Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • 2020-12-11 Konferencja ZIT (8)

Odważne kroki w nowym kierunku - będzie Porozumienie Toruńskie dla ZIT

W piątek, 11 grudnia Starostwa Toruński zorganizował kolejne spotkanie (w formie telekonferencji) w sprawie koniecznych zmian w realizacji Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT). Uczestniczyli w nim Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski, burmistrz i wójtowie gmin z powiatu toruńskiego, a także burmistrz Kowalewa Pomorskiego. Obrady dotyczyły nowego kierunku funkcjonowania ZIT po 2021 roku, w sytuacji, kiedy to Bydgoszcz i powiaty oraz gminy z obszaru tzw. Metropolii Bydgoskiej postanowiły stworzyć własny ZIT, bez udziału Torunia i gmin z naszego powiatu, jak to miało miejsce w okresie 2015-2020. Prezydent Torunia, Starosta Toruński oraz włodarze gmin z naszego powiatu jednomyślnie zgodzili się na tworzenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia w granicach czterech powiatów: toruńskiego, chełmińskiego, aleksandrowskiego oraz golubsko-dobrzyńskiego i oczywiście Miasta Torunia. Burmistrz Kowalewa Pomorskiego, p. Jacek Żurawski, zaproponował dla tej inicjatywy nazwę "Porozumienie Toruńskie". Dyskutowano również o możliwych rozwiązaniach organizacyjnych dla prawidłowego funkcjonowania Porozumienia - m.in. o biurze i siedzibie. W najbliższym czasie dojdzie do kolejnych debat z udziałem pełnego składu samorządowego nowego Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia.

drukuj (Odważne kroki w nowym kierunku - będzie Porozumienie Toruńskie dla ZIT)

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.