Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • Plakat dotyczący budzdetu obywatelskiego

Budżet obywatelski 2017 – mieszkańcom pomysłów nie zabrakło!

Już niebawem dowiemy się na co przeznaczone zostaną środku z budżetu obywatelskiego w 2017 roku! Trwa weryfikacja złożonych wniosków.

45 zadań zgłoszono do budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego w roku 2017. 15 z nich ubiega się o środki z puli powiatowej, pozostałe zaś realizowane będą z pul lokalnych. Największą aktywnością wykazali się mieszkańcy gminy Chełmża i Zławieś Wielka składając 7 wniosków. Z gminy Obrowo wpłynęły 4 projekty, z Łubianki i Łysomic po 3, a z miasta Chełmża i gminy Czernikowo po 2. Tylko po 1 wniosku wpłynęło z gmin Wielka Nieszawka i Lubicz.

Do dyspozycji mieszkańców jest kwota 200 tys. zł. Wartość wszystkich zgłoszonych zadań opiewa na łączna kwotę ponad 700 tys. zł, więc konkurencja będzie spora. Podobnie jak w pierwszej edycji największą popularnością cieszą się inwestycje w infrastrukturę rekreacyjno-sportową. Wśród nich przeważa montaż siłowni zewnętrznych, ale marzeniem mieszkańców jest również budowa kortu tenisowego. Są też propozycje zajęć kulinarnych, szkoleń z zakresu pierwszej pomocy, plenerów malarskich, imprez sportowych, a także spotkań muzycznych i teatralnych.

Obecnie trwa weryfikacja formalna zgłoszonych zadań. Nie później niż 10 listopada planowana jest publikacja pozytywnie zweryfikowanych wniosków, które zostaną poddane pod głosowanie. Wraz z listą wniosków światło dzienne ujrzy także nowa – obowiązująca w tej edycji – karta do głosowania, na której mieszkańcy będą oddawać swoje głosy. Głosowanie potrwa do 30 listopada br., a ogłoszenie listy zwycięskich projektów nastąpi tuż przed Świętami Bożego Narodzenia. O szczegółach będziemy informować na naszej stronie internetowej www.powiattorunski.pl oraz facebookowym profilu.

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.