Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • Tradycje, obrzędy, świąteczne zwyczaje

Tradycje, obrzędy, świąteczne zwyczaje gminy Zławieś Wielka

Świąteczne zwyczaje w Polsce są bardzo ważne, pielęgnowane i przekazywane z pokolenia na pokolenie. Dzieje tak również w naszym regionie, w każdym jego zakątku. Wigilia wraz z swoimi obrządkami z pewnością należy do najpopularniejszych z nich. Jednak czy oprócz wolnego miejsca przy stole, łamania się opłatkiem istnieją jeszcze inne, mniej znane zwyczaje bożonarodzeniowe, które znane są tylko w gminie Zławieś Wielka? Dowiedzą się tego młodzi mieszkańcy gminy, którzy 3 grudnia uczestniczyć będą w spotkaniu bożonarodzeniowym w Świetlicy integracyjnej w Złejwsi Wielkiej. Zadanie realizowane w ramach budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego ma na celu przybliżenie tematyki nadchodzących świąt, przekazać obyczaje młodemu pokoleniu i zaszczepić przywiązanie do tradycji przodków. Kultywowanie tradycji spełnia ważną rolę w wychowaniu młodego pokolenia, natomiast same święta i związane z nimi zwyczaje stają się świadectwem więzi między pokoleniami, świadectwem naszego przywiązania do swojej lokalnej historii i tradycji – podkreśla lider zadania pani Ewa Łobaczewska. 

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.