Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • Plakat dotyczący koncertu

Marian Opania w Czernikowie !

Jeden z najwybitniejszych polskich aktorów już wkrótce 26 marca zachwycać będzie mieszkańców powiatu toruńskiego swoim autorskim programem „Moje fascynacje”.

 

Dzięki ogromnemu poparciu – prawie 1,5 tys. oddanych głosów dla czernikowskiego projektu zgłoszonego do budżetu obywatelskiego - mieszkańcy powiatu będą mogli po raz kolejny wziąć udział w spotkaniach z kulturą. Tym razem będą to „Muzyczno – Teatralne Peregrynacje”. Rozpoczynamy mistrzowskim poziomem, gdyż zaproszenie lidera projektu na występ w Czernikowie przyjął Marian Opania – najwyższej klasy polski aktor teatralny, filmowy oraz satyryk. Aktor wystąpi w autorskim programie "Moje fascynacje”, który powstał z zachwytu nad twórczością takich artystów jak Jacques Brell, Marian Hemar, Włodzimierz Wysocki, Wojciech Młynarski czy Bułat Okudżawa. Fascynacja zaowocowała recitalem niezwykłych piosenek jak m.in ,,Cukierki dla panienki" i ,,Piosenka starszych kochanków". Uczestnicy spotkania usłyszą pełne najwyższej klasy humoru teksty kabaretowe.

 

Marian Opania "ma jedną pasję i jeden cel – aktorstwo”. Sam zauważa, że "zawód aktora ma elementy posłannictwa, ale nie koturnowości. A to posłannictwo polega na wychowywaniu widza i publiczności. Na zawyżaniu, a nie na zaniżaniu poprzeczki". To dlatego występy Mariana Opani chłonie się całym sobą. Ponad 50-letnie doświadczenie na deskach teatru, w teatrze telewizji, filmie oraz kabarecie czynią go artystą kompletnym i nieprzewidywalnym, gdyż wielka gama środków aktorskich zaskakuje nawet tych, którym wydaje się, że Mariana Opanię znają bardzo dobrze. Z bardzo bogatego dorobku tego niezwykłego artysty warto przypomnieć chociaż kilka tytułów: filmowe - „Człowiek z Żelaza”, „Indeks”, "Piłkarski poker", „Dreszcze”, „Zmiennicy”, „Rozmowy kontrolowane”, „Na dobre i na złe”, „Bogowie”; teatralne - „Zemsta”, „Moskwa-Pietuszki”, „Brel”, „Wysocki”, „Kubuś Fatalista i jego Pan" i wiele innych.

 

Darmowe wejściówki, o których informowaliśmy za pomocą portali społecznościowych rozeszły się w tempie błyskawicznym. Szczęśliwych posiadaczy wejściówek zapraszają: Starostwo Powiatowe w Toruniu, Urząd Gminy Czernikowo oraz Szkoła Podstawowa w Czernikowie. Koncert finansowany jest ze środków budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego.

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.