacji stres, tłum gapiów – to emocje, których uczestnicy szkolenia doświadczyli widząc poszkodowanego znajdującego się w sytuacji zagrażającej jego życiu. To nie był jednak czas na zastanawianie się! Zdobyte wiadomości można wykorzystać niemal od razu. Stąd też grupa szkoleniowa natychmiast przystąpiła do działania i pod czujnym okiem ratowników udzielanie pierwszej pomocy zakończyło się sukcesem. Poszkodowany, w rolę którego wcielił się jeden z ratowników z jeszcze większą energią przystąpił do realizacji dalszej części praktycznego szkolenia.

Uczestnicy szkolenia mieli nadzieję na dużą ilość ćwiczeń i się nie zawiedli. Po 2 godzinach teorii uczestniczyli w 5 godzinnych warsztatach pod kierunkiem doświadczonych ratowników medycznych z Fundacji MaxLife. Uczestnicy szkolenia zgodnie stwierdzili, iż był to naprawdę pożytecznie spędzony czas. Jesteśmy bogatsi o wiedzę, której nigdy nie jest za wiele!

Organizatorzy dziękują paniom z KGW Sławkowo za pyszne słodkości oraz przygotowanie obiadu dla uczestników szkolenia.

  • szkolenie z pierszej pomocy - sławkowo
  • szkolenie z pierszej pomocy - sławkowo
  • szkolenie z pierszej pomocy - sławkowo
  • szkolenie z pierszej pomocy - sławkowo
  • szkolenie z pierszej pomocy - sławkowo
  • szkolenie z pierszej pomocy - sławkowo
  • szkolenie z pierszej pomocy - Sławkowo
  • szkolenie z pierszej pomocy - Sławkowo
  • szkolenie z pierszej pomocy - Sławkowo

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.