Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • Wręczenie promes z Funduszu Inwestycji Lokalnych (4)

Do powiatu trafią kolejne pieniądze z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Głównym celem Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych jest danie impulsu do dynamicznego rozwoju we wszystkich regionach Polski. To szczególnie ważny instrument podczas walki z ekonomicznymi skutkami pandemii COVID-19.

Wczoraj, w Delegaturze Urzędu Wojewódzkiego w Toruniu w obecności Minister Anny Gembickiej, Poseł Joanny Borowiak oraz Wicewojewody Józefa Ramlaua, Wicestarosta Toruński Michał Ramlau odebrał promesy z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. To już kolejna transza, w której powiat łącznie otrzyma 8 mln zł.

W drugiej transzy Funduszu Inwestycji Lokalnych samorządy stanęły do konkursu o przyznanie środków na konkretne inwestycje. Odpowiednie wnioski powiat złożył za pośrednictwem Wojewody Kujawsko-Pomorskiego na ręce premiera Mateusza Morawieckiego 23 września 2020 r. 9 grudnia tego roku premier ogłosił listę wniosków, które uzyskały wsparcie.

Powiat Toruński znalazł się w gronie samorządów, które otrzymały dotacje na dwie inwestycje.

Pierwszą z nich jest budowa Środowiskowego Domu Samopomocy w Osieku nad Wisłą, na którą powiat pozyskał 4,5 mln zł. Powierzchnia użytkowa budynku, położonego w malowniczym lesie w pobliżu plaży nad jeziorem w Osieku, wyniesie ok. 1300 m2. W budynku urządzone zostaną m.in. pracownie stolarsko-modelarska, fryzjerska, plastyczna, muzyczna, komputerowa, sale terapeutyczne, stołówka, kuchnia, magazyn, toalety. Źródłem energii grzewczej będzie pompa ciepła. Na budynku zamontowane  zostaną panele fotowoltaiczne.

Drugą z inwestycji, którą wesprze Fundusz Inwestycji Lokalnych jest budowa hali gimnastycznej przy Zespole Szkół, CKU w Gronowie, gdzie dotacja wyniesie 3,5 mln zł. Hala z widownią będzie posiadała pełnowymiarowe pole do gry w koszykówkę i siatkówkę. Hala powiązana będzie z głównym budynkiem szkoły łącznikiem, w którym znajdą się pomieszczenia techniczne, kotłownia, szatnie, toalety, magazyn na sprzęt, sala fitness, siłownia. System ogrzewania będzie w pełni ekologiczny –zostanie oparty o kaskadowo połączone  pompy ciepła, zaś na dachu hali umieszczona zostanie instalacja fotowoltaiczna. Hala funkcjonować będzie przy Zespole Szkół CKU, ale będzie miała charakter ogólnodostępny dla miejscowej ludności.

Przypomnijmy, że pierwsza transza trafiła do każdego powiatu i gminy w Polsce. W tej transzy Powiat Toruński otrzymał do wykorzystania kwotę nieco ponad 8 mln 467 tys. zł., najwięcej ze wszystkich powiatów w województwie kujawsko-pomorskim.

Inwestycje już realizowane przy udziale środków Funduszu to:

- modernizacja instalacji wentylacji mechanicznej w kuchni – Domu Pomocy Społecznej w Browinie – 195 136 zł,

- modernizacja budynków Domu Pomocy Społecznej „Dom Kombatanta” w Dobrzejewicach wraz z drogą wewnętrzną i chodnikami – 722 485,54 zł,

- modernizacja kuchni w Domu Pomocy Społecznej w Pigży – 453 000 zł.

Kolejne inwestycje będą realizowane w 2021 r. Będziemy o nich informować na bieżąco.

drukuj (Do powiatu trafią kolejne pieniądze z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych)

  • Wręczenie promes z Funduszu Inwestycji Lokalnych (1)
  • Wręczenie promes z Funduszu Inwestycji Lokalnych (3)
  • Wręczenie promes z Funduszu Inwestycji Lokalnych (4)

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.