Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Coś się kończy, coś się zaczyna…

grafika,miniatura,46535,logotyp-po-kl.jp

 

Wraz z ostatnim dzwonkiem w technikach i zawodówkach z powiatu toruńskiego dobiegły końca dodatkowe zajęcia dla uczniów. Po wakacyjnej przerwie i pierwszym wrześniowym dzwonkiem zapowiadającym nowy rok szkolny, ruszyły przygotowania do nowych zajęć, które mają pomóc uczniom dobrze wystartować po dobrą pracę.

Od listopada 2010 roku przez siedem miesięcy, popołudniami, a nawet wieczorami, w weekendy, czy ferie młodzież z Chełmży i Gronowa w ramach projektu „Wszechstronny absolwent na rynku pracy”:

  • uczyła się obsługi wózków widłowych i magazynowania,
  • artystycznie rzeźbiła w owocach i warzywach, poznawała tajniki sztuki barmańskiej i kelnerskiej), 
  • zdobiła paznokcie,
  • układała kompozycje z kwiatów,
  • przygotowywała się do zdania międzynarodowych certyfikatów z języków,
  • tworzyła filmy, prezentacje, foldery reklamowe. 

 

Jesienią 2011 roku rozpoczyna się nowy projekt przy czynnym udziale pracodawców. Zaplanowano szeroki wachlarz przydatnych zajęć. Od listopada br., uczniowie i uczennice ze szkół zawodowych z powiatu będą mogli po godzinach zwykłej nauki rozwijać praktyczne umiejętności, a nie tylko szkolną wiedzę. Projekt „Dobry zawód, dobry start”, do którego trwa rekrutacja,  pomoże im stać się wszechstronnymi fachowcami, których poszukują pracodawcy.

Wszystkie planowane zajęcia są darmowe. Ich realizacja jest możliwa dzięki pozyskaniu przez powiat toruński środków z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.