Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Starosta Toruński wspólnie z Prezydentem Torunia inicjuje prace nad "nowym ZIT-em toruńskim"

W tym tygodniu doszło do serii spotkań w formie telekonferencji dotyczących przygotowania wizji wykorzystania środków unijnych w ramach tzw. Zintegrowanych Inwestycji terytorialnych (ZIT) na lata 2021-2027. Najpierw 7 grudnia Starosta Toruński Marek Olszewski rozmawiał z przedstawicielami Marszałka Województwa oraz Prezydentem Michałem Zaleskim, burmistrzem i wójtami z Powiatu Toruńskiego o propozycjach powołania tzw. nowego ZIT-u, czyli obszaru, na który trafią dodatkowe środki unijne na inwestycje związane z ochroną środowiska, komunikacją, drogami rowerowymi, czy też wsparciem edukacji szkolnej i zawodowej. W pierwszej kolejności samorządowcy zastanawiali się nad zasięgiem tzw. Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia. We wtorek 8 grudnia doszło do spotkania z samorządowcami z powiatów chełmińskiego, aleksandrowskiego i golubsko-dobrzyńskiego, na którym wspólnie wyrażono zgodę na tworzenie nowych ram polityki terytorialnej w granicach tychżę powiatów oraz - rzecz jasna - Powiatu Toruńskiego i Miasta Torunia. Na mapie pokazujemy propozycję granic nowego Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia, który najpewniej będzie podstawą do wspólnych działań inwestycyjnych i społecznych finansowanych przez najbliższych 7-10 lat ze środków unijnych. Na piątek 11 grudnia Starosta Toruński zaprosił Prezydenta Torunia oraz burmistrza i wójtów z Powiatu Toruńskiego na kolejne, robocze już spotkanie, poświęcone dalszym pracom nad "nowym ZIT-em".

drukuj (Starosta Toruński wspólnie z Prezydentem Torunia inicjuje prace nad "nowym ZIT-em toruńskim")

  • 2020-12-08 konferencja ZIT (1)
  • 2020-12-08 konferencja ZIT (2)
  • slide

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.