Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • Polski-Lad_www

Powiat Toruński uzyska środki z funduszu Polski Ład

W poniedziałek ogłoszono wyniki pierwszego naboru do Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Rządowej komisji zależało na tym, aby objąć wsparciem jak największą liczbę samorządów, a przy rekomendacjach kierowano się zasadą proporcjonalności względem wielkości danej jednostki samorządu.

Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – co to jest?

Program ma pomóc samorządom w realizowaniu nowych inwestycji poprzez dofinansowanie planowanych przedsięwzięć. Bank Gospodarstwa Krajowego udzieli promes inwestycyjnych, a wysokość bezzwrotnego dofinansowania będzie zależała od obszaru priorytetowego, w którym mieści się planowana inwestycja.

W pierwszym naborze, który trwał od 2 lipca do 15 sierpnia 2021, każdy samorząd mógł złożyć maksymalnie trzy wnioski o dofinansowanie, w tym:

  • 1 wniosek bez kwotowego ograniczenia
  • 1 wniosek, którego wartość dofinansowania nie może przekroczyć 30 mln zł
  • 1 wniosek, którego wartość dofinansowania nie może przekroczyć 5 mln zł.

Program Inwestycji Strategicznych w powiecie toruńskim

Powiat Toruński otrzymał 1,7 mln zł na przebudowę budynku Zespołu Szkół im. Unii Europejskiej w Chełmży oraz 13,3 mln zł na rozbudowę i remont dróg powiatowych Trzebcz Szlachecki – Głuchowo i Świerczynki – Ostaszewo.

Z programu skorzystają też wszystkie gminy powiatu toruńskiego.

Gmina Zławieś wielka rozbuduje stację uzdatniania wody, Wielka Nieszawka zmodernizuje sieć wodno-kanalizacyjną, Obrowo rozbuduje szkołę i przedszkole w Brzozówce, a w Lubiczu Górnym powstanie nowe przedszkole i żłobek. Miasto Chełmża wybuduje nowe ulice, Czernikowo planuje modernizację systemu gospodarowania odpadami, a gmina Chełmża – budowę farmy fotowoltaicznej w Kiełbasinie, budowę kanalizacji w Zalesiu i przebudowę drogi z Nowej Chełmży do Witkowa. Gmina Łubianka postawiła na budowę dróg, żeby rozwinąć komunikację publiczną, a gmina Łysomice zajmie się usprawnieniem funkcjonowania stacji uzdatniania wody w Gostkowie.

Na województwo kujawsko-pomorskie z Programu Inwestycji Strategicznych przypadło 1,26 mln zł. Wszystkie ze 168 samorządów, łącznie z samorządem województwa, otrzymały środki na realizację przynajmniej jednego zadania.

drukuj (Powiat Toruński uzyska środki z funduszu Polski Ład)

  • WhatsApp Image 2021-10-26 at 08.11.51 (1)
  • WhatsApp Image 2021-10-26 at 08.11.51

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.