Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • 2023-07-07 Wręczenie nagrody dla Pana Lubińskiego_01 (8)

Wizyta Prezesa Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego

Starosta Marek Olszewski gościł prezesa Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego Adama Lubińskiego. Spotkanie było okazją do podziękowania za dotychczasową współpracę. Pan Lubiński odebrał z rąk Starosty okolicznościowy list i zestaw gier planszowych, których jest wielkim miłośnikiem.

Jako Prezes PSZS Adam Lubiński już od kilku lat współpracuje z Powiatem Toruńskim. W każdym roku szkolnym wraz z gminnymi koordynatorami sportu organizuje  ok. 40 zawodów i rozgrywek międzyszkolnych prawie we wszystkich gminach powiatu toruńskiego. To regularne mistrzostwa w różnych dyscyplinach sportowych takich jak piłka nożna, koszykówka, siatkówka, lekkoatletyka i wiele innych. Rozgrywki te pozwalają uczniom reprezentować swoje szkoły i rywalizować z uczniami z innych szkół. Zwycięskie drużyny mają możliwość awansu do kolejnych etapów rozgrywek na szczeblu wojewódzkim czy nawet ogólnopolskim.

Adam Lubiński – prezes Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego, nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Górsku. Członek Zarządu UKS Trójka Górsk.

Od 2019 pełni funkcję prezesa PSZS.

Przez dwie kadencje 2011-2019 był  przewodniczącym Komisji Rewizyjnej  w PSZS.

Aktywnym członkiem Stowarzyszenia jest od 2005 r.

Powiatowy Szkolny Związek Sportowy (PSZS) został powołany do życia w 2001 r. z inicjatywy ówczesnych władz powiatu toruńskiego. Jest stowarzyszeniem zajmującym się organizacją i koordynacją różnych działań sportowych w szkołach na terenie danego powiatu. Działalność PSZS w Powiecie Toruńskim obejmuje szereg inicjatyw i programów, które promują aktywność fizyczną i sportową wśród uczniów.

PSZS w Powiecie Toruńskim współpracuje z lokalnymi szkołami, nauczycielami wychowania fizycznego oraz innymi instytucjami sportowymi w celu organizacji rozgrywek, zawodów i treningów dla uczniów. Główne cele PSZS to rozwijanie sportowych pasji i umiejętności uczniów, popularyzacja zdrowego stylu życia oraz promowanie wartości fair play i sportowej rywalizacji.

Współpraca PSZS z lokalnymi klubami sportowymi i stowarzyszeniami również odgrywa ważną rolę. Dzięki temu uczniowie mają możliwość uczestniczenia w treningach prowadzonych przez profesjonalnych trenerów, a ci bardziej utalentowani mogą zostać zauważeni przez talenty i mieć szansę na dalszy rozwój w wybranej dyscyplinie sportowej.

Działalność Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Powiecie Toruńskim ma na celu nie tylko rozwijanie sportowych umiejętności uczniów, ale także promowanie zdrowego stylu życia, aktywności fizycznej i wartości wynikających z uczestnictwa w sporcie.

Fot. Olek Urbański

drukuj (Wizyta Prezesa Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego)

Galeria zdjęć

  • 2023-07-07 Wręczenie nagrody dla Pana Lubińskiego_01 (2)
  • 2023-07-07 Wręczenie nagrody dla Pana Lubińskiego_01 (3)
  • 2023-07-07 Wręczenie nagrody dla Pana Lubińskiego_01 (4)
  • 2023-07-07 Wręczenie nagrody dla Pana Lubińskiego_01 (6)
  • 2023-07-07 Wręczenie nagrody dla Pana Lubińskiego_01 (7)
  • 2023-07-07 Wręczenie nagrody dla Pana Lubińskiego_01 (8)

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.