Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Zakupiono działki pod nową siedzibę Starostwa Powiatowego

Zarząd Powiatu Toruńskiego nabył prawa własności do dwóch działek przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 80A-82. Na należących wcześniej do Skarbu Państwa gruntach w przyszłości powstanie nowa siedziba Starostwa Powiatowego. 1 czerwca 2021 roku podpisano akt notarialny i oficjalnie przekazano teren.

Zgodę na zakup dwóch działek wyraziła Rada Powiatu Toruńskiego podczas sesji 28 stycznia 2021 roku. Na zbycie na rzecz powiatu nieruchomości stanowiących własność Skarbu Państwa w trybie bezprzetargowym z przeznaczeniem na cel publiczny zgodził się Wojewoda Kujawsko-Pomorski.

Zarząd zakupił działki o oznaczeniach geodezyjnych 139/1 o powierzchni 0,9076 ha i 139/2 o powierzchni 0,5100. Wcześniej teren ten pozostawał w trwałym zarządzie Komendanta Wojewódzkiego Policji, jednak decyzją Prezydenta Miasta Torunia z 20 listopada 2020 roku zarząd ten został wygaszony.

- Dziękujemy Wojewodzie Kujawsko-Pomorskiemu Mikołajowi Bogdanowiczowi i Prezydentowi Michałowi Zaleskiemu za pomoc w zakupie tego terenu – podkreśla Starosta Toruński Marek Olszewski.

Na obu zakupionych działkach stoją budynki, mają one zostać częściowo wyburzone. Teren zostanie także odgrodzony od sąsiednich działek będących własnością Gminy Miasta Toruń.

Nowy gmach ma skupić w sobie wszystkie wydziały i jednostki podległe urzędowi funkcjonujące na terenie Torunia. Obecnie Starostwo Powiatowe mieści się w budynku przy ul. Towarowej 4-6, o powierzchni 3299,04 m2 wraz z parkingami, który jest wynajmowany za prawie 1,4 mln zł brutto rocznie. Niestety obiekt jest za mały i nie można skumulować wszystkich toruńskich jednostek powiatowych w jednej lokalizacji, a braki miejsc parkingowych odczuwają zarówno pracownicy, jak i interesanci – mieszkańcy powiatu.

We wtorek 1 czerwca Starosta Toruński Marek Olszewski i Wicestarosta Michał Ramlau oraz dyrektor Wydziału Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Torunia Łukasz Kowalkowski podpisali akt notarialny, który potwierdza zakup.

Starostwo będzie funkcjonowało w budynku przy ul. Towarowej do dnia 30 czerwca 2028 r. – kiedy to kończy się umowa najmu.

fot. Agnieszka Niwińska/Starostwo Powiatowe w Toruniu

drukuj (Zakupiono działki pod nową siedzibę Starostwa Powiatowego)

  • autor: Adrian Aleksandrowicz

Galeria zdjęć

  • 2021 06 01 Podpisanie aktu notarialnego na zakup...
  • 2021 06 01 Podpisanie aktu notarialnego na zakup...
  • 2021 06 01 Podpisanie aktu notarialnego na zakup...
  • 2021 06 01 Podpisanie aktu notarialnego na zakup...
  • 2021 06 01 Przekazanie nieruchomości przy ul. Curie...
  • 2021 06 01 Przekazanie nieruchomości przy ul. Curie...
  • 2021 06 01 Przekazanie nieruchomości przy ul. Curie...
  • IMG_1384

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.